Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti itt hagynátok a családotoka...

Ti itt hagynátok a családotokat, a mostani életeteket egy külföldi munka miatt?

Figyelt kérdés
Fiatal házasok vagyunk van egy 4 éves kislányunk én tengődök egyik munkahelyről a másikra mint sajna sokan mások, páromnak viszont jó munkahelye van, de ha kimegyek nem biztos hogy tudná tovább csinálni, mert szülői segítség nincs sajna semmi és hát az ő beosztása nem család barát. Ja és párom hallani se akar külföldről ő marad itthon mindenképp!

2014. febr. 5. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben nem mennék.
2014. febr. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

pároddal üljetek le, és beszéljétek meg.

de ez esetben én sem mennék.

2014. febr. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Lassu viz partot mos taktika ebben az esetben. Nalam legalabb is bevalt. Igaz eltartott vagy egy evig, mire ovatosan beadagoltam, hogy nincs jovonk Magyarorszagon. Eroltetni nem szabad.
2014. febr. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Így nem mennék. De ne add fel, hátha egy idő után, meg még némi rábeszéléssel a párod is beleegyezik. Bár ha nagyon jó munkahelye van, karrier lehetőséggel és kint csak segédmunkát tudna vállalni, a helyében sem mennék. Külföld sem Kánaán.
2014. febr. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a végzettségemnek megfelelő, komoly munkáról van szó, akkor mennék, de ha csak a szokásos, mosogatás, pincérkedés, takarítás stb. nem, még ha magyar szemmel "sok pénzről" is lenne szó.
2014. febr. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Így nem. Ha jó a kapcsolatotok akkor nem jó, ha szétszakad a család. Ebben közösen kell dönteni, vagy menni vagy maradni.
2014. febr. 6. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Szia . A szükség nagy úr ! Jól írta valaki ,ebben közösen kell döntenetek . Nekünk is adódott lehetőség ,és éltünk vele ,amit nem bántunk meg ! Mi azelőtt hónapról hónapra éltünk ,Budapesten albérletben .Megéltünk ,de nem haladtunk . Mi a párommal mindig is beszéltük ,hogy nekünk külföld jelenti a megoldást .Aztán egy nap a lehetőség kopogtatott az ajtón.. A párommal nagyon jó és stabil kapcsolatban éltünk akkor már 8 éve és nekünk is volt egy 5 éves kislányunk . Belevágtunk ..és nekünk bejött ,működik a dolog .. a kapcsolatunk sem sínylette meg :)) .Szerencsére a párom aránylag sűrűn 3-4 hetente jár haza . Nekem sincs semmi segítségem egyébként ! Az én szüleim tőlünk 200km-re laknak ,a páromnak már nem élnek ,testvérünk nincs ... csak magamra számíthatok mikor a párom kint van ,de megoldom ,mert muszáj . Szerencsére nálunk azonos a cél ... mi hamarosan kiköltözünk végleg ! Én azt mondom beszélgessetek még erről a pároddal .Ha nektek is van lehetőség próbáljátok ,ki vágjatok bele,hátha bejön . :)
2014. febr. 6. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz helyzet. Pont tegnap beszéltünk erről a férjemmel. Időnként benne is felmerül, hogy menni kellene. Nálunk is ennyi idős a gyerek, jön a következő. Neki jól fizető, biztos állása van itthon. Van házunk, igaz hitelünk is, de látszik, hogy 1-2 éven belül előrébb leszünk. Ha gyerkőcök után én is jó állást találok, szerintem nem érné meg kimenni, főleg, hogy itthon van nagymama, odakint nem lenne senki. Én nem is akarok elindulni, de ez állandó visszatérő téma. Én a végzettségemmel odakint nem rúgnék labdába, segítségem nem lenne, és ott fizethetnénk az albérleti díjat is, de hát nem tudom meggyőzni. Nehéz elindulni, mert mi van, ha megbánjuk. De ha miattam nem megyünk, akkor meg úgy fogja érezni, hogy én tartottam vissza valami remek lehetőségtől.
2014. febr. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az a rossz ebben az egészben, amit a 8-as is ír. Ha az egyik félnek itthon van egy nagyon jó munkahelye, amit szeret is, akkor most menjen ki külföldre mosogatni, mert a párjának nincs állandó munkája? Ez azért óriási áldozat és nem is biztos, hogy hosszútávon anyagilag jobban megéri. Viszont ugye annak a félnek, akinek nincs állandó munkája, nincs veszteni valója, neki valószínűleg jobban megérné.
2014. febr. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat!

Igen én a páromat is maximálisan megértem a helyébe én se mennék ki, de ebben az országban nem sok jövő van a fiataloknak:(. Sőt szinte semmi, ha van is munkám kizsigerelnek és még éhen is halok. Már tényleg az idegeim kezdenek rámenni erre. Annak ellenére hogy tényleg imádom ezt az országot, bár a politikusokat egyesével lőném le, mert fogalmuk sincs milyen problémával küzdenek az emberek és miért megy el innen mindenki aki tud:(. Nekem úgy néz ki itthon kell maradni nincs szívem így itt hagyni őket.

2014. febr. 6. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!