Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehetne tenni, hogy az...

Mit lehetne tenni, hogy az apám végre szóba álljon velem?

Figyelt kérdés
Röviden, tömören igyekszek kifejteni. Pénzes, tanult családból származok, a legjobb nevelést kaptam mind otthon, mind az iskolában. Nyelvvizsgáztam, diplomáztam, van egy jó állásom. Négy éve összejöttem egy fiúval, egy csendes visszahúzódó természetű kedves férfi. Ács állványozó és asztalos szakmája van, plusz emellett tanfolyam keretében megszerezte a kárpitos és a szárazépítő szakképesítést. Rendes dolgos ember, anyuék viszont nem voltak hajlandóak elfogadni, és minden áron azon voltak, hogy szét ugrasszanak minket. Közöltem velük, hogy nem vagyok gyerek és jogom van eldönteni hogy kit szeretek. Erre apám közölte velem, hogy semmi gond, de oda hozzájuk be ne merjem tenni a lábamat, mert nem azért ölték bele a sok pénzt a tanítatásomba, hogy utána összejöjnek egy jött-ment alakkal, akinek még érettségije sincs. Azóta nem is beszéltem velük, a napokban tudtam meg, hogy apám rákos, csak pár hete van hátra. Szeretnék vele kibékülni, de sajnos most se áll velem szóba. Anyát tavaly vesztettem el, sajnos vele nem tudtam beszélni a halála előtt.

2015. júl. 15. 22:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
ha ilyen módon bántak veled és nem voltak halandóak elfogadni azt az embert akit te őszintén szeretsz, akkor nem érdemlik meg a te társaságod, felejsd el őket, és hagyjad figyelmen kívül, milyen kórságban szenvednek, mivelhogy nem a te dolgod - jobb lesz így neked
2015. júl. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, semmi normális dolgot... de én a helyedben nem is forszíroznám, az ő döntésük, ha az ostobaságukban megátalkodottan akarnak meghalni... senkit sem lehet megváltani az akarata ellenében...
2015. júl. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nagyon nem irigyellek, volt benne részem.

Egyet tennék még, elmennék hozzá személyesen, ha akkor is elutasít, ne a Te lelkedet terhelje. Van testvéred, vagy egyke vagy? mert ha van tesód, segíthet neked.

2015. júl. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, még megkérdezném apámat, nekik csak a pénz volt a fontos, nem a te boldogságod? akárhogy alakul, fel a fejjel. szorítok neked, hogy sikerüljön.
2015. júl. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem írj apádnak egy levelet, amiben írd le az érzéseidet, hogy szeretnél kibékülni vele, meg amit fontosnak tartasz, hogy tudja. Így te megtetted a lépést felé, ezután már tőle függ, hogy mit kezd a dologgal. És így a lelkiismereted is tiszta lehet, hiszen te nyitottál felé.
2015. júl. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Próbáltam neki nem is egyszer írni, telefonáltam is, de semmire nem reagál. Emlékszem amikor anya temetésén kint voltunk, azt se engedte, hogy oda álljunk mellé.
2015. júl. 16. 05:07
 7/13 A kérdező kommentje:
#3 Egyke vagyok nincs testvérem, lett volna egy bátyám, de ő meghalt még öt évesen.
2015. júl. 16. 05:08
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
Meghozta a döntését, tartsd tiszteletben.
2015. júl. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De csak az apám, meg én ki akartam békülni vele. Anyával is nem egyszer próbáltam beszélni.
2015. júl. 16. 19:30
 10/13 anonim ***** válasza:
Kérdező (#9) ettől nehogy rosszul érezd magad... más (pl én magam) még ennyit sem tett volna ebben a helyzetben, szerintem ha eljöttek volna bocsánatot kérni a viselkedésükért tőled ÉS A PÁRODTÓL is, akkor persze lehet normalizálni a viszonyt, ha nem képesek erre, akkor meg viseljék a saját tetteik következményét - ez kb ennyi.
2015. júl. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!