Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez a szüleim hibája?

Ez a szüleim hibája?

Figyelt kérdés

Soha nem voltak olyanok, akik mutatták az érzelmeiket. Nem nagyon ölelnek meg, nem adnak puszit, nem mondják, hogy szeretlek. Kerülik a lelkizős dolgokat. Apámnak az is fáj, ha sírok (minek bömbölsz?), a barátaimat csak akkor hívhatom el hozzánk, ha ő nincs otthon.


Sajnos én is ilyen lettem. Nem merem kimondani a szeretlek szót, vágyom a romantikára, mégsem merem kimutatni az érzéseimet, ha a párommal vagyok.


Hibáztathatom őket részben?


2011. aug. 28. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyértelmű.
2011. aug. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Igen.

Az írásodból is könnyen meg lehet mondani, ha leírsz több szót, amiben van e-betű, akkor pont ez látszik belőle, hogy tanultál-e szeretetet, és tovább tudsz-e adni.


Érzelmi szocializálatlanság.

2011. aug. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Részben ők is hibásak. Ugyanakkor ha már felnőtt ember vagy és rájöttél hogy mi a probléma, onnantól kezdve rajtad áll hogy továbbra is ugyanolyan gyáva leszel e mint a szüleid vagy adsz esélyt magadnak a boldog szerelmi életre és igenis kimutatod, kimondod a kapcsolatodban ami jó, ami fáj, stb.
2011. aug. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ki kell mutatni az érzéseket.! Tapasztalatból mondom, mert az én szüleimet sem láttam soha ölelkezni, stb..., a házasságom is tönkre ment, mert ezt láttam tőlük...
2011. aug. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Yarra ***** válasza:
100%

Hibáztathatod részben, és igazad is lenne, de nem érdemes. Úgy értem, ha a múlt dolgaim rágódsz és őket hibáztatod nem tudsz túllendülni a dolgon és nem is tudsz változtatni. Igaza van az előttem szólónak, változtass rajta te, én is így tettem. Apám soha nem vert meg, de annyit ordítozott velünk, hogy rengeteget sírtunk miatta. A nővérem a mai napig őt hibáztatja mindenért és sajnos nagyon hasonlóan viselkedik ő is a gyerekeivel (mindaz mellett, hogy nagyon szeretm őt), én megbocsátottam neki, és megtettem az első lépést. Ha találkozunk megpuszilom őket, sokszor átölelem, és sokszor érzelmi dolgokról is kezdeményezek témákat. Kezdeményeztem (így felnőtt koromra) és választ is kaptam rá, tudom hogy nagyon szeretnek és most már igyekeznek ki is mutatni.


Mindazmellett tanulj a dologból, mint ahogy én is. Biztosan rengeteg hibát követek el én is a gyereknevelésben de igyekszek teljesen más lenni mint a szüleim. Van egy 2 éves kisfiam, naponta elmondom neki mennyire szeretem és hogy ő a legfontosabb dolog nekem a világon!! Számtalan puszit adunk egymásnak, és nem múlhat el a nap sok ölelés nélkül sem. A válasz rá az, hogy 2 évesen sokszor odajön és átölel, megpuszil és mondja hogy szeret, boldog kisfiú.


A párkapcsolat terén is próbálj megnyilni, kockáztass, ne félj hogy "kihasználnak" ha kimutatod az érzelmeidet, egye fene, hiszen csak úgy működik a dolog! Ha szereted, mondd ki, meglátod úgy mennyire jobb lesz és boldogabb leszel!

2011. aug. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen mindenkinek a választ!


Utolsónak: mikor olvastam, amit írtál, kifolytak a könnyeim :)

2011. aug. 29. 12:45
 7/7 Yarra ***** válasza:
Örülök ha egy picit segíthettem! :) Ha kifolytak a könnyeid és még le is írtad nekem, az jó, hiszen akkor máris lépést tettél afelé, hogy kimutasd az érzelmeidet, nem? Légy bátor, és tedd meg ugyanezt a párod felé is! Üdv!
2011. aug. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!