Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány évesen leszek elengedve...

Hány évesen leszek elengedve valahova?

Figyelt kérdés
Július elseje után az iskolánkból 4. 5. 6. és 7. osztály közösen megy kirándulni a Balatonra három hétre. Én is szerettem volna menni, de anya nem engedett el, mert szerinte én még kicsi vagyok. Eddig csak azokra a kirándulásokra engedett el, amin a szülők is részt vehettek. Az rendben, hogy discoba vagy ilyen helyekre nem enged el, mert oda tényleg kicsi vagyok, de egy kirándulásra nem tudom hogy miért nem mehetek.

2015. jún. 13. 22:23
1 2 3
 11/28 anonim válasza:
49%
Féltenek a szüleid, örülj neki. Volt egy kereszlányom,(11éves) nem engedték sehová, mert féltették. Egyszer úgy alakult, hogy mehet Pestre cirkusz, vidámpark, állatkert. (sajnos el is ment). Persze a nővéremék nem akarták engedni,csak ahová ők is mentek, kaz apja meg is kapta a lánytól, hogy mert rossz apa. Nagy nehezen elengedték, úgy voltak vele, úgyis rokonoknak megy. Hazafelé balesetet szenvedtek, és 3an a helyszínen meghaltak, meg sem mutatták, csak a sógoromnak, hogy azonosítsa őket. Azóta is magát okolja, inkább sírt volna a lány egy estét, hogy nem mehet, de még most is tudnánk megölelni, nézni ahogy nő válik belőle. A sógorom igazi parasztember, két méter, százhúsz kiló volt, most egy roncs. Örülj, hogy féltenek és köszönd meg, lesz még időd ilyen kirándulásokra.
2015. jún. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon nehez megtartani az egyensulyt az egeszseges es a tulzott feltes kozott.


Sajnos balesetek tortennek, ilyen alapon ne menjen el senki sehova uljon otthon 18 eves koraig, igaz az meg a szemelyisegere lesz negativ hatassal.


A szulonek mindig merlegelni kell a varhato kockazatokat, elonyoket-hatranyokat es ugy donteni. Az nem megoldas hogy eltiltjuk mindentol.

2015. jún. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
45%
Érdekes én már 10 évesen jártam Sóstóra táborba 3 hetes volt :D mégis él mindenki, aki odajárt sulival nyáron :)
2015. jún. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
73%

nincs gyerekem, de ha lenne egy 10 eves fiam / lanyom, 3 hetre biztosan nem engednem a Balatonra. 1-2 hetes tabor meg oke, de 3?? az azert elegge sok ido. szerintem annyi idot mar a gyerekek sem elveznek, sem a tanarok, sem a szlok ( a gyerek nelkul). az mas dolog, hogy barmi megtortenhet, ettol " nem tartanek" , mert ha valami rossz van kilatasban, az megtortenik 1 pillanat alatt is, ahhoz nem kell 3 het.

kerd meg oket, hogy mehess 1 hetre, majd elmennek erted ha vege van a hetnek.

2015. jún. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
86%

jah es az elobb lemaradt:( utolso vagyok, egyebkent)

nem lehet hogy azert nem engednek el, mert anyagilag nem alltok olyan helyzetben, hogy beleferjen most egy ilyen kiadas?

2015. jún. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
81%

Egy 10 évesnek tényleg sok idő három hét. Na meg a szüleid sem tudják mire számítsanak, ha még nem voltál ilyen sokáig idegen helyen gyakorlatilag egyedül.


De az is fontos kérdés, hogy mennyibe kerül. Amikor én jártam ilyen helyekre már akkor is 20-30 ezer forint volt egy hét. 60-90ezer pedig nem egy kis összeg.

2015. jún. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
3 hét? De jó suliba jársz, bár már 1 hét után honvágyad lesz és unni fogod. :D
2015. jún. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Az osztálytársaim többsége elmegy, valami heten nem megyünk el, igaz ebből kettőt azért nem engednek el a szüleik mert megbuktak és pótvizsgázniuk kell.
2015. jún. 14. 07:04
 19/28 anonim ***** válasza:
81%
8 évesen is elengedtek tàborba,anyukàm munkahelye szervezte,legalàbb ott volt felnőttek is,a szüleim nyilván nem tudtak otthon lenni velem egész nyáron.Nem csoda hogy ennyi életképtelen fiatal van manapság,még a tizenéveseket is hozzák-viszik az iskolába,sehova nem engedik el őket egyedül,minket kiröhögtek volna ilyenekért.
2015. jún. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
68%
Jó sok hülye van itt. Miért szerveznek akkor a negyedikeseknek is kirándulást barmok ha még "kicsik" hozzá??
2015. jún. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!