Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnátok, hogyha a...

Mit reagálnátok, hogyha a szüleitek lekvárt vennének nektek a 16. , aztán a 17. születésnapotokra?

Figyelt kérdés
2015. aug. 6. 18:12
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Hát, akinek annyira nincs pénze, hogy a szüleinek csak erre futja ajándékra, akkor ha nekem ilyen szüleim lennének, internet sem lenne szerintem. Mindegy, ezt túl komplikáltra írtam, egyesektől bocsi, a lényeg, hogy van pénzünk annyi, hogy ne ezt vegyük csak, de azért szegények vagyunk. Nem kapcsolódik hozzá semmilyen történet, meg fogom őket kérdezni.
2015. aug. 6. 18:30
 12/40 anonim ***** válasza:
100%
Megmondtak miert pont ezt adtak? Tavaly sem kerdezted? Ha valoban mas kell akkor javaslom jovore tegyel utalasokat elore...nehogy megint lekvar legyen a vege!
2015. aug. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
:D
2015. aug. 6. 18:31
 14/40 A kérdező kommentje:
Ok.
2015. aug. 6. 18:31
 15/40 anonim ***** válasza:
76%
Kérdezd meg. Fura. Ezt csak ők tudhatják. Nekem nem jutna eszembe ilyet adni. Csak ha valaki szereti nagyon a különleges lekvárokat, akkor valami különlegességet, de nem egy sima, bármelyik boltban kapható kommersz lekvárt.
2015. aug. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
77%

"a szeretet mértékétől nagyban függ a kapott ajándék"


Lehet tudják, hogy ilyen vagy és épp próbálnak megtanítani rá, hogy értékeld az ajándékokat és ne az árukat nézd.

2015. aug. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem a kérdezőnek igaza van. Nem feltétlenül anyagi tekintetben: egy lekvárban semmi személyes nincs. Egy kis odafigyeléssel és némi kreativitással ugyanannyi pénzből sokkal személyre szabottabb ajándékot is lehetett volna adni neki.

Kaptam már olyan fülbevalót, ami konkrétan 80 Ft-ba került - ez az akasztójának az ára. A többi része elektronikai hulladékból lett összeforrasztva, és annyira szuper lett, hogy még elegáns ruhához is fel tudom venni, legfeljebb néhány vájtszemű informatikus veszi észre, hogy miből is készült. Nekem nagyon tetszett az ajándék és örültem neki. Nem az ára miatt, hanem mert gondoltak rám. Szerintem erre is gondolhatott a kérdező.

Meg egyébként ha a pénzre utalt is - végül is a gyerek születésnapja nem egy váratlan kiadás. Fel lehetett volna rá előre készülni.

2015. aug. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
20%
Ha én kapnám, akkor ezt így fordítanám: "pofont érdemelsz, nem ajándékot", mivel a lekvár a pofonra használt egyik szleng kifejezés.
2015. aug. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
56%

Örülnék neki, hogy megköszöntöttek szülinapomon, és főleg, hogy olyasvalamivel kedveskedtek, amiről úgy gondolták, örülni fogok neki.

Egy születésnapi ajándék értékét nem a pénzbeli értéke határozza meg.

2015. aug. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
86%

Nem pénzben mérik a szeretetet, ez igaz.

De valahol van egy határ.

Én minden évben feketeerdei meggytortát kaptam.

A nagyszülőktől pedig minden ünnepre egy doboz cherry Queent.

Ezzel csak egyetlen egy apró bibi volt: utálom a meggyet!

És ezt közöltem minden szülinapomon.

Szerintem a szeretetet abban mérik, hogy mennyire figyelünk a másikra.

2015. aug. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!