Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sürgős! Hogyan beszélhetnék...

Sürgős! Hogyan beszélhetnék erről szüleimnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az elmúlt években sok megaláztatáson mentem keresztül, csak azért mert kínai vagyok. De egyébként már ebben az országban születtem.

Idén fogok menni középiskolába de már előre félek. Tudom, ez eléggé gyerekes, de általánosban nem nagyon voltak jó tapasztalataim. Sosem védett meg senki, maximum csak a tanárok, de amikor szóltam az ofőmnek, hogy ez engem nagyon zavar, akkor csak annyival elintézte, hogy beszélt velük. Legalábbis állítólag, mert nem láttam, hogy odament volna hozzájuk. De ettől függetlenül ugyanúgy folytatták tovább. Ez nyolcadikban lett csak rosszabb, mert már egyre durvábban kezdtek el szekálni. Mindenféle csingcsangcsung neveket adtak nekem, mindig ellopták valamimet, és sosem kerültek elő, mert rejtélyes módon senki nem tudott róla semmit. Szüleimnek nem beszéltem róla, mert féltem, hogy nem viselnék túl jól. Bevallom, az is előfordult, hogy lógtam, és amikor szüleim megtudták, érthető módon ki is akadtak. Azóta nem is tennék ilyet. Amikor ez történt, akkor szüleim beszéltek az ofőmmel, kérdezték, hogy van-e valami probléma, és ofőm csak annyit mondott, hogy ő nem tud róla. Csak megjegyzem, hogy volt, amikor úgy szólogattak be nekem, hogy ő is ott volt, de elengedte a füle mellett, és nem foglalkozott velük. Mástól pedig nem várhattam segítséget.

Tudom, hogy nem kéne velük foglalkoznom, de ezt könnyű mondani. Nem tudtam figyelmen kívül hagyni őket úgy, hogy mindennap ért valami hülyeség. Ha pedig megvédem magam még jobban folytatják. Örülök hogy végre elszabadultam onnan.

Úgy hallottam középiskolában jobb a társaság. De az elmúlt évekre visszatekintve erre nem vennék mérget. Eddig csak 3-4 emberrel beszéltem a leendő osztályomból, közülük is csak az egyikkel beszélek mindennap, vele majd jövőhéten fogok találkozni. Szóval úgy tűnik most végre találtam egy barátot. Remélem nem fog átverni.

Egyszer volt egy "barátnőm", de ezt nem igazán nevezném kapcsolatnak. Kb 2 hónap után otthagyott, hogy milyen gáz szüleim vannak, hogy Bp-n kívülre nem engednek el, mert szeretett volna engem elvinni Gödöllőre, mert kiskorában ott lakott, és szerette volna megmutatni, de szüleim miatt nem lehet, aztán otthagyott.

Az előbb említett leendő osztálytársammal sokat beszélek, és neki elmondtam mindent. Mindig mondogatja, hogy az a lényeg, hogy én mennyire aranyos vagyok, és különleges mert kínai vagyok, és az előző sulimban biztos ezek miatt az okok miatt szekáltak.

Pontosan emlékszem, hogy ötödikben kerültem át egy másik iskolába, és az volt az osztály hangadójának az első mondata hozzám hogy "nézzétek már, egy sárga" és kézzel-lábbal mutogatott nekem mert azt hitte nem tudok magyarul.

Nem tudom hogy mondjam el szüleimnek, ismerem őket annyira, hogy nagyon de nagyon kiakadnának és olyanokat tennének, amiket nem nagyon kéne. Az elmúlt években elvették az önbizalmamat és tudom hogy már csak szüleimre támaszkodhatok.


15/f


2015. jún. 28. 21:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Én félig arab vagyok, sosem volt ilyenben részem, várd meg a középsulit, hátha ott jobb lesz, de ha mégsem, akkor ültesd le a szüleidet és beszéld meg velük, vagy ha vacsoráztok ,akkor is elmondhato,d vagy amikor megkérdezik hogy milyen napod volt, történt-e valami:) Kitartást neked!
2015. jún. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

Ahhoz képest, hogy kínai vagy, jobban írsz, mint a magyarok többsége.

Törődj bele, itt rasszisták mindig voltak, vannak, lesznek, általános iskolában mindenki kicsúfol mindenkit kövéreket, soványokat, sőt a másik nevéből, hajából, akármijéből képesek gúnyt űzni.

Lehet, hogy az első évben is lesznek szekálások, de ha úgy viselkedsz, akkor mindenki egy kis kínait fog látni benned, ha próbálsz bensőségesebben viselkedni, jó fej vagy, akkor már senki sem fog törődni azzal, hogy kínai vagy.

