Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim tiltanak egy külföldi...

Szüleim tiltanak egy külföldi fiútól, mit tegyek? 24/L (Lenn)

Figyelt kérdés

Nem vagyok már gyerek, 24 éves vagyok, szüleimmel élek, dolgoztam (sajnos nemrég munkanélküli lettem).


Megismerkedtem egy osztrák fiúval (aki félig török származású).

Mikor szóba hoztam szüleimnek, egyből tiltakoztak, nem volt szimpatikus nekik, mert hogy külföldi és hogy nem tud magyarul egy szót sem.


Eleinte nekem is voltak fenntartásaim, nem bíztam meg vakon benne.

De már jópárszor találkoztunk, bemutatott a családjának, barátainak is, kevdeskedik, stb., egyszóval már kezdek jobban megbízni benne.


Tegnap is találkoztunk, szüleimnek hazudnom kellett,hogy a barátnőimmel vagyok.

Szerintem megsejtették, hogy nem mondtam igazat, kézzel lábbal tiltanak a fiútól.


Megismerni nem akarják.


A legjobb lenne, ha elköltöznék, de sajnos ez nem olyan egyszerű.


Nem tudják elfogadni, hogy egy felnőtt ember vagyok, gyerekként kezelnek, ami engem már nagyon frusztrál és kezd betelni a pohár...


Aki hasonló helyzetben volt, írhatna pár jó tanácsot.


Köszönöm!


2015. aug. 12. 00:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
31%

Mindenféleképpen az,hogy kinyitod a pléhpofát és megmondod,hogy felnőtt e,ber vagy,az se tartozik rájuk,ha egy marslakóval akarod feleségül vetetni magadat!

Más részről lendítesz valamit a csávóka magyar tudásán,hogy azt maximum egy B1 körülre felturbózza,hogy ha úgy adódik,tudjon moziban/pályaudvaron,stb. jegyet kérni,lebonyolítani egy bevásárlást,feltalálja magát a postán,etc.A helyedben mondanám,hogy próbáljon magyarul megtanulni,vagy felejtsen el.Hidd el,ha hazahozod bemutatni,megenyhülnek,ha látják,hogy teper érted.

Nálam is nehezen fogadják el,hogy felnőtt vagyok,szóval tapasztalatból beszélek.


21/L

2015. aug. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
57%
nos, ami azt illeti, picit megértem a szüleidet. lehet engem most rasszistázni (bár távol álljon tőlem) nekem eddig csak rossz tapasztalatom volt törökökkel. Sopronban élek, és gyakran járok ki Ausztriába, akár csak szórakozni, vásárolni, etc. A discokban mindig rátapadnak az emberre, követik, stb. Nagyon ijesztő. Ha meg többször látnak itt-vagy ott, képesek téged lenyomozni, bejelölni facebookon, és ott zaklatni. (nem egyszer történt meg) vagy ha pl vonaton ülsz, akkor richtig hogy melléd ülnek, ha nem tudnak, akkor csak szugerálnak, ha mosdóba indulsz utánad jönnek, leszólítanak.. nem vicces. Jó persze, lehet hogy ez a fiú nem olyan, de a szüleidnek lehet hasonló fenntartásaik vannak, mint nekem, hogy veszélyesek. Néha úgy tudnak viselkedni, mint az állatok, illetve a nőket csak lyuknak tekintik. Viszont, ha ennyire be akarod őket mutatni egymásnak, hozz össze egy "véletlen" találkozót. Csak nem küldik már el szegényt, főleg, ha nem tud magyarul, a szüleid meg osztrákul. (némettől messze van ez a nyelv XD ) ha meg elköltözöl hozzá, azzal nagyon kivívod a haragjukat, szerintem. A vallásával nem leet, hogy problémáik vannak?
2015. aug. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
65%
Arab emberrel nem jársz jól, akkor se ha gyerek vagy, akkor se ha felnőtt. Náluk a nők amolyan haszonállatnak minősülnek.
2015. aug. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
71%
Jellemző, kezdetben kedvesek, aranyosak aztán ha megvan a gyerek mint derült égből a villámcsapás megváltoznak. Egyetértek a szüleiddel. Náluk nincs tekintélyük a nőknek. Ha pereskedéssel, életveszéllyel és stresszel akarod leélni az életed akkor csak nyugodtan.
2015. aug. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
85%

