Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek a szüleim hibája,...

Szerintetek a szüleim hibája, hogy elhíztam vagy az enyém?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és már kiskoromtól kövér vagyok. Jelenleg 146-7 kg vagyok. Lassan 3 éve próbálok lefogyni, de nem birok. Sajnos külön kasszán nem tudok élni így nem tudok külön bevásárolni. A szüleimet nem érdekli, hogy kövér vagyok. Kiskoromtól fogva folyton azt mondják, hogy majd lefogyok, ők ebben soha nem segítettek. Elértem már azt a kort, hogy tudjam, hogy segítség nélkül kell lefogynom, mert innen támogatást nem várhatok. Szerintem ételfüggő vagyok, szóval azt kell tudni, hogy nem azért eszek, mert éhes vagyok, hanem, mert hiányzik az étel íze. Egészséges étel nálunk sosincs. (Csirkemellre nincs pénz, sem táplálékkiegészítőre.)

Amikor külön be is vásárolok (barna kenyér, zabpehely vagy gyorsrizs) akkor sem tudok ellenállni a szar ételnek.

A szüleim is túlsúlyosak (főleg az anyám, de őt nem érdekli), egyedül a bátyám vékony a családban. Nem tudom mitévő legyek. Folyton azon gondolkodom mi lett volna, ha.. nem cseszik el az életem, nem kellett volna annyi atrocitást elszenvednem, ill. most nem itthon ülnék egyedül, barátok nélkül a gép előtt. Úgy érzem amíg itt lakom nem tudok kitörni ebből az ördögi körből. Nap mint nap belekezdek a fogyókúrába, de délutánra mindig alámerül a lelkesedésem. Mivel a konyhát nem tudom kikerülni így akárhányszor, ha WC-re vagy udvarra megyek átkel mennem a konyhán és látom a finom ételeket folyton rááll az agyam és ameddig nem eszem belőle képtelen vagyok másra koncentrálni. A túlsúlyom tönkere tette az egész eddigi életem. A szüleimmel nem tudok beszélni. Amióta az eszemet tudom soha nem beszélgettünk komolyabban és nem is tudnék velük. Szeretem őket, nem erről van szó, de maguknak valók. Viszont én már szeretnék normális életet élni és amíg nem fogyok le nem tudom levetkőzni a gátlásaim, de amíg itthon lakom, ezt szinte lehetetlennek látom véghezvinni. Ti mit csinálnátok a helyemben? Ja és lehet jönni azzal, hogy kifogás, meg, hogy akarat gyenge vagyok, de akkor azt írjátok mellé, hogy ti mit csinálnátok a helyemben. Ne linkeljétek be a body buildert, mert már olvastam és már próbáltam kalóriát számolni, de nem megy. Nem tudok akkor 1000 kalória fölé sem menni, mivel nincs itthon étel és így is néha alig jövünk ki hó végére.



2012. szept. 1. 13:49
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
47%
Kérj segítséget! Háziorvos, dietetikus.
2012. szept. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
De, a te hibád. Nekem 13 évesen az első atrocitásnál megjött eszem, és egyszerűen csak minden adagnak a felét ettem, és csak vizet adtam, és délután kimentem futni, mert az ingyen van. Senki nem kényszerített, hogy egyek, ha még is, az a nagymamám volt, akinek meg egyszerűen nemet mondtam, ha besértődött, így járt.
2012. szept. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne a hibást keresd hanem ha nem tetszik a helyzet akkor tegyél valamit
2012. szept. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

emiatt nem érdemes sem magadat, sem a szüleidet okolni.. a 146 kg nagyon sok, nem hinném, hogy csak a kajálás miatt lettél ennyi, főleg, ha már gyerekkorodban is túlsúlyos voltál.. lehet, hogy pajzsmirigy alul működésed van, vagy valami más betegséged, érdemes lenne előbb kivizsgáltatnod magad és az orvos utasításai szerint fogyókúrázni.. de mondom, szerintem nem a kaja okozza, nálunk is egészségtelen kaják vannak mindig, sőt, mivel nincs pénzünk, a legrosszabb minőségűt vesszük és nagyon egyoldalú, pl egész nyáron csak krumplit és kenyeret tudtam csak enni szinte.. én sem bírom megállni, hogy ne egyem tele magam, mégsem vagyok túlsúlyos, igaz vékony sem.. ezen sajnos nem tudsz változtatni pénz nélkül.. viszont meg lehet oldani, hogy kevesebbet egyél, mondjuk úgy, hogy nagyon sok vizet iszol, vagy a munkahelyedre csak nagyon kevés kaját viszel, ha hazaérsz, akkor meg elmész valamerre, kitalálsz olyan programot, ami közben nem tudsz enni, vagy nem jut eszedbe a kajálás.. én így le tudtam adni pár kilót,nem direkt csináltam, hanem így alakultak a dolgok és észre sem vettem, csak, hogy vékonyabb vagyok.. az anyagcserédet is tudod gyorsítani mondjuk zöldteával, de van nagyon sokféle tea ami erre alkalmas és csak pár száz forint.. vagy próbálj meg mozogni, nem ilyen durva dolgokra gondolok, csak sétára, ami legyen minimum egy óra.. vagy több.. aztán ha elkezdesz fogyni, lehet többféle sportot próbálni.. de az a legfontosabb, hogy először orvoshoz menj el

