Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem merek erről beszélni...

Nem merek erről beszélni szüleimnek, de mégis tudniuk kéne. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ez egy eléggé hosszú történet, de igyekszem rövidre zárni.

Én egy 17 éves fiú vagyok(alig 2 hét múlva 18), szüleim mindketten oroszok, és abban az országban is születtem és éltem 6 éves koromig. Kénytelenek voltunk máshova költözni. Úgy volt, hogy Angliába megyünk, de mégis Magyarországra esett a választás(az oka nem ide tartozik). Apának vannak itt ismerősei akik segítettek beilleszkedni, segítettek tanulni magyarul. Az általános iskolát 1 évvel később kezdtem, de még akkor is voltak problémáim a magyarral. Szerencsére normális tanáraim + osztálytársaim voltak és ők is tudtak nekem segíteni. Részben nekik köszönhetem, hogy ott tartok ahol most.

Bp egyik távolabb eső kerületébe költöztünk, éppen ezért iskolát is váltottam, hogy ne kelljen majdnem 1 órát utaznom. Itt viszont elkezdtek szekálni. Szerintük b*zis kinézetem van ezért a nevemből is gúnyt űztek(így lettem sergey-ből sergay). A nemzetemtől elkezdve az országomon át mindenre tettek/tesznek mindenféle jelzőt.

Tudom, hogy szüleim hogyan viselnék ezt a dolgot, ha elmesélném nekik. Valszeg megint másik helyre vinnének ahol ki tudja mi lesz. De nem szeretném. Mindenképpen itt maradok. Akárhogy próbálom védeni magam, egyre jobban csak folytatják. Valamikor még mindig nem vagyok benne biztos, hogyan kell kiejteni/írni néhány szót, és emiatt is kapom a hülyeségeket. Ha meg figyelmen kívül hagyom őket az a baj.

Mindig is tudtam hogy léteznek rasszista emberek és azt is, hogy minden ok nélkül milyen kegyetlenek tudnak lenni egymással, de nem értem miért én váltam célponttá.


2015. júl. 29. 01:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mit nem szeretnél? Iskolát váltani vagy elköltözni?
2015. júl. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
17%
engem ugyan teljesen más miatt, de szintén szekáltak. elkezdtem sajátmagamból viccet csinálni és így a többiek máris befejezték a terrorizálást, sokkal jobb érzés volt az is ha nem ők szólongattak be hanem én gyártottam magamból poénokat :D
2015. júl. 29. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, az emberek egy része szeret kötekedni.

Nálad nem a szemüveget/szeplőket/vörös hajat/hájas testet találták meg, hanem a származásodat, mint leggyengébb pont.



NAGY ÍVBEN szard le!!!!!! Csak kötekedni akarnak, ok nélkül.


Én magyar vagyok, engem a vörös hajam miatt szekáltak. Már nem, mert többre vittem a kis primitív alakoknál :D

2015. júl. 29. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Zola18 ***** válasza:
91%
Szinte mindenkit szekálnak középsuliban, lassan ahogy látom érettségizel és akkor sulit is válthatsz és megszabadulsz tőlük. Engem is szekáltak de átvészeltem úgy hogy észben tartottam: "Vannak barátaim nem is kevés, nem érdekel ezeknek az embereknek a véleményük, nem azért járok ide hogy mindenki szeressen és mindenkit megszeressek, hanem hogy elvégezzem a sulit."
2015. júl. 29. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azért tették pokollá az életem, mert nagyon vékony voltam és rossz tesiből. Aki egy kicsit is eltér az átlagtól azt sajnos mindig kikezdik, akár magyar, akár nem.
2015. júl. 29. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük. Agyatlan gimnazisták, gyerekesek,ilyenkor másokat ba..tatni a menő és valószínűleg nincs jobb dolguk. Barátaid vannak? Suliban főleg? Mert akkor lógj velük és hagyd a többit a fenébe. Ha nem akarsz tőlük kérdezni írd fel mit nem értesz és kérdezd meg egy barátodat. Mellesleg megnézném, hogy ők hogy ejtenek ki egy-egy orosz szót. :) Mert az sem sokkal egyszerűbb..De a lényeg,hogy ne harcolj velük és próbáld azt mutatni,hogy hidegen hagy a dolog,hátha megunják mert úgy már nem érdekes. Ha tovább piszkálnak esetleg komolyabban is bántanak akkor szólj a szüleidnek,szerintem addig felesleges. Te érzed,hogy hol a határ. Kitartás! :)
2015. júl. 29. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
24%
Gyenge elméjűek ... ha már célpontot akarnak,akkor inkább a brazilokkal tegyék,azok megérdemlik,csak gondolom azokkal meg nem mernek szórakozni ..
2015. júl. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is meg kell jegyeznem, hogy sokkal, de sokkal jobban/szebben fejezed ki magad, és helyesebben írsz, mint a koroszályod többsége, pedig nekik a magyar anyanyelvük, neked meg tanult nyelv!


Emellett tényleg csak az segít, ha inkább ráteszel még egy lapáttal a hülyeségeikre, akkor leállnak vele.


Emellett meg tényleg csak egy éved van még ebben az iskolában, utána úgyis máshová kerülsz.

2015. júl. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%
Én leoltanám őket oroszul,aztán a szemükbe mosolyognék gúnyosan. :) Gondolkodjanak azon,hogy mit mondtál nekik :D Ha azt mutatod,hogy nem érdekel és gúnyolodsz meg ironizálsz attól a legtöbb ember falnak megy. Nekem ez a taktikám. Nem kiabálni vagy kimutatni,hogy szar,hanem mosolyogni!!!!! ;)
2015. júl. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
59%

Basszus,ezt annyira nem ertem..a mi giminkben sose volt szekalas...ez az altsulikra jellemzo,a gimnazium egy joval ertelmesebb,valogatottabb tarsasag elvileg...hogy lehetnek ilyen gyoker emberek...

A tanacsom az,hogy ne vedeni probald magad,hanem ignorald oket,hgayd figyelmen kivul a piszkalodast,mintha meg se hallanad..ha latjak,hogy nem erdekel,unni fogjak a probalkozast.

2015. júl. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!