"Nem vagyok már gyerek, 24 éves vagyok"

Itt a válasz. Viselkedj úgy, mint egy 24 éves! Ha továbbra is a kisgyerek szerepét játszod el, akkor nem fognak rád soha felnőttként tekinteni.

2015. aug. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
18%
24 évesen én is tiltanálak. Pont, hogy még gyerek vagy. Főleg ahhoz, hogy külföldre menj.. és egyedül. Rá érsz 4-5 év múlva is.
2015. aug. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
23%

Felnőtt vagy, te döntesz! A szüleidnek a döntéseidbe már nincs beleszólása. Tanácsot adhatnak, de parancsolni nem parancsolhatnak. Mellesleg mindig vannak kivételek. Ismerd ki a srácot, ha tényleg pár évig még együtt lesztek, és kiismered teljesen, akkor tudni fogod, hogy mit lépj. És ha a szüleid nem akarják megismerni? Kit érdekel? Ha komolyodik a helyzet vele, úgyis neked kell együtt élned majd vele, nem nekik! Én soha nem mutatnám be anyumnak a barátomat, mert nem érdekel a véleménye, ha pozitív, ha nem...


Amúgy itt valamelyik válaszoló írta, hogy 24 évesen ő is tiltana külföldtől, várj még 5 évet. Ez bazinagy HÜLYESÉG!!! Én 19 évesen húzok is ki Angliába, már le van fixálva a hely (pedig még két év hátra van). Én is külföldi (angol ajkú) férjet akarok magamnak. Szerintem teljesen mindegy a nemzetiség és az is mindegy, hogy valaki 18 évesen, vagy 48 évesen megy ki külföldre. Akkor megy, amikor úgy érzi, képes egy idegen országban megállni a helyét.


A te döntésed, a te életed,nem a szüleidé. Mondd meg nekik, hogy az életedbe ne szóljanak bele, azt teszel amit akarsz, 6 éve te rendelkezel a saját életed felett, nem ők, és ha ezt nem képesek felfogni, az az ő bajuk!

2015. aug. 12. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
50%

Utolso valaszado kapjon be egy snickerst mert teljesen kifordult magabol.

A szuleid jogosan feltenek, de mivel felnott vagy te dontesed, es a kobetkezmenyeket (jo vagy rossz) is neked kell viselni majd. Nem a szszuloknek.

2015. aug. 12. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
61%
én egyáltalán nem vagyok egy rasszista ember de azt kell hogy tanácsoljam, hallgass a szüleidre. nekem volt már dolgom muszlim férfival és hidd el meg fogod bánni. a saját bőrödön fogod megtapasztalni, mennyire agresszívak. eljátszák a mézesmázos szerelmes sztorit de ha ellent mondasz nekik bármiben előjön az igazi énjük. elég volt neki egyszer nemet mondani, hónapokig zaklatott minden lehetséges eszközzel. jó tanácsot kértél, nekem ezek a tapasztalataim, gondold át ezt az egészet.
2015. aug. 12. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
78%

Kedves utolsó válaszoló!

Sajnos van benne igazság, abban amit írtál, de vannak kivételek. Az én férjem Szaúd-Arábiából származik és jól elvagyunk már tizenöt éve. Igaz minden kapcsolatot megszakított a családjával, mert a szülei nem akarták, hogy keresztény nőt vegyen feleségül. Van egy 13 éves lányunk és egy 6 éves fiúnk.

2015. aug. 12. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!