Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim hibája vagy az enyém?

A szüleim hibája vagy az enyém?

Figyelt kérdés

Rossz körülmények közt nöttem fel. Fizikai és lelki terror, ok nélküli büntetések, és szegénység.

Egymás után fürödtünk ugyanabban a vízben, melegvíz ritkán, egyszerü ételek, édesség ritkán. Sosem voltunk nyaralni és a tengert sem láttam még. Télen mindig beöltözve ültünk, ne menjen el sok a fütésre, jártam mások kinött ruháiban, lyukas cipöben...

Enni általában volt mit, de ha kétszer vettél, már kiabálás. Az iskolában étkeztettek, mert az olcsó volt, de vacak. Reggel egy pohár tej vagy semmi, 11kor vagy ehetö volt a kaja, vagy rémes. Az utóbbi esetekben ha otthon kértem enni, apu ordított, hogy nem igaz, hogy nem lehet kibírni estig.

Most dolgozom, havi 30-60 ezret félre tudok tenni. Viszont annyira bennem maradt, hogy nincs, nem szabad, nem lehet, hogy semmit nem merek venni. Holott ezen felül még marad 10-15 ezer, amit elkölthetnék.

Viszont 22 év alatt rögtült hogy az éhségérzet és a félelemérzet a normális, ezért akkor sem merek enni, ha éhes vagyok.

Apukám nem dolgozott, mert nem akart, én meg sose kaptam diákmunkàr


2015. máj. 28. 20:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
40%

6. - Afrikában még nálad is rosszabbul élnek.

10. - Nem akarsz megdobni 1-2 millióval? Akkor már meglenne a pénzem egy elfogadható állapotú lakásra.

2015. máj. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
69%

Ez szörnyű!

Az élelmiszereken ne spórolj, mert az egészséged látja kárát! Egyél bőven húst, májat, hogy ne legyél vérszegény, illetve ez energiát is ad, ettől (is) leszel erős. Persze minden másféle kajából is egyél bőven, plusz még időnként vitamintablettát is ajánlatos szedned.

2015. máj. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
94%
Sokan élnek/éltek így. Mi is egymás után fürödtünk ugyanabban a vízben kb. 12 éves koromig, utána is nekem csak akkor volt szabad külön zuhanyoznom, ha épp menstruáltam. Nyaralni nem jártunk, csak rokonokhoz vittek el néha. Télen volt, hogy kabátban aludtam, annyira nem volt pénzünk fűteni. A tesóim (fiúk) kinőtt ruháit hordtam elég sokáig, kamaszként sokan csúfolódtak velem miatta, de nem érdekelt. Nálunk ezek mellett nem lelki terror volt otthon, hanem rengeteg szeretet. A szegénység nem feltétlenül a szüleid hibája, de az, ahogy a gyerekeiket felnevelték, és ahogyan bántak veled, az igen.
2015. máj. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
94%

Mi sem duskaltunk a penzben. Viszont felnottkent, mikor mar sajat keresetem lett, akkor egy ideig elkapott a hev, hogy megveszem azt a ruhat vagy dolgot, ami megtetszik. Ez tartott egy darabig, de most már tudom hol a határ.

Szerintem a szegenyseg egy dolog, de hogy ezt otthon hogy adják a szulok a gyerekuk tudtára az más.


Mi megertettuk, ha valamire nem futotta es nem hisztiztunk.


Te nem tudod megvaltoztatni a mutadat, de a jelenedet és jovodet igen. Szoval valahogy programozd át az agyad, es az etelen ne sporolj annyit.

2015. máj. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
94%
Elkezdhetnéd apránként. Válassz ki egy napot, amikor tudatosan veszel magadnak olyan kaját, amit eddig nem tettél, pedig vágytál rá. Fogd fel önjutalmazásnak. Mivel senki nem fog leszidni érte, lesz egy pozitív élményed a dologgal kapcsolatban, ami adhat önbizalmat a folytatáshoz. Szörnyű, ahogy a szüleid bántak veled, ennél sokkal kevesebb is ki tud hatni egy életre. Én is azt mondom, hogy nem a szűkösség a "hiba", hanem a bánásmód, reakciók. Örülj neki, hogy a rossz minta ellenére el tudod tartani magad, dolgozol. Azt a szeretetet, amit meg kellett volna kapj, már nem fogod tudni a szüleidtől megkapni, neked kell a belső gyermeket szeretni magadban.
2015. máj. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező azzal, hogy leírta mi a probléma, nagyon is jól tudja, mit kellene tennie. De nem teszi, hanem itt kérdez meg inkább másokat,hogy adjanak útmutatást.


Te is tudod kérdező, hogy itt megerősítést kapsz abban,amit gondolsz, hisz te is tudod merre van a jó út. Nyugodtan élj kicsit,próbálj egészségesen étkezni és ami a legfontosabb, keress olyan embereket,akiknek adhatsz szeretet,és akik téged is szeretnek!

2015. máj. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nálunk is mindenre az volt a válasz, hogy nincs pénz, de azért ennyire nem volt súlyos a helyzet, szerencsére sose éheztem. Nálunk inkább az volt, hogy mindig ugyanazt a pocsék kaját ettük, volt, hogy egy hétig paprikás krumpli volt. Bennem inkább az maradt meg, hogy az élet 90 százaléka pocsék és évente egyszer jön egy jó dolog, az is akkor, ha jön, ha meg nem, akkor várni kell még egy évet. És minden olyan elérhetetlennek tűnik. Én amúgy pont az ellentéted vagyok, nekem azt kellett megállnom, hogy ne szórjam el azt a kevés pénzemet is, ami volt.
2015. máj. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!