Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért féltenek ennyire a...

Miért féltenek ennyire a szüleim 22 évesen?

Figyelt kérdés
Én egy 22 éves lány vagyok aki szeret koncertekre járni, de a szüleim agyon féltenek. Egy közeli kisvárosba szoktam járni vonattal, és állandóan körbetelefonálnak mindenkit, hogy ki megy éppen arra aki haza tudna hozni koncert után, nehogy az éjféli vonattal kelljen hazajönnöm, vagy ha úgy van akkor jönnek velem a koncerte, és megálnnak a bejáratnál és megvárják míg vége a koncertnek, és utána egyből hívnak telefonon, hogy irány kifelé, a tetejében ráadásul a koncert alatt vagy 20-szor felhívnak. Mit kéne tennem, hogy ezt befejezzék? Azt mondják a mai világban bármi megtörténhet, de még csak szép se vagyok, hogy megerőszakoljanak meg ilyesmi...

2015. júl. 25. 14:38
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
49%
Mit tehetnél? Nem sokat. Az ilyen szülők még akkor sem engedik el a kezedet, ha már 40 éves családanya leszel.
2015. júl. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
50%
nyugi, biztos nem vagy olyan csúnya h senki ne akarjon megerőszakolni :D
2015. júl. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
0%

Majd ha ő udvarol a sikátorban, megtudod, miért féltettek a szüleid:


[link]

2015. júl. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Pedig de, de nem ez volt a kérdés, hanyagoljuk ezt a témát.

Mindig mondogatják egy-egy koncert után, hogy remélik a jövőhéten nem akarok menni... Senki nem kéri őket, hogy várakozzanak rám koncert alatt.

2015. júl. 25. 15:42
 15/34 anonim ***** válasza:
Harcold ki a szabadságod, ha kell, vessz össze velük. Én egyke vagyok, anyám nagyon féltett engem mindig, de ha kellett, megszöktem otthonról. Azóta leszálltak rólam és már 16 éves koromtól oda megyek és akkor, ahová akarok.
2015. júl. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
54%
Hozzáteszem, hogy még csak nem is városban lakunk, hanem a falu legvégén, ahonnan elég körülményes hazajutni, mert egy csomó séta...
2015. júl. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

Elképesztő, hogy szülők képtelenek felfogni, hogy felnőtt a gyerekük... 22 évesen már élhetnél önállóan, lehetne külön családod...


Egyszerűen mondd meg nekik, hogy hagyjanak békén (persze ne bántóan, de erélyesen!), és kész.

2015. júl. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem hagytak felnőni, és ezt ők is látják félig meddig.


Amúgy meg egy idézet nemi-erőszakról szóló riportból: Riporter: Szép lány volt? Tettes: Igen, hosszú haja volt és szoknyában volt. - és még ennyire sem számi a szépség, ha nemi-erőszakról van szó.

2015. júl. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
58%

"Pedig de, de nem ez volt a kérdés, hanyagoljuk ezt a témát. "

Márpedig a hülyeségre reagálni kell.

[link]


Egyébként ha biztosítanád őket megfelelően, hogy tudsz magadra vigyázni, tisztában vagy a téged érhető veszélyekkel (egyébként nem vagy), akkor a szüleid is másként állnának hozzád.

Az én szüleim tudták, hogy nem vagyok olyan hülye, hogy egyedül kódorgok kétes helyeken. Tudták, hogy soha nem indulok egyedül haza, így nem is féltettek annyira, hogy ők jöjjenek értem.

2015. júl. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Semmilyen kétes helyen nem szoktam járni, a koncert helyszín ott van a vonatállomástól 5-6 percre.
2015. júl. 25. 16:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!