Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek pedagógus egyik vagy...

Akinek pedagógus egyik vagy mindkét szülője, annak milyen gyerekkora volt?

Figyelt kérdés
Nekem az anyukám pedagógus (tanító, gyógypedagógus). Jó gyerekkorom volt. Soha nem várta el tőlem és a hugomtól, hogy kitűnőek legyünk. Viszont én saját elhatározásból tanulok jól és felállítottam magamnak egy mércét, hogy kitűnő/közel kitűnő szeretnék lenni. Szüleim mondták, hogy ez felesleges. Mondtam nekik, hogy azért szeretnék az lenni, mert akkor pályázhatok köztársasági ösztöndíjra és egyéb teljesítményalapú ösztöndíjra. Ekkor már megértették a helyzetet és mondták, hogy nagyon fognak örülni, ha elnyerem, és ha nem sikerül akkor se keseredjek el. Támogatott minket abban apuval együtt, hogy normális értéktrendű barátaink legyenek, elmehettünk bulizni, kikapcsolódni társasággal, de meg kellett mondani nekik, hogy várhatóan mikor megyünk haza. Sajnos a környezetemben arra is van példa bőven, hogy a pedagógus szülők elvárják a gyerekeiktől, hogy kitűnő legyen. Ez a pedagógus anyukám szerint nem egészséges dolog, mert a gyerek társas kapcsolataira nyomja rá a bélyeget, és később az életben nagy valószínűséggel elvérzik. Akinek van tapasztalata, és leírná, azt nagyon megköszönném. ÜDV.
2015. aug. 18. 09:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
# 7/10 Időpont ma 12:04 - Nem írtam ugyan sok részletet, de nem tartom a szüleimet olyan remek szülőnek. Bár anyukám kiváló pedagógus (és erején felül teljesít, a csalódását teljesen jogosnak érzem, amennyit saját pénzéből rááldozott már, mert alig kapnak támogatást az eszközállományhoz, és éjszakákig dolgozik), de szülőként már nem annyira zseniális, és ezt anyai nagyanyám intézte el. Anyukám a szakmába menekült, ott van otthon, ott teljesedett ki, magánemberként nem tud így helytállni, túlságosan nagy nyomást kapott anno az anyjától.
2015. aug. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, kevertelek a kérdezővel.


#7

2015. aug. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Az én anyukám is tanár. A szakmában nagyon jó.

Nem várja el a kitűnőt, de mindig mondja, hogy szeretné, hogy egy négyesen és a fizika hármason kívül legyen minden ötös, mert tudja, hogy meg van hozzá az eszem, viszont azt is tudja, hogy mindenkinek lehet olyan tantárgya, ami nem megy olyan jól vagy éppen utálja és egyszerűen annyira unja, hogy nem tudja ötösre megtanulni, vagy esetleg a tanár nem tud egyáltalán tanítani.

Bár most kilencedik év végén eléggé lerontottam a bizim (nem halmozott bukásokra kell itt gondolni, hanem egy 4,3-as átlagra), de nem hisztizett, nem vert meg, nem ordibált... Csak láttam rajta, hogy csalódott, mivel félévkor még majdnem kitűnő voltam. Szeretné, hogy jó egyetemre tudjak majd menni. Sokáig próbált ráerőltetni, hogy Németországba menjek továbbtanulni, de sikerült meggyőznöm, hogy nem szeretem azt az országot, és Magyarországon már kinéztem egy jó egyetemet, valamint a kapcsolatomat is tudnám ott folytatni a barátommal.

Egyébként mindent rám hagy. Hagy élni, és szeretem ezt benne nagyon. Amíg nem romlanak rohamosan a jegyeim, nem kerülök balhéba, nem megyek haza bedrogozva, tök részegen addig elenged mindenhova, nem korlátoz semmiben. Inni is ihatnék (Persze nem a részegségig, csak mértékkel). Nem züllöttem el emiatt, abszolút rendes lánynak mondanám magam. Mondjuk eléggé lázadó típus vagyok, de egyáltalán nem a túl szigorú nevelés miatt, mivel nem is nevelnek túl szigorúan, épp azért, amit a hármassal tett ez.

Amúgy tudom, hogy most belelehetne kötni, hogy épp ezért rontottam félévhez képest, mert nem fogtak, de nem. Szimplán nagyon lefárasztott a suli (3 hétig beteg is voltam) és nem szeretem az osztályomat, nem érzem ott jól magam, akarva-akaratlanul piszkálnak, emiatt képes voltam eléggé "bedepizni". Ha nincs a barátom, akkor valószínűleg szarnék az egészre és buknék egy csomó dologból. De egyébként most tizedikben szeretnék majd jól teljesíteni, főleg azokból a tantárgyakból, amik kellenek majd a továbbtanulásomhoz. Na meg a nyelveket sem árt beszélni. :D

2015. aug. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nekem a nagynéném a tanár...Beköp ha fiúval beszélek barátként,a 4esért,meg a dolgozat nyelvtanból amit még ki se javított.Anyám meg miatta nem bízik meg bennem.Miatta nincs meg az esélyem arra hogy akkor monjam el az ötösnél rosszabb jegyet így kapok a titkolózásért és ezért kérdezgez másokat.Anyámmal tönkte ment a bizalmas kapcsoltonk a nagynéném jóakarása miatt
2015. aug. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!