2015. jún. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%
Ha kínai vagy, akkor az itt Magyarországon tulajdonképpen különlegesnek számít. Ha tanulmányozod a kínai kultúrát, irodalmat és művészeteket, megkérdezed a szüleidet a kínai szokásokról, akkor sok olyat mesélhetsz az osztálytársaidnak, amik az ő számukra különleges.Ez pedig nagyban emelheti a tekintélyedet előttük.
2015. jún. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
79%
Szerintem oda kellene menned hozzájuk és mondd el az igazságot.Mást nem nem nagyon tudnál csinálni szerintem.
2015. jún. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Pnat77 válasza:
70%
Dràga èletem! Elöbb kellett volna elmondani anyunak, apunak. De ez màr a múltè. Most màr meg minek... Egy új felyezet kezdödik az èletedben, remèlhetöleg egy jobb.Bár az utolsó mondatod alapjan, hogy csak a szüleidre tàmaszkodhatsz elèg fucsa kijelentès, ha nem vagy velük bizalmas kspcsolatban. De èn bízom benned, abban, hogy a szèp lelkeddel szebbè teszed az emberek napját. Az íràsod egy èrtelmes gyermekre vall. Az èn vèlemènyem szerint azèrt szekàltak mert, fèny èv tàvolsàgra vagy tölük, ès evvel nem tudtak mit kezdeni, ès suttyó gyerekkènt így reagàlàk le.
2015. jún. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
41%

Az első benyomásra figyelj, ha szekálni kezdenek mondjuk első nap, akkor lépj fel ellenük.


Amúgy középsuliban nincsenek szekálós hülye gyerekek.

2015. jún. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%

Kicsit belevalobbnak kene lenned:) en felig fekete vagyok...mikor valaki belszol,akkor vissza kell szolni;) tudom nehez meg az "elejen" ...szuleiddel feltetlenul beszeld meg ..nem kell nagy felvezeto :) "anyu ,apu valamit mar nagyon elakarok nektek mondani....

Az is fontos amugy,hogy milyen iskolaba jartal...en egy eleg jo iskolaba jartam es kb 8.ig 3 beszolast kaptam , egy rosszabb iskolaban persze h tobbet kapsz....remelem kozepiskolaba joba mesz:) meg a kozepsuli egeszen mas...:) ezt ne egy rossz dolognak eld meg ,hogy te kinai vagy:) (amugy nem is ertem h ezzel h lehet csufolodni:/-milyen ok van ebben? )

Nagyon sok sikert kivanok neked:) (szulokkel meg meg ma vagy holnap beszelni;))

2015. jún. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%

Részvétem!

Azok nagyon bbunko emberek lehettek. A szüleid tuti nem veszik rossz néven! :)

Mondd meg nekik hogy ezzel nem hergelni akarod őket, csak segítséget kérni. :)

Sok sikert!

2015. jún. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

A fiam jövőre érettségizik, van vietnami osztálytársa (lány). Soha nem gúnyolták, bántották, viszont elfogadták és jó fejnek tartják.


Milyen suliba mész? Remélem, elég intelligensek lesznek és nem fognak előítélettel közeledni feléd!


Megírod nekem (privátban), hol fogsz ősztől tanulni? Elég jól ismerem az iskolákat... és minden évben tanítok külföldieket is. Drukkolok Neked!!

2015. jún. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Gyémántlány ***** válasza:
60%

Nehéz dolog ez, de a tény az, hogy az unintelligens barmok unintelligens barmok is maradnak. Nos, a rasszizmus, és bármiféle ítélkezés (csúfolódás) alapvetően jele annak, hogy az illető nem bővelkedik intelligenciában. Úgyhogy megváltoztatni az ilyen embereket nem fogod. Én tudom, mert engem is halálra szekáltak az elálló füleim miatt. Nem fogják abbahagyni az ofőd miatt, a szüleid vagy a saját szüleik miatt, mert az agysejtjeik hiánya olyan következményekkel jár, hogy mások szekálása okoz boldogságot nekik. Na, ez már itt olyan szánalmas dolog, hogy kacagva figyelmen kívül kellene hagynod őket. Tegyél is így. Ez a legjobb megoldás.

Az az általános tapasztalatom, hogy olyan emberekre egyáltalán nincs szükségem, aki csak bántalmazni tud, és amiatt okoz fájdalmat, ami különlegessé tesz engem. Szerintem gondolkodj el ezen, tedd helyre magadban az értékrendedet, és rá fogsz jönni, hogy neked sincs szükséged az életed során ilyenekre.

Hidd el, fogsz találni barátokat, ez nem is kérdés, viszont az biztos, hogy mint minden kamasznak, neked is túl kell élned egy-két idiótát. Viszont ne aggódj ezen sokat. Jobb az unintelligenseket az ellenségeid között tudni, mintha a barátaid lennének :)

2015. jún. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!