Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim hibája vagy az enyém?

A szüleim hibája vagy az enyém?

Figyelt kérdés

Rossz körülmények közt nöttem fel. Fizikai és lelki terror, ok nélküli büntetések, és szegénység.

Egymás után fürödtünk ugyanabban a vízben, melegvíz ritkán, egyszerü ételek, édesség ritkán. Sosem voltunk nyaralni és a tengert sem láttam még. Télen mindig beöltözve ültünk, ne menjen el sok a fütésre, jártam mások kinött ruháiban, lyukas cipöben...

Enni általában volt mit, de ha kétszer vettél, már kiabálás. Az iskolában étkeztettek, mert az olcsó volt, de vacak. Reggel egy pohár tej vagy semmi, 11kor vagy ehetö volt a kaja, vagy rémes. Az utóbbi esetekben ha otthon kértem enni, apu ordított, hogy nem igaz, hogy nem lehet kibírni estig.

Most dolgozom, havi 30-60 ezret félre tudok tenni. Viszont annyira bennem maradt, hogy nincs, nem szabad, nem lehet, hogy semmit nem merek venni. Holott ezen felül még marad 10-15 ezer, amit elkölthetnék.

Viszont 22 év alatt rögtült hogy az éhségérzet és a félelemérzet a normális, ezért akkor sem merek enni, ha éhes vagyok.

Apukám nem dolgozott, mert nem akart, én meg sose kaptam diákmunkàr


2015. máj. 28. 20:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
26%

Attól, hoyg rossz gyerekkorod b´volt, még nem vagy külöleges eset, igen sokan ennél szegényebben nönek fel.


Az meg, hogy nem szórod el a pénzedet, szerintem csak pozitív dolog. Tudod, nem annak lesz sok pénze, aki sokat keres, hanem aki nem költi el.

2015. máj. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
Ne hibást keress, hanem egy pszichológust.
2015. máj. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Azért felnőttként meg kell próbálnod kitörni ebből, csak ne ess a ló túloldalára. Amúgy nem túl egészséges dolog, ahova jutottál, és a szüleid tehetnek erről. Apám is szegény családban nőtt fel, de sose hallottam tőle, hogy ilyen lett volna. Költekezni nem szeret, de az ételen nem spórol, ha nem muszáj.
2015. máj. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

Annyira internalizáltad, hogy keveset lehet enni, nem lehet jóllakni, hogy ha meg is engedheted magadnak most, hogy ne spórolj annyira, nem tudsz másként csinálni.

Pedig muszáj ezen változtatni, ha egyedül, tudatos erőfeszítéssel nem megy, kérj szaksegítséget.

Nem a te hibád, hogy így nőttél fel, te csak a helyzet elszenvedője voltál, de felnőttként már magad vagy felelős magadért.

2015. máj. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Az első hozzászóló nem túl empatikus. Értem, miről írsz. Csak felnőttként értettem meg, hogy szegények voltunk gyerekkoromban. Sosem éheztem, de mások levetett ruháit hordtam, hús egyszer volt egy héten, és választani kellett, hogy sajt vagy felvágott. Szörpöt sosem ittunk, és ha vacsoravendég jött, anyám nem tudott annyit csinálni, hogy mi is ehessünk a különleges ételből.

Szóval: az étellel kapcsolatban nem, de a ruhákat/cipőt illetően máig rossz érzésem van, ha költök, bűntudatom -a testvéreimnek is.

Ez természetes következménye a történteknek. Sajnálom. De az igaz, hogy ne ragadj bele, mert ugyan szembe kell nézni ezekkel a dolgokkal és meg kell érteni, de aztán fontosabb a jövő, hiszen a múlton nem tudsz változtatni.

2015. máj. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
38%

"Sosem éheztem, de mások levetett ruháit hordtam, hús egyszer volt egy héten, és választani kellett, hogy sajt vagy felvágott. Szörpöt sosem ittunk, és ha vacsoravendég jött, anyám nem tudott annyit csinálni, hogy mi is ehessünk a különleges ételből. "


Szerintem ez nem ok még a panaszkodásra: nálunk csak vasárnap volt hús (fejenként egy kis szelet. Mi nem választottunk, hogy felvágott vagy sajt, mert a legjobb esetben egyik volt, de a legtöbbször egyik sem, legfeljebb hetente egy-két alkalommal.

Szörpöt 10 évesen ittam elöször életemben, egy születésnapi vendégségben, egyébként nálunk víz vagy tea volt, más nem.

Ha vendégek jöttek, akkor sem volt különleges étel, illetve annyiban az, hogy hús is volt a vendégeknek, mi gyerekek külön ettünk, valami mást.


Ennek ellenére nem lettünk lelkibetegek, egyszerüen tudomásul vettük, hogy ez és ennyi van.

2015. máj. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Megértem a nézöpontod, elsö, de nálunk a szegènység mellé ok nélküli verés és lelki terror is társult
2015. máj. 28. 20:53
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

6.-os, ez most nem arról szól, hogy kinek rosszabb. Mertvattól, hogy Neked rosszabb, a kérdező problémája még valós és reális. Te miért panaszkodsz 6-os, hisz van, akinek még neked is rosszabb?? Ez nem az egymásra licitàlásról szól! Mindig lesz, akinek rosszabb!


Kérdező! Sajnos a Te problémád gyökere mélyebb annál, hogy nem volt mit enni, vagy nem ehettél apád miatt. Szerintem fordulj szakemberhez, mert a családon belüli erőszak tönkre tudja tenni az embert rendesen...

2015. máj. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%
Jav: van akinek még nálad is rosszabb.
2015. máj. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
31%
basszus ennyire szarul élnek az emberek? nekem meg az a legnagyobb bajom h milyen armani inget vegyek:(
2015. máj. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!