Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszélhetnék erről...

Hogyan beszélhetnék erről szüleimnek? Már nagyon nem bírom

Figyelt kérdés

Szóval idén kerültem középiskolába(fiúiskolába járok) és az első néhány hónapban nem is volt gond. Kb december végefelé néhányan nagyon rámszálltak, megfenyegettek, beszólogattak pedig én semmi rosszat nem csináltam, még csak hozzájuk sem szóltam. Erről egyedül csak a barátnőm tudott, és sikerült bennem tartania a lelket.

Akikkel jóban voltam szintén kezdenek ellenem fordulni, folyamatosan kapom tőlük az üzeneteket, hogy mostantól hozzájuk se merjek szólni meg hasonlók. Ismétlem, nekik sem mondtam semmi olyan dolgot, ami miatt lehetne rá okuk.

Viszont kezdett eldurvulni a helyzet, visszaszóltam nekik, mert már nagyon elég volt és megvertek. Ez történt még csütörtökön, azóta nem is voltam otthon, csak barátnőmnél vagyok, aki folyamatosan győzköd, hogy jó lenne már szólnom a szüleimnek erről, de félek, annyira felzaklatná őket ez az egész, hogy meggondolatlanságukban hülyeséget csinálnának. Ráadásul azt a srácot akinek leginkább baja van velem azért követik és azért van mindenki vele, mert köztudott, hogy az ő családjuk gazdag, mi pedig kevésbé vagyunk azok és ez szemet szúrt neki.

Beismerem gondolkoztam már az öngyilkosságon is, valamint ez a gondolat újra előjött a múltkori történések után.

Egyszerűen nem bírom ezt az egészet, ráadásul okot sem adtam rá, hogy ilyenek legyenek velem. Elfogadtam, hogy beszélnem kell a szüleimmel, de nem tudom összeszedni magam, sosem gondoltam, hogy ilyen valaha meg fog velem történni. Már a hétfő gondolatától is rosszul vagyok, félek, hogy mi történhet még ezek után


16/f


2015. márc. 7. 01:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én lány vagyok 21. Amikor iskolába jártam mindig szivattak. Mindenkivel próbáltam jóban lenni. De ez nem volt olyan baráti viszony. Lenéztek. De nem érdekelt. Egyszer aztán elegem lett és megmondtam a csajoknak hogy úgy néznek ki mint a prostik. Iskolát változtattam és ott senki sem bántott. Lettek barátaim. Ha valaki beszólt többször is akkor megmondtam az igazgatónak és még az osztályom is mellém állt. Soha többet nem mertek piszkálni. Néha még oda is ütöttem a beszólónak
2015. márc. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Akiket Megmondtam az igazgatónak az repült a suliból
2015. márc. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
75%

Ismerős a helyzeted. Én lányosztályba jártam, de egy -két nagyszájú és népszerű lány rám szállt. Cikiztek hogy nem beszélek csúnyán, cikiztek hogy nagy a mellem és szerintük tejcsárda vagyok, cikiztek a szótlanságomért. A szótlanság önvédelem volt velük szemben, mert amikor visszaszóltam az egyiknek az osztályban megvert. Körben neki drukkoltak, és amikor visszaadtam az ütést neki a többiek rám ugrottak. Valójában nem tudtak igazi érvet felhozni ellenem, azt mondták hogy béna vagyok, de az zavarta őket hogy béna létemre tetszettem a fiúknak. Az iskolai fiúkkal nem mertem találkozni, mert tudtam hogy ha találkozom bármeikkel a többi lány rohan a fiúhoz és negatív kampányba kezd ellenem. Ja! Mi jobb módúak voltunk, tehát ez sem lehetett kikezdési alap. Bár a mi osztályunkban sokan a pénzesebbek közül valók voltak. A csendesebb, rendesebb lányok pedig azért nem mertek velem barátkozni mert azt hitték hogy akkor őket is kiközösítik a többiek.

Szóval nagyon rossz volt.

A mai napig bánom hogy nem mertem elmondani a szüleimnek, és nem kerestünk egy másik iskolát. Azt akartam hogy a szüleim ne tudják hogy engem ennyire nem szeretnek az iskolában. Butaság volt. Magammal toltam ki. A fölső oktatási intézménybe kis szerénykeként érkeztem és meglepődtem hogy ott keresték a társaságom és kedveltek a többiek. Mondj el mindent anyukádéknak, mert csak így tudnak segíteni neked. Az öngyilkosság hülyeség, mert akkor sem marasztalnák el egy ejnye-bejnyén kívül a zaklatóidat, viszont a szeretteiddel nagyon rossz dolgot tennél.

2015. márc. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Még Hozzáteszem azt, hogy sok múlik azon hogy milyen az igazgató (az én esetemben). Vannak akik ignorálják, vannak akik nem tűrik az ilyesmit és cselekednek. Amikor elmondtam hogy ki bántott és mit mondott felhívatta a terembe a dijákot. Ott volt a pszichológus is és szemben a bántalmazóval ültem. És szembe szálltam vele. Megkérdeztem hogy miért bántott. Persze hogy azt mondta hogy ő nem bántott. De a szemembe nem mert nézni. Majd otthon az apjának bevallotta hogy mit tett. Másodszorra egy egész osztály bántalmazott. Azokat is bemondtam és még sokan látták us hogy mit tettek. Mindegyiknek egyenként bocsánatot kellett kérnie és fel állni amikor kimentem az osztályból. Úgy kezdtem a mondókát hogy ha bár azért bántottak mert lecigányoztak én egyáltalán nem vagyok. Hanem magyar vagyok. (horvát iskolába jártam Horvátországban). Elállt a szájuk és szegyelllték magukat.
2015. márc. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Bence_ ***** válasza:

Önbizalom hiányos embereket piszkálják.

Bezsélj az igazgatóval.

Menj el egy pszichológushoz. Embernek a lelkével is foglalkoznia kell. Ha fáj a fogagad avval is elmész orvoshoz, ha rossz a szemed akkor szemészhez. Pont így a lelkedhez is orvos kell.

2015. márc. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Bence felhasználó, ez nem minden esetben igaz. Én büszke voltam mindig és nem volt önbizalmam is. A bántalmazók bárkivel kikezdenek. Különösen a kezdőkkel a nagy iskolábn.
2015. márc. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
*volt önbizalmam
2015. márc. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Bence_ ***** válasza:
100%
Biztosan önbizalmad vold és nem egod?
2015. márc. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Szerintem szólnod kéne a szüleidnek és iskolát váltani. Egyszerűbb mint az öngyilkosság
2015. márc. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
29%
Engem is piszkált a fél osztály. ELmondtam anyámnak nagy sokára és elkapta a férgeket. Utána kuss lett a nevük én meg jól éreztem magam. Beszélj a szülőkkel már azóta én is szülő vagyok ha ilyen történne elrendezném az ügyet 2perc alatt, nem bántanám őket csak felkenném a falra :) az még nem testi sértés
2015. márc. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!