Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám szerint álomvilágban...

Apukám szerint álomvilágban élek mert ezt szeretném dolgozni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Apa félt hogy nem viszem semmire az életben, mivel "álmodozo tipus vagyok". Szoval a lényeg hogy imádok olvasni ezt töle örököltem. :)

Ha elállok dolgozni mindig félre fogok tenni és összegyüjtök 200.000 et és kiszeretném adatni a könyvemet.

Ilyen romantikus thriller féle, és nem öndicséretként, de nagyon jo vagyok az irásban. :) lehet nem fog sikerülni, lehet pénzkidobás és nagyon megbánom, de szeretném megprobálni. Ha nem kockáztatok, örök életemre bánnám, mivel 14 éves korom ota erre vágyok.

Viszont apum szerint örült vagyok ha ennyi pénzt kidobok a bizonytalanba, meg álmodozo tipus vagyok mert nehéz befutni.

Azon gondolkoztam hogy oda adom neki hogy olvassa el, de félek hogy nem fogja sokra értékelni és ezzel mély sebet ejtene bennem nagyon. Mit tehetnék szerintetek?:)

22L


2015. jún. 29. 11:40
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%

Magánkiadással semmit nem fogsz elérni. Megveszi három-négy ismerősöd, a többi meg rajtad marad. Ha neked ez megfelel, menj az Underground kiadóhoz, ott sokkal kevesebbért is megjelentetik.


Ha viszont tényleg úgy gondolod, hogy nagyon jó vagy, add be a következő Aranymosásra a Könyvmolyképzőhöz. Egy filléredbe nem fog kerülni, és ha tényleg jó vagy, kiadnak és ők fizetnek neked. Itt nézz szét: [link]

2015. jún. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim válasza:
90%

1.Mi lenne a téma? Attól, hogy nem szokványos még lehet senkit nem fog érdekelni, mert unalmas.

2.Nem (csak) a fogalmazásoddal van gond (abból ítélek amit itt látok), hanem magával a helyesírás alapszabályaival. Értem én, hogy ez csak egy kérdezZ-felelek oldal, de ennyi igényesség akkor is lehetne benned.

3.Nem elsőnek hanem először.

14/L

2015. jún. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
91%

Igenis, ha versírásra vetemedsz öreg fejjel, akkor az a minimum, hogy helyesen fogalmazol, és betartod a helyesírás szabályait. Mégis, mit vársz tőlünk, ha ennyire sem vagy hajlandó, de "elállsz dolgozni"?

Ja ige: odaadom egybe. Még telefonról írva is.

2015. jún. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, nem megbántani akarlak, de a helyesírásod tényleg nem túl jó. Például vesszők használata: az angollal ellentétben a magyar nyelvben a tagmondatok között mindig vessző van (talán nem magyar az anyanyelved?) - egy kiadó visszadobna egy ilyen szöveget. Mindenképpen lektoráltasd, mielőtt beadod valahova. Egyébként meg sok sikert! :)
2015. jún. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
0%
Nézd, próbáld meg. Kétszázezer nem olyan egetrengetően sok, egy bagós többet elcigizik egy évben, a könyvkiadásnak meg legalább értelme van. És még az is lehet, hogy sikeres lesz.
2015. jún. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
90%

22 éves létedre, írói pályára vágyakozván, nagyon szűklátókörűnek tűnsz itt a válaszaid alapján. Amatőr íróként is tisztában kell lenned vele, hogy fognak negatív kritikák is érni. Legjobb esetben, még a rosszindulatú hangvétellel írt véleményekből is kihámozod azt, ami építően hathat rád; a gondolkodásmódodra és a munkádra egyaránt.


Komolyan olyan meglepő, hogy egyesek kételkednek az esetleges sikeredben, ha arra nincs benned igény, hogy helyesen írj és fogalmazz az interneten? Csak azért, mert "ez egy kérdezz-felelek" oldal? Arctalanul az egyetlen dolog, amit fel tudsz mutatni, az a helyesírásod és a fogalmazási képességed. Abból, amit itt sikerült bemutatnod, igenis következtetni lehet arra, hogy a műved is hasonló stílusban íródott.


Szerintem itt senki nem írt kifejezetten rosszindulatú, leépítő jellegű véleményt, de te mégis sokak véleményét szinte személyes sértésnek vetted. Ha a könyved nem fog jól kelni, esetleg negatív visszajelzések érnek, arra is hasonlóképpen fogsz reagálni? Az írói pályához nem árt egy bizonyos szintű szerénység és alkalmazkodási készség (az élet többi területén sem), amire benned nem látok hajlamot.


Ami ténylegesen a kérdést illeti... Többen írták, hogy van olcsóbb módja az egyéni kiadatásnak is. Amennyiben ezt saját költségre meg tudod oldani, legyen benned annyi határozottság felnőtt ember létedre, hogy ezt a döntést szülői "jóváhagyás" nélkül hozod meg. A te pénzed, a te munkád, a te döntésed. De ha annyira nagyszerű a műved, első sorban könyvkiadóval próbálkozz, talán sikerrel jársz. A Könyvmolyképző Aranymosás pályázata nagyon is jó kiindulásnak.


Ugyanakkor, kissé ellentmondásos, amit írsz. A kérdésedben még azt írtad, hogy "ha elállsz dolgozni (?)", majd teszel félre. Később pedig már azt írod, hogy a vendéglátásban dolgozol, részmunkaidőben. Most akkor van munkád, vagy nincs?

2015. jún. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 A kérdező kommentje:

A részmunkaidöt nem valós munkának fogom fel mivel nem teljes munka.

Oké azt hisztek amit akartok. Akkor igénytelen stilusban irok és lusta vagyok hiba nélkül irni. Ennyi.

Sok okoska meg mehet máshova rontani a levegöt.

2015. jún. 29. 16:52
 38/47 anonim ***** válasza:
91%
Nekem gyanús, hogy csak szerinted vagy "nagyon jó az írásban"...
2015. jún. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 A kérdező kommentje:
Nem kérek véleményt többet. Szerintem ha véleményt kérdeznek egyszer elmondjuk és ennyi. Nem az hogy vissza járunk és egyfeszt hajtogatjuk. Elmondtátok, felfogtam, ennyi.
2015. jún. 29. 17:04
 40/47 anonim válasza:
95%
Remélem a jövő írói nem ilyenek lesznek, ha mégis még ennyi fiatal sem fog olvasni.
2015. jún. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!