Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszélhetnék erről...

Hogyan beszélhetnék erről szüleimnek? Már nagyon nem bírom

Figyelt kérdés

Szóval idén kerültem középiskolába(fiúiskolába járok) és az első néhány hónapban nem is volt gond. Kb december végefelé néhányan nagyon rámszálltak, megfenyegettek, beszólogattak pedig én semmi rosszat nem csináltam, még csak hozzájuk sem szóltam. Erről egyedül csak a barátnőm tudott, és sikerült bennem tartania a lelket.

Akikkel jóban voltam szintén kezdenek ellenem fordulni, folyamatosan kapom tőlük az üzeneteket, hogy mostantól hozzájuk se merjek szólni meg hasonlók. Ismétlem, nekik sem mondtam semmi olyan dolgot, ami miatt lehetne rá okuk.

Viszont kezdett eldurvulni a helyzet, visszaszóltam nekik, mert már nagyon elég volt és megvertek. Ez történt még csütörtökön, azóta nem is voltam otthon, csak barátnőmnél vagyok, aki folyamatosan győzköd, hogy jó lenne már szólnom a szüleimnek erről, de félek, annyira felzaklatná őket ez az egész, hogy meggondolatlanságukban hülyeséget csinálnának. Ráadásul azt a srácot akinek leginkább baja van velem azért követik és azért van mindenki vele, mert köztudott, hogy az ő családjuk gazdag, mi pedig kevésbé vagyunk azok és ez szemet szúrt neki.

Beismerem gondolkoztam már az öngyilkosságon is, valamint ez a gondolat újra előjött a múltkori történések után.

Egyszerűen nem bírom ezt az egészet, ráadásul okot sem adtam rá, hogy ilyenek legyenek velem. Elfogadtam, hogy beszélnem kell a szüleimmel, de nem tudom összeszedni magam, sosem gondoltam, hogy ilyen valaha meg fog velem történni. Már a hétfő gondolatától is rosszul vagyok, félek, hogy mi történhet még ezek után


16/f


2015. márc. 7. 01:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Előszöris ne gondolkozz öngyilkosságon! Félsz hogy a szüleid ha megtudják a dolgot milyen lelki állapotba kerülnek, hát gondolkodj milyen érzés lenne ha elveszítenék a fiukat? Ugye nem akarsz nekik egy életen át tartó bánatot okozni? Vagy ott van a barátnőd. Ő is biztos szeret ha tartja benne a lelked. Itt hagynád őt pár seg.fej miatt? Azokkal foglalkozz akik szeretnek ne azokkal akik utálnak. Ha pedig ennyire durva a helyzet beszélj a szüleiddel, esetleg átmehetnél más iskolába. A fiúiskolákban rendszerint ez a helyzet, mivel nincsenek lányok a fiúk azzal szórakoztatják magukat hogy kiválasztanak valakit akit szivatnak. Lehet jövőre már nem te leszel az, de azt már nem kell megvárnod. Beszélj a szüleiddel,s kérd meg őket hogy kezeljék higgadtan a dolgot, mert te nem akarsz magadnak több bajt.
2015. márc. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%

Az öngyilkosság még csak meg se forduljon a fejedben, azért, mert tahókkal jársz egy iskolába.

Az ilyen s_ggfejeknek nem kell semmilyen indok, hogy rászálljanak valakire, azt piszkálják akit lehet.

Állj a sarkadra, és valamilyen módon ezt mutasd is ki. Például valahol elcsíphetnéd haverok nélkül azt az egy srácot, aki mindenkit ellened fordít. Beszélj vele négyszemközt. Ha nem használ, akkor tessék jelenteni a tanároknak, szülőknek, ha ezután sincs változás, akkor iskolaváltás (vagy bármi, ami nem öngyilkosság!) .

2015. márc. 7. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
20%

Így szokott lenni, ha hagyod magad. Mint általában valaki előszőr belédkötött, látta más, hogy hagyod magad és erre persze már ő is csesztetett, mire egyre többen látták, hogy te hagyod magad és végül ráéreztek a gyengeségre és mindenki áttapos rajtad.


