Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne a jobb? Tanulni,...

Mi lenne a jobb? Tanulni, vagy dolgozni?

Figyelt kérdés
Már csak a szóbeli vizsga van hátra az érettségiből, az eredményeimet még nem tudom pontosan, de az osztályfőnöknőm azt mondta, hogy nagyon jól sikerültek. A szüleim rágják a fülem, hogy adjam be a jelentkezésemet, valamelyik egyetemre. Most az a helyzet, hogy nem szeretném beadni. Ennek két oka van, az egyik: Szeretnék kimenni Angliába - ahol nővérem is dolgozik - dolgozni, legalább egy két évet, plusz nyelvtanulás szempontjából is fontos lenne, mivel sajnos a nyelvvizsgán megbuktam és talán jobban menne ha úgymond megfelelő környezetben tanulnám a nyelvet. A másik ok pedig az, hogy pillanatnyilag nem érdekel semmi, nem tudom hogy mit szeretnék tanulni.

2015. máj. 30. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Nos, az idei hataridokrol mar amugy is lecsusztal ha egyetemre mennel.

Penzt gyujteni, "vilagot latni" es tapasztalatot szerezni ajanlom a kulfoldet. Viszont ha nem akarsz mindig minimalberes munkat, gondolkodj a kepzeseken, megeri tanulni ha szereted amit csinalsz es meg is tudsz belole majd elni!

2015. máj. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom, a pótjelentkezés még most lesz. Meg ha meglesz a nyelvvizsgám, akkor lehet hogy ott külföldön is lediplomázhatok. Bár nem tudom, hogy külföldre mi kell hogy valaki ott diplomázzon.
2015. máj. 30. 19:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet mind a kettőt, tanulni is és dolgozni is, egyetem alatt én is dolgoztam egy cégnél, rengeteg tapasztalatra tettem szert és végül egy komolyabb cégnél vettek fel utána ahova a tapasztalatom és a végzettségem is számított. Angliában is érdemes valamit tanulni a munka mellett, hasznodra fog válni és nem baj ha nem marad annyi idő a szórakozásra:-)
2015. máj. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Pótfelvételizni csak fizetős szakokra lehet, szóval mondd meg a szüleidnek, hogy akkor majd fizethezik ők. Amúgy meg tedd azt amit jónak látsz, felnőtt vagy már. De persze nekik sem kötelességük támogatni.
2015. máj. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem kötelességük támogatni, meg nem is kérném.
2015. máj. 30. 19:43
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Ja és külföldön az itthoni nyelvvizsgával semmire sem mész. A külföldi egyetemeken TOEFL vagy IELTS nyelvvizsga kell, ami sokkal nehezebb mint az államilag elismert.
2015. máj. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azokat a papírokat hogy lehet megszerezni? Mármint hogy és hol kell vizsgázni.
2015. máj. 30. 19:56
 8/8 horbeni ***** válasza:
én érettségi után édesapám cégében dolgoztam pár évet, majd úgy mentem főiskolára. nem bántam meg. így érettebben tudtam átgondolni mit szeretnék és így jól jött ki
2015. máj. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!