Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell szüleimnek beleszól...

Miért kell szüleimnek beleszólni a kapcsolatomba?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Egy 17 éves lány vagyok és 8 hónapja összejöttem a mostani barátommal, aki most fogja kezdeni az egyetemet, mindemellett jár vízilabdázni, én pedig kosarazni, szóval néha kicsit nehéz összeegyeztetni, hogy mikor találkozzunk, legtöbbször csak este tudunk vagy nagyon maximum késő délután.

Szerencsére most semelyikünknek nincs iskola, ezért azzal is kevesebb, kicsit szabadabbak vagyunk, de szeptembertől megint kezdődik elölről. Nagyon sokszor voltunk úgy, hogy már nem volt kedvünk találkozni, mert mindketten fáradtak voltunk, de elhatároztuk, hogy innentől ténylegesen elfogadjuk, hogy mindkettőnknek suli van, mindkettőnk űz valamilyen sportot, így sokkal türelmesebbnek kell lennünk egymással. Voltak emiatt veszekedések, de szeptembertől úgymond újrakezdjük ezt az egészet.


Rátérve a lényegre. Szüleim sokszor mondogatták, hogy nekem egy olyan barát kell, aki többet ráér, ennél többet kéne kommunikálnunk stb. Megjegyzem, sokszor suliban is írogattunk egymásnak, amikor éppen mindkettőnknek szünet volt, arról pedig nem mi tehetünk, hogy csak ennyit tudunk találkozni. Mint említettem, most szerencsére nyáron többet tudunk találkozni, és ez most sokat is lendített a kapcsolatunkon, sikerült átbeszélnünk barátommal ezt a dolgot.


Ezelőtt 2 kapcsolatom volt, az egyik 2 hónapig a másik fél évig tartott, mindegyik azért fejeződött be, mert nem mindig értem rá. Persze szüleim ebbe is beleszóltak, az előbbi barátommal konkrétan beszéltek is erről, hogy ő hogy érzi, sikerülhet-e a kapcsolatunk stb.


Visszatérve mostani barátomra, mi mindketten komolyan gondoljuk ezt a kapcsolatot, csak attól félek, hogy szüleim őt is lefogják támadni hasonló kérdésekkel, mint amit fent említettem és szeretném, ha a maguk dolgával foglalkoznának, nem pedig a kapcsolatommal. Persze beszéltünk erről, de nem sokat értem el vele.


2015. aug. 9. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
11%

Ezt most jól kiírtad magadból, de gondolom választ nem vársz.:)


Hogy miért kell beleszólniuk? Mert szülők. Nekem is próbáltak fiú létemre.


Igazuk van-e? Szerintem nincs. Sportoltok, így megértitek egymást. Az sem jó ha valaki olyan van melletted aki megvár otthon, valószínű megunnád. Főleg ha pörgősebb vagy.


Hosszabb távon fontos hogy az érdeklődési kör hasonló legyen, de nem baj ha nem ugyanaz, mert akkor kialakulhat valami rivalizálás is később. Úgyhogy ez ideális párosításnak tűnik.

Fontos hogy egyik se korlátozza a másikat, és ami már szinte közhely a bizalom, ha kevés a közös idő.

2015. aug. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
11%

Beszélj erről a pároddal, ha eddig nem beszéltél, mármint arról, hogy ne hagyja, hogy a szüleid befolyásolják. Egyébként semmit sem tehetsz. Ha ez neked így jó, téged se befolyásoljanak a szüleid.

Sok boldogságot nektek!! :)

2015. aug. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
11%
Lassan betöltöd a 18at, párod meg már betöltötte..., ha beleszólnak a szüleid hagy szóljanak, ha te helyesnek látod a kapcsolatodat, azaz úgy látod, h jó úton jár, akkor csináld tovább, amit az előző írt a pároddal meg megbeszélheted, hogy ne törődjön a szüleiddel, ha befolyásolni akarnák, de szerintem, ha a fiú eléggé szeret és eléggé felnőtten gondolkozik magától is tudni fogja. Ne félj amúgy, az a legrosszabb.
2015. aug. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
7%

Szerintem a szüleid túlaggódják magukat... Biztos volt már veled is olyan, hogy jót akartál vkinek, de rosszúl sült el... A szüleid is jót akarnak neked, csak nem úgy, ahogy te elképzelnéd...

Nem tudom, hogy nektek mennyire fontos a sport, de itt van néhány tipp:

-Ha abbahagyjátok a sportolást, akkor több időtök lehetne egymásra... Elmehetnétek pl. vmi parkba, vagy éppen elmehetnétek együtt párostáncra.

-Vagy készítsetek táblázatot, hogy melyikőtök mikor ér rá...

-Avagy tartsatok egy kis szünetet, amíg leéretségiztek.

Remélem tudsz a válaszommal vmit kezdeni... Sok sikert! ;)

2015. aug. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Nagyon sokszor voltunk úgy, hogy már nem volt kedvünk találkozni, mert mindketten fáradtak voltunk."


Nézd, itt már nagyon nagy gond van, ha ez így van! Nincs olyan fáradság, nincs olyan kifogás, ha valakit szeretsz, és látni akarod, akkor attól valami, vagy valaki eltántorítson! Ha igazán talákozni szeretnél a barátoddal, mindig van megoldás, ha nem, mindig van kifogás! Valószínű a szüleid is ezt látják, azért van meg a véleményük a kapcsolatodról.

2015. aug. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!