Nem kell félned a nagy szavaktól ez is csak amolyan erőpróba. Szólj vissza mint a többi. Nézd meg a többiek hogyan verik vissza a kötekedést, ez is amolyan általános emberi közösségekben szokványos dolog. Jó lenne, ha filmekben néznéd meg, hogy a tinikmit tesznek ilyenkor. Mond vissza, hogy izén rúglak nayukám meg stb

2015. márc. 7. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
57%
Nem az öngyilkosságon kell gondolkodnod.Felejtsd is el.Előtted az élet,ha kudarc ér mindig meg öngyilkolod magad?A szüleid ebbe tönkre mennének.Az meg kit érdekel,hülye gyerek gazdag.Akik elfordultak tőled,annyit érnek mint urficska.Ne hagyd magad,megvertek többen?nagy bátorságra vall,1 ellen többen.Adok kapok.verd be a pofáját de rendesen.Ha nem véded meg magad más sem fog.Minden suliba van néhány lökött aki nem bír magával.Nem mehetsz mindig másik suliba.A tanárok elfordulnak,nincs azoknak idejük ilyesmire.Ha mész "árulkodni" még te vagy a piszok,mert megzavarod a traccs partijukat.Íratkozz be valami önvédelmi tanfolyamra,az legyen nekik a meglepetés mikor sorba lerúgod őket!
2015. márc. 7. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
36%

“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.” ― William Gibson

Ezt a szöveget nyomtasd ki, és tedd ki a faladra! Ugyanis téged pontosan ezek a s'ggfejek vesznek körül, és hagyod, hogy ők irányítsanak. Összefognak, csapatostul támadnak, hát kemény legények, mint a majmok. Mondd el szépen a szüleidnek, menjenek be az iskolába, ugyanis az már eleve bűntetendő, ha téged zaklatnak és még meg is vernek. Tehát konkrétan a rendőrségre is mehetnek a szüleid. Sajnos mindig azzal kezdenek, aki visszahúzódó vagy csendes, esetleg csak jó gyerek, és te persze azonnal ilyen baromságon gondolkozol, hogy öngyilkosság. Az élet csodálatos, miért is te ne élvezd? Miért neked kell elmenni, miért te "pusztulj"? Legyél már önző! Legyél életerős, tudod mi vár még rád? Pár kis nyomorék, hangyaf'szu kis tróger miatt feladnád? Édesem! Tudom min mész keresztül, de vedd elő a jobbik eszed, menj oda a szüleidhez, ez nem ciki meg égő, egy megtermett 30 éves férfi is segítséget kérne, ha másik 5 zaklatná, hogy védnéd meg magad?? Nem tudod! Ezek ellen a segítség másik 4 lenne aki melléd áll, na így bunyózzanak! Sajnos a barátnőd nem fog tudni mit tenni. Feljelentést is tehetsz, na azt hiszem akkor lenne beszarás meg riadalom, meg mikor a szüleik levelet kapnak a rendőrségről. Azt hiszem két atyai pofon után meggondolnák, mikor és hol játszák az eszüket.

Nem a te hibád mindez! Egy másodpercig se elmélkedj azon, hogy "na most elmondjam apunak vagy anyunak, vagy se?" ... Azonnal mondd el nekik!!!

2015. márc. 7. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Nekem vannak gyerekeim, volt, akit az óvónő bántott.

Nagyon felzaklatott, amikor megtudtam, és csináltam meggondolatlanságot is....

De nagyon rosszul esne, ha a tizenhatévesem nem mondaná ezt el nekem.

Nekik is sürgősen, és az ofőnek is, - nem értem ő miért nem tud róla.

Görényég ez a csapatostól támadunk, és hidd el le lehet inteni őket.

Az öngyilkosság nagyon nem jó irány, AZ mennyire zaklatná fel a szüleidet, barátnődet????

Na, ne!

2015. márc. 7. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
58%

Vagy egyszerűen a rendőrség...


[link]

2015. márc. 7. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%
Az öngyilkosság nem megoldás! Tudod hány fiatal menekült már ebbe hozzád hasonló gond miatt? Ne dobd el az életed pár hülyegyerek miatt! Barátnődnek igaza van, beszélj a szüleiddel! Ők tudnak csak segíteni! Azt javaslom, menjen veled a barátnőd is, hátha együtt könnyebben el tudjátok mondani!
2015. márc. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%
Én feljelenteném őket a rendőrségen! Na ott legyen nagy legény!
2015. márc. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Na ezért nagyon kár lenne öngyilkosnak lenned, ilyen bunkó agyatlan tahók miatt.

A szüleidnek már régen szólnod kellett volna, de még most sem késő. Ezt nem szabad csak úgy eltűrni! A szüleidnek a tanárokkal együtt véget kell vetniük ennek, hidd el, ők már felnőttek, tudnak segíteni. Ne félj elmondani nekik! Igaza van a barátnődnek!

Ha később mégis folytatódik a zaklatás, pláne verés, fel kell jelenteni a kis k*cs*göket. Ne hagyd magad!

Legvégső megoldás: osztály, vagy iskolaváltás. De az első lépés az legyen, hogy mindent mesélj el a szüleidnek.

Nekem 14 éves fiam van amúgy.

2015. márc. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!