Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen velem az apám?...

Miért ilyen velem az apám? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Édesapám anyám halála óta engem szapul.. eleinte csak olyanokat mondott, hogy miért nem tudok olyan lenni mint anyu, miért nem vezetem a háztartást egyedül, "az anyád ennyi idősen lakomákat csinált" Azóta eltelt másfél év. Depressziós vagyok azóta. Van 2 fiú testvérem, én vagyok a legkissebb.. apám külföldön dolgozik, és csak 2 hetente jön haza hétvégére, de nekem az a pár nap maga a pokol... A középső bátyám az ő kedvence. Apám jól keres, és azt szeretné ha letenném az angol c1-es nyelvvizsgát, ami miatt előlészítő tanfolyamra is járok. De a héten még azt is a szememre hányta hogy milyen sokat költ rám... Én nem kértem hogy levizsgázzak és csak egy 10 est kértem elhogy tudjak edzeni. Volt hogy fél évig szakadt cipőben kellett járnom, mert nem adott pénzt cipőre... Befogattunk egy lányt pár éve nálunk lakik, ő 20 éves és apám (ahogy én látom) inkább őt tekinti lányának mint engem.. beleszólt még abba is hogy a barátommal mikor találkozzak meg ilyenek.. születésnapomat mindig elfelejti, nem is köszönt fel, ballagásomra el se jött, egy szelet tortát nem kaptam tőle, vagy csak annyit, hogy gratulálok. Legutóbb olyan szavakkal illetet mint pl; egy átok vagy, hülye vagy, felesleges, legyél inkább öngyilkos mef ilyenek.. Amikor beszélek hozzá elmegy, nem hallja meg, nem válaszol.. konkrétan lesz@rja mi van velem. a barátom azt mondta, hogy mondjak le róla, és amikor hazajön menjek el uncsimékhoz, hogy ne találkozzak vele..

Szerintetek mit tegyek? Nem bírom már sokáig..

16/L



2015. aug. 20. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem lenne barátod szerintem másként állna hozzád apukád is. Nem lenne ilyen kibírhatatlan.
2015. aug. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ezzel azt akarod mondani hogy szakitsak vele?

Nem fogok... Nagyon okos fiu, batyamek is szeretik, es elotte is ugyanilyen volt. 5 honapja vagyunk egyutt csak...

2015. aug. 20. 12:59
 3/11 anonim válasza:

Első. Ekkora baromságot régen olvastam. Apád tipikusan, egy önző kisfiú, aki valakit okol a veszteség miatt. Sajnos 2 évig, 18 éves korodik, tűrnöd kell. Ha öngyilkosságra bújtat, az már komoly ügy. Kérhetsz segítséget a gyámügytöl de ebben az estben számolnod kell azzal is, hogy elvesznek tőle és intézetbe kerülsz.

Tehát vagy tűrsz, vagy intézkedel.

Amit személy szerint javaslok az az, hogy tanulj. Ragadj meg minden lehetőséget, apádat meg tekisd levegőnek, ha nem tudjátok megbeszélni a problémákat.

Az én nevelőapàm is mondott olyanokat, hogy rosz rá visszagondolni.

Ne foglalkozz vele. Tanúlj, vállalj diákmunkát, legyél önálló.

Apád egy lelki sérült ember, akivel most nem fogsz szót érteni.

Sok sikert.

2015. aug. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy anyum halála elött is ilyen volt.. volt hogy ököllel ütött arcon, vagy a hátamat olyan erősen ütötte, hogy nem kaptam levegőt.. gyámhivatallal annyi, hogy mivel apám nem él itthon, ezért a bátyáim is gyámaimnak számítanak, vagy nem tudom pontosan.. tanulni tanulok, most médiát tanulok, angolon kívűl még 2 nyelven tanulok, voltam versenyen is, ahol az egyik nyelvet eléggé használni kell. Bronz érmet kaptam, 13000 jelentkező közül. Nem értem miért nincs velem megelégedve...
2015. aug. 20. 13:20
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem tudsz vele semmit se tenni, mivel nincs is semmi oka rá, hogy bántalmazzon téged. Egyszerűen te vagy a bűnbak, akin nyugodtan levezeti a feszültségét.

Annyit tehetsz, mint előttem is írták, hogy tanulsz és amint lehet lelépsz.

A bátyádat nagyon szereti, ő nem tudna beszélni vele erről?

2015. aug. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Szerintem keresd fel a kamaszpanasz oldalt ès ott biztos kapsz valami tanácsot.
2015. aug. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Sims válasza:

Szia.

Apukád azért ilyen veled mert anyukadra emlekezteted.

Próbálj meg vele beszélni de nagyon óvatosan. Ne háborodj fel semmin inkább ha már a fejéhez akarsz vágni valamit akkor az a. Bűntudat keltes Legyen. Ne kiabáltj mert akkor o sem fog. Minnel idegesebb annál jobban legyél Te nyugodtabb és hidd el be fog jönni.

Sok sikert.

Majd mond el mi történt.

2015. aug. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Bátyám beszélt már vele, de csak neki is szidott... Ugyanúgy mint eddig... :/
2015. aug. 24. 00:56
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, lehet, hogy teljes hülyeséget kérdezek, de egészen biztos, hogy ő az apukád? Sokszor akkor szokta így egy szülő megutálni a gyerekét, ha megtudja, hogy nem is tőle van...
2015. aug. 31. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezt nehéz lesz kideríteni utólag.Esetleg az volt édesanya szülei beszélnének.Vagy a másik nagyszülők.
2015. aug. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!