Zsebpénz kérdés. Ha valaki gyereket vállal és nevel, akkor miért nem úgy teszi, hogy a gyereknek boldog/élmény teljes fiatalkora legyen?
Ha pedig nem telik rá, akkor miért vállal gyereket?
Teljesen véletlenül bukkantam rá egy kérdésre, ahol döbbenten olvastam, hogy a válaszadók többsége szerint amennyiben a lakás, étel, ruha, tisztálkodás, bérlet biztosítva van, nincs szükség további zsebpénzre? Azért, hogy amíg tanul, a tizenéves éveit úgy töltse, hogy suli után egy jól megírt dolgozat után(amire lehet heteket készült) vagy később egy vizsga után ne tudjon beülni egy fagyizóba vagy egy cukrászdába? Egy moziba elmenni szerdán, amikor amúgy is akciós? Vagy kajálni a barátaival? Ha a párjával közös programokat szeretne szervezni, a kapcsolat ápolása végett, ahhoz is pénz kell (pl. állatkert, kiállítás, egyéb rendezvények). +18 felett buli a barátokkal, mindenkinek kell a szocializálódás.
Azt akarjátok, hogy a gyereketek TÚLÉLJEN vagy ÉLJEN? Mert amit felsoroltatok az előbbire elég.
ez nem zsebpénz dolog.
a zsebpénz ált rendszeresen adott pénz, csak úgy.
de ha diszkkóba, mmoziba, állatkerbe akar menni, odaáll anya elé, e héttel korábban..hogy anya mozi lesz, szeretnék menni x ft kell majd.
egy normális szülő belekalkulálja a kiadásokba..
Részben egyetértek, de 18 év felett már senki ne várja el a szüleitől, hogy finanszírozzák a bulijait. Ha megteszik, köszönje meg, de nem kötelességük. Diákmunka is van a világon.
Egyébként a zsebpénz abból a szempontból is hasznos, hogy a gyerek megtanulja beosztani azt, amije van. Én biztosan fogok neki adni, de egyben megtanítom bánni is vele.
Nem is a fagyi a lényeg.
Még nagyon kicsi a lányom, de tervezem, hogy amint lesz némi szám-/pénzfogalma, bevezetem a zsebpénzt. Lesz házibank is, ami hitelt is nyújt, illetve kamatot ad a betétre. Persze nem piaci alapon, tanulási céllal adok neki havi 10-20% kamatot is.
Azt tartom lényegesnek, hogy az alapvető pénzügyi tudást gyakorlatban átadjam neki. Persze a feltételek kamaszkor felé szigorodni fognak, mire fiatal, de még nem kereső felnőtt lesz, addigra a kamatokat is a jegybanki alapkamathoz igazítjuk, mert 18 évesen már értenie kell azt is.
De az összefüggések maradjanak meg benne. El is verheti hülyeségre, de akkor elesik a kamattól. Vagy kérhet hitelt, de akkor hosszútávon kevesebb pénze lesz.
Pénzügyi területen dolgozom és borzasztó a felnőttek pénzügyi kultúrája is.
Szóval a zsebpénz korához mérten lesz adva (eleinte naponta, kamaszként már havi szinten) és annyi a feltétel, hogy majd vállaljon felelősséget a pénzügyi döntéseiért és értse meg azok következményeit.
Hát nem tudom, én kaptam zsebpénzt, de ilyen hülyeségre, hogy fagyi meg kaja nem költöttem, az volt otthon is.
"a párjával közös programokat szeretne szervezni, a kapcsolat ápolása végett"
De most komolyan... anyunak sírjon a pénzért, hogy "kapcsolatot ápoljon"?
A Boldog gyerekkor nem pènz kèrdès. (Ahogy a felnôtt sem)
Nyilvàn az èlelem/lakhatàs minimumokhoz kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!