Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sürgős! Hogyan beszélhetnék...

Sürgős! Hogyan beszélhetnék erről szüleimnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az elmúlt években sok megaláztatáson mentem keresztül, csak azért mert kínai vagyok. De egyébként már ebben az országban születtem.

Idén fogok menni középiskolába de már előre félek. Tudom, ez eléggé gyerekes, de általánosban nem nagyon voltak jó tapasztalataim. Sosem védett meg senki, maximum csak a tanárok, de amikor szóltam az ofőmnek, hogy ez engem nagyon zavar, akkor csak annyival elintézte, hogy beszélt velük. Legalábbis állítólag, mert nem láttam, hogy odament volna hozzájuk. De ettől függetlenül ugyanúgy folytatták tovább. Ez nyolcadikban lett csak rosszabb, mert már egyre durvábban kezdtek el szekálni. Mindenféle csingcsangcsung neveket adtak nekem, mindig ellopták valamimet, és sosem kerültek elő, mert rejtélyes módon senki nem tudott róla semmit. Szüleimnek nem beszéltem róla, mert féltem, hogy nem viselnék túl jól. Bevallom, az is előfordult, hogy lógtam, és amikor szüleim megtudták, érthető módon ki is akadtak. Azóta nem is tennék ilyet. Amikor ez történt, akkor szüleim beszéltek az ofőmmel, kérdezték, hogy van-e valami probléma, és ofőm csak annyit mondott, hogy ő nem tud róla. Csak megjegyzem, hogy volt, amikor úgy szólogattak be nekem, hogy ő is ott volt, de elengedte a füle mellett, és nem foglalkozott velük. Mástól pedig nem várhattam segítséget.

Tudom, hogy nem kéne velük foglalkoznom, de ezt könnyű mondani. Nem tudtam figyelmen kívül hagyni őket úgy, hogy mindennap ért valami hülyeség. Ha pedig megvédem magam még jobban folytatják. Örülök hogy végre elszabadultam onnan.

Úgy hallottam középiskolában jobb a társaság. De az elmúlt évekre visszatekintve erre nem vennék mérget. Eddig csak 3-4 emberrel beszéltem a leendő osztályomból, közülük is csak az egyikkel beszélek mindennap, vele majd jövőhéten fogok találkozni. Szóval úgy tűnik most végre találtam egy barátot. Remélem nem fog átverni.

Egyszer volt egy "barátnőm", de ezt nem igazán nevezném kapcsolatnak. Kb 2 hónap után otthagyott, hogy milyen gáz szüleim vannak, hogy Bp-n kívülre nem engednek el, mert szeretett volna engem elvinni Gödöllőre, mert kiskorában ott lakott, és szerette volna megmutatni, de szüleim miatt nem lehet, aztán otthagyott.

Az előbb említett leendő osztálytársammal sokat beszélek, és neki elmondtam mindent. Mindig mondogatja, hogy az a lényeg, hogy én mennyire aranyos vagyok, és különleges mert kínai vagyok, és az előző sulimban biztos ezek miatt az okok miatt szekáltak.

Pontosan emlékszem, hogy ötödikben kerültem át egy másik iskolába, és az volt az osztály hangadójának az első mondata hozzám hogy "nézzétek már, egy sárga" és kézzel-lábbal mutogatott nekem mert azt hitte nem tudok magyarul.

Nem tudom hogy mondjam el szüleimnek, ismerem őket annyira, hogy nagyon de nagyon kiakadnának és olyanokat tennének, amiket nem nagyon kéne. Az elmúlt években elvették az önbizalmamat és tudom hogy már csak szüleimre támaszkodhatok.


15/f


2015. jún. 28. 21:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Kínai fiú!


Először is: gondolom nem fog vigasztalni, de én tök fehér magyar vagyok, ráadásul lány, de engem is halálra szekáltak az általánosban.


Másodszor - és egyben biztatásul: ez az egész a korral csak javulni fog. Gimiben már voltak barátaim, általánosságban az osztály befogadott, nagyon kevés szekálás ment (mondjuk évi pár genya beszólás, de azt még kibírom), inkább csak volt a "menő" csapat, akik levegőnek néztek. De ez már élhető volt.


Egyetemen meg bekerültem egy haláli jó fej társaságba.


Szóval kitartás.

Viszont ha folytatódik, akkor fontos lenne, hogy leülj a szüleiddel, és őszintén eléjük tárd a helyzetet: bántanak. Ez nem árulkodás, nem férfiatlan, ez reális problémamegoldás, mert bár kamaszodtok lassan, mégiscsak gyerekek vagytok és ha egy gyereket bántanak, legyen az felnőtt vagy más gyerekek, azt meg kell védeni.

2015. jún. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
90%
Figyelj! Igazából teljesen mindegy hogy mi vagy, így is úgyis baszogatnak. Ha nem azért mert kínai vagy, akkor szőke vagy, sötét vagy, szemüveges vagy, kancsi vagy, kövér vagy, vékony vagy, szegény vagy, gazdag vagy,rapper vagy,rocker vagy,hippi vagy ... stb stb Aki baszogatni akar az így is úgyis fog, mert mindenkin van "fogás", mindenkit lehet valamiért piszkálni
2015. jún. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
82%

Először is én szégyellem magam azok az ostoba, kulturálatlan barmok helyett, akik az osztálytársaid voltak! Ne is foglalkozz velük, ennek már vége!

A középsuli sokkal jobb lesz, legalább is tapasztalataim szerint ott már sokkal intelligensebb emberek vannak (persze akad bőven kivétel:D) De nyugodj meg, egy baráttal sokkal könnyebb lesz, illetve próbálj meg nyitni az osztálytársaid felé, ha látják milyen barátságos vagy és jófej, biztos nem fognak piszkálni. Ha bezárkózol és antiszociálisan viselkedsz (ami mondjuk érthető lenne azok után, amiket átéltél) akkor könnyen céltáblává válhatsz megint... Csak lazán, jókedvűen, akkor semmi rossz nem történhet!

Ezzel a Punnany Massif idézettel búcsúzok, ami szerintem tökéletesen igaz.. ;)

"Senki nem bánt, ha járod utad örömittasul..."

2015. jún. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
23%
他们伤害了我在学校,因此,不敢去高中。能否请您做些什么,谢谢。我很抱歉已经逃走了,但我不能一直持续下去种族主义社会。
2015. jún. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
78%

En brazil szarmazasu vagyok es ezert ugy kezelnek a fiu osztalytarsaim, mint egy riherongyot. Mindig fenykepezgetik a fenekem, "hu, ez igen" megjegyzeseket tesznek ra es iszonyatosan zavar, de nem tudok ellene mit tenni. Emiatt nagyon nekem sem voltak barataim altalanosban, szoval aterzem a helyzeted. Ha gondolod, irhatsz, es beszelgethetunk:)

16/L

2015. jún. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Összehordta a szemetet a szél.
2015. jún. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Teged meg hordhat el innen. koszi
2015. jún. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!