Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem merek erről beszélni...

Nem merek erről beszélni szüleimnek, de mégis tudniuk kéne. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ez egy eléggé hosszú történet, de igyekszem rövidre zárni.

Én egy 17 éves fiú vagyok(alig 2 hét múlva 18), szüleim mindketten oroszok, és abban az országban is születtem és éltem 6 éves koromig. Kénytelenek voltunk máshova költözni. Úgy volt, hogy Angliába megyünk, de mégis Magyarországra esett a választás(az oka nem ide tartozik). Apának vannak itt ismerősei akik segítettek beilleszkedni, segítettek tanulni magyarul. Az általános iskolát 1 évvel később kezdtem, de még akkor is voltak problémáim a magyarral. Szerencsére normális tanáraim + osztálytársaim voltak és ők is tudtak nekem segíteni. Részben nekik köszönhetem, hogy ott tartok ahol most.

Bp egyik távolabb eső kerületébe költöztünk, éppen ezért iskolát is váltottam, hogy ne kelljen majdnem 1 órát utaznom. Itt viszont elkezdtek szekálni. Szerintük b*zis kinézetem van ezért a nevemből is gúnyt űztek(így lettem sergey-ből sergay). A nemzetemtől elkezdve az országomon át mindenre tettek/tesznek mindenféle jelzőt.

Tudom, hogy szüleim hogyan viselnék ezt a dolgot, ha elmesélném nekik. Valszeg megint másik helyre vinnének ahol ki tudja mi lesz. De nem szeretném. Mindenképpen itt maradok. Akárhogy próbálom védeni magam, egyre jobban csak folytatják. Valamikor még mindig nem vagyok benne biztos, hogyan kell kiejteni/írni néhány szót, és emiatt is kapom a hülyeségeket. Ha meg figyelmen kívül hagyom őket az a baj.

Mindig is tudtam hogy léteznek rasszista emberek és azt is, hogy minden ok nélkül milyen kegyetlenek tudnak lenni egymással, de nem értem miért én váltam célponttá.


2015. júl. 29. 01:54
1 2
 11/17 Kill The Sexplayer válasza:
100%
18 évesen képesek bäszogatni a másikat?! Ilyen már nálunk sincs, pedig én csak 16 vagyok.
2015. júl. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tanítsd meg őket írni és választékosan fogalmazni.
2015. júl. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
24%
legközelebb ha valaki lebu..iz, akkor mondd azt" hmm most hogy mondod, adj már egy csókot":D menekülni fognak előled :D
2015. júl. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
szerintem koncentralj a tanulasra. Ez most a leg fontosabb ebben az idoszakban. Azt garantalom mar most hogy a kettos nyelvtudasoddal tobbre viszed mint azok a kis pocsok. ha nem hagynak tanulni vagy nagyon nagyon bant amit csinalnak akkor lepned kell valamilyen iranyba! Lehet a vicc irany a jo ezt neked kell megitelned, de az is hatasos lehet ha oda lepsz az egyik kispocshoz is keresztapa hangon mondod a szemebe 5cm tavolsagbol hogy : igyi nahuj blaty!
2015. júl. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
89%
Osztályfőnök tud róla? Ha normális ember, érdemes bevonni és kérni a segítségét.
2015. júl. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem mersz erről a szüleiddel beszélni? Egy család attól (is) család, hogy az ember megbeszélje velük a nagyobb (vagy kisebb) problémáit. Ha nem akarsz ezért másik iskolába menni, azt is nyugodtan megmondhatod nekik, de ha másért nem is, a lelki támogatásuk miatt beszélned kellene velük.


Engem is évekig bántottak, a saját tapasztalatom:

- csak az idő segített, egyszerűen egyszer csak "rám untak" (próbáltam visszavágni, nem tudomásul venni, mindegy volt)

- a tanárokkal vigyázz, az én osztályfőnökeim csak rontottak a helyzeten! Csak olyanhoz fordulj, akiben valóban megbízol - bár akkor is kockázatos.

2015. júl. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Én leoltanám őket oroszul,aztán a szemükbe mosolyognék gúnyosan. "


Na pont ezt nem próbálnám. Értelmes ember igen, ettől észbe kap. De ahogy kinéz ezek igazi sötétbunkók, ilyeneknél ez nem működik.

2015. aug. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!