Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg a szüleimnek,...

Hogy mondjam meg a szüleimnek, hogy ez nem segít és már idegesít is, hogy, , nem állnak mellettem"?

Figyelt kérdés
Szeretnék fogyni kb 4 kilót, meg izmosodni, de most a fő célom a fogyás, de a szüleim állandóan azzal nyaggatnak, hogy egyek, meg hogy már ,,betegesen sovány" vagyok (ez nem igaz, és sokan mondták is, hogy nem vagyok sovány), és így nem segítenek ezzel a fogyásban. Anyukám személyi edző, és tőle is mindig jértem tanácsokat, hogy mit egyek, ha fogyni szeretnék és erre azt mondta, hogy nem kell fogynom stb. És nekem ez így nagyon rossz, mert énsleg kövér vagyok és nem tudom, hogy mit csináljak. Sportolni sportolok,viszont nem tudom, hogy mit ehetek és mit nem, és ebben anyukám sem akar segíteni, csak azt mindja, hogy nekem mindent szabad enni, de ha meg mindent eszek ügy nem fogok fogyni! Hogy mondjam meg nekik, hogy nekem az jól esne, ha támogatnának? 14/L
2015. júl. 2. 12:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
( *kértem, *mert én tényleg.., *mondja, *úgy)
2015. júl. 2. 12:57
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
hany centi vagy es hany kilo?
2015. júl. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Ha anyukád személyi edző, akkor biztos, jobban tudja, mint te, hogy kell-e fogynod vagy sem. Hallgass már rá!

A saját lányának csak nem akar rosszat!

Egyébként látatlanban is igaza van abban, hogy neked még mindent lehet és kell is enned! Fejlődésben lévő gyerek vagy.

2015. júl. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#2 168cm/58kg

#3 tudom, hogy fejlődő szervezet vagyok, nem is 'fogyókurázni' szeretnék, hanem egészségesebben élni és fogyni egy keveset.

2015. júl. 2. 13:07
 5/12 A kérdező kommentje:
*fogyókúrázni
2015. júl. 2. 13:07
 6/12 anonim válasza:
81%

Figyelj, ha azt vesszük, hogy 14 éves lány vagy,s a mai tinédzserek testképzavarait is idevesszük, szerintem csak bemagyarázod magadnak, főleg, ha anyukád személyi edző..


Nézz kevesebb Vivát meg ne mosd ki ennyire az agyadat a médiával, azt máris nincs ilyen gondod. Valószínűleg ez csak most van, mm ez a túlzott "de csúnya vagyok, tennem kell valamit" dolog. Várj még pár évet, hogy eldöntsd csinos-e vagy, vagy sem. Úgy tudom 14 évesen nem a szép kis popsidat kell mutogatni az interneten, hanem az agyadat élesíteni.


Fogadd meg anyukád tanácsát, és értékeld át amit én is írtam..Végtére is a világ nem egy szépségverseny.


És egy idézet.

"shh a lányok azt hiszik mi fiúk a Victoria Secret modellekért vagyunk oda.. Nem az ötödik osztályban vagyunk. Szóval edd meg azt az utolsó csirkecombot cica.. szép vagy."

2015. júl. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%

Hat tenyleg nem vagy vekony.


A fogyokura meg hulyeseg lenne a te korodban. Figyelj oda a kajalasra: ne egyel csokit, sutit, nasit, cukros uditoket,egyeb szemet kajakat.


Egyel tobb sovany hust, zoldseget, salatat. Kevesebb krumplit, rizst, fott tesztat: ezeket eheted, de mertekkel, mondjuk csereld be az eddigi szokasos rizsadagod felet salatara.


Igyal tiszta vizet.


A sportban is koncentralj az aerob jelleguekre.

2015. júl. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak óvatosan kérdezem: tisztában vagy egy kamaszkori fogyókúra esetleges következményeivel?


Egyébként a testmagasságod és a súlyod alapján kizártnak tartom, hogy kövér lennél, vagy zsír-izom aránytalanság van, vagy az énképeddel nincs minden rendben...


Táplálkozz egészségesen! Egyél kevesebb szénhidrátot, sok sovány húst, zöldséget, sajtot, némi gyümölcsöt! Mindezt úgy, hogy mindenképp vidd be a szervezeted számára szükséges tápanyagokat!

Emellett mozogj sokat! Még nőni fogsz, ha egészségesen étkezel, és mellette sportolsz, akkor minden negatív következmény nélkül fogsz formásodni.

2015. júl. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

Kétlem, hogy személyi edzőként szeméttel etetné a családját. Biztos, hogy egészségesen étkeztek.

Ami pedig azt jelenti, hogy MÉRTÉKKEL mindent lehet!

Fagyit, sütit, gyorsételt is.


Akkor van baj, ha a nassolnivalók és a tartósítószertől hemzsegő félkész/készételek vannak túlsúlyban az étrendben.


Egészségesek alapvetően a zöldségek, gyümölcsök, a húsokból a kevésbé zsírosak (de zsírra is ugyanúgy szüksége van a szervezetnek).

2015. júl. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Személyi edző anyukád valószínű jobban ért hozzá, mint azok az elborultak, akik szerint kövér vagy. Hallgass rá. Ne fogyózz, a sport segíteni fog, csak kitartóan csináld heti legalább háromszor.
2015. júl. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!