Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segíthetnék Apumon,...

Hogyan segíthetnék Apumon, hogyan kerülhetnénk közelebb egymáshoz?

Figyelt kérdés

Én szeretnék bensőségesebb kapcsolatot kialakítani vele. Hogy érzelmileg is fel tudjak nézni rá. Apaként, férfiként, példaképként. Mert persze nagyon ügyes, mindig volt pénzünk, és lesz is, de mit ér, ha közben az ember egy roncs? :c


Nagyon sok lelki problémája van. A legdurvább, amit csak most tudtam meg róla... Végig titokban tartotta, még Anyu se tudott róla eddig, pedig születésem előtt volt már, és most is csak véletlenül kotyogta ki, mert annnyira részeg volt (ezt esetleg priviben).

Elképesztően sok pótcselekvése függősége van, amivel nyilván csökkenteni próbálja a múlt feszültségeit. Alkoholista, dohányzik, kávézik, sokat netezik-gépezik.

Ahogy ki tudom venni a szavaiból... nagyon csalódott az életében. Szerette volna, ha úgy alakul kb minden, mint ahogyan azt ő elképzelte előre. Vagy nem is tudom... nyilván csak hellyel-közzel alakult úgy.

Szívesen ajánlanék neki önismereti könyveket... deee.. Szeretném, ha szakember foglalkozna vele, és boldognak látni őt, mert úgy gondolom, hogy számunkra(család) lehetetlen feladat feltárni-ráébreszteni a dolgokra. Szörnyű látni, ahogy egyre inkább a halálba vergődik.. már rég láttam az igazi apukámat, és hiányzik :c


Én huszonéves vagyok, ő az 50es éveiben jár.


2015. aug. 4. 03:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Kezdetnek menjetek el együtt egy hosszabb túrára, kirándulásra. Vagy például horgászni. És persze beszélgessetek sokat. Olyankor négyszemközt jó alkalom lesz rá, hogy elmondd neki az érzéseidet, éstalán ő is megnyílik előtted.

Például ilyen fokú örökös szorongásra és csalódottságra az is lehet magyarázat, hogy például apád meleg, csak ezt egész életében elfojtotta. Persze nem biztos, hogy pont ez van, de ez is benne van a pakliban, tipikus dolog.

Döntsd el magadban, hogy ilyesmivel együtt is tudnád-e őt szeretni, és ha a válasz igen (remélhetőleg), akkor készen állsz rá, hogy elmélyítsd vele a szülő-gyermeki kapcsolatot, és átalakítsd igazi működőképes baráti felnőtt apa-fia kapcsolattá.

Sok sikert hozzá!

2015. aug. 4. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első hozzászóló jól mondta. egy náhány napos kétszemélyes kikapcsolódásra kell elmenni, ahol senki nem zavar titeket.

Ott megkéred, hogy meséljen a gyerekkoráról, az álmairól, miegymás. Vessen számot a mostani életéről, majd elmondod szépen bevezetve, hogy mennyire szereted és hogy élvzed a vele töltött időt. Szeretnéd, hogy gyakrabban legyetek együtt, s azt is, h: - leszokjon a piáról, aztán ha leszokott, akkor jöhet a cigi, miegymás. És te nagyon szeretnél neki ebben segíteni. Mi lenne, ha úgy érzi innia kell, akkor helyette szól neked és együtt csináltok valamit. Akár filmnézés, beszélgetés, séta, bármi (ami után mondjuk anyád foglalkozik vele, hogy ne sűllyedjen vissza, ha már nem vagytok együtt). Illetve, ha elfogadja, akkor menjen terápiára is. Az biztos, hogy nagyon sokat kell vele lenni. És folyamatosan mellette állni.

Személy szerint lecsúszott alkoholistákon nem szokott kb. semmi segíteni,mert nagy az önsajnálatuk. De ha ti még nem putriban laktok, akkor lehet esély. Sok sikert!

2015. aug. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!