(19/L)

2012. szept. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekorvosnak is figyelmeztetni kellett volna a szüleidet, ez nem állapot. Első körben háziorvos, igen, ennyi súllyal ne állj neki egyedül mozogni, max. séta ami szóba jöhet, mert többet árthatsz magadnak, mint használsz. Vizsgáltasd ki magad és kérd orvos segítségét.

Hogy mit csinálnék? Először is nem ennék nagy adagokat. És nem ennék minden alkalommal, mikor meglátok valami kaját.

2012. szept. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%

Ne keresd a hibast hogy a ki miatt hiztal el , mert nem leszel sovanyabb attol ,hanem valtosztass az eletmododon.Reszben a szuleid is hibasak , de te is .

Szerintem jo lenne ha szamolnad a kaloriakat amit megeszel es figyeld azt is hogy mennyi ch-t ettel,zsirt es mennyi feherjet.Az a legjobb megoldas . En is azt csinalom.Elobb szamitsd ki hogy mostanaban mennyi kcal-at eszel . Aztan kezdj el ugy 300-400-al kevesebbet kezdetnek es idovel csokkentheted , mert gondolom megeszel naponta mostanaban ugy2300-2700-at , ha nem tobbet.Vigyazz hogy mindent amit eszel es iszol szamitsd ki mennyi kcal-t tartalmaz.

Uditok es mas italok helyett igyal sok vizet.

Ha van kertetek nem is kell megvegyetek a zoldsegek es gyumolcsok nagy reszet . Amikor kivansz valami edeset egyel gyumolcsot es ha lehet minden etkezesedhez sok zoldseget es keves kenyeret.

Menj el kezdetnek naponta setalni min.1 orat es idovel ha megindul a fogyasod kezdj el tornaszni( szaladj , keress tornavideokat a netten).Gondolom most mensz 12-be . Iratkozz be a suliban kosar,foci ... edzesekre.

Ha van valami kerdesed vagy akarnad hogy adjak meg tanacsokat akkor irj privit.

Itt ha regisztralsz ki tudod szamolni hogy mennyi kcal-t viszel be a szervezetedbe: [link]

2012. szept. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire vagy nyitott az ilyen dolgokra, de én abban hiszek, hogy minden testi betegségnek lelki eredete van. Írtad, hogy a szüleiddel nem tudsz beszélgetni, és mivel barátaid sincsenek, tulajdonképpen senkinek nem tudod nyíltan, őszintén kiönteni a lelkedet. Az elhízással egy falat építesz magad köré, hogy megvédd magad az emberi kapcsolatoktól, esetleg támadásoktól, ingerektől. Azt javaslom, hogy mielőtt belekezdesz a fizikai fogyókúrádba, a lelkedet is szabadítsd meg a terhektől. Fogyni csak nyugodt, harmonikus belsővel lehet. Lényeg a lényeg, keress fel egy pszichológust, vagy akár kineziológust, aki segíteni tud neked ebben.


Persze lehet, hogy komolyabb a probléma; pajzsmirigy alulműködés, hormonzavar... én is azt javaslom, hogy menj el kivizsgálásra.


És hogy a kérdésedre is válaszoljak... Szerintem mindketten hibásak vagytok. Sok szülő még mindig azt csinálja, hogy tömi a gyereket. Mindig van a kezébe adva egy kifli, egy csomag gumicukor, mondván hogy addig is csöndben van. Vagy a vasárnapi ebédnél akkor ügyes, okos, angyalka a kisgyerek, ha az egész tányér kaját bezabálja. Ja és ha gyorsan megette, JUTALMUL kap még sütit. Ez egy tipikus magyaros felfogás, étellel jutalmazni. Én nagyon tudok haragudni azokra a szülőkre, akiket nem érdekel, hogy a kisgyerek akkora, már mint egy bálna, merthogy óó milyen kis aranyosan pufi, meg jó erőben van, meg így lesz egészséges felnőtt. Baromság.

Egy bizonyos korig a szüleid hibája, egy bizonyos kor után már elég nagy lány voltál ahhoz, hogy nemet mondj. Tudom én, hogy 18 év rossz beidegződését nehéz legyűrni, mert tényleg az. Nem arra voltál szoktatva, tanítva, hogy a sport, a mozgás igenis jó neked, szükséged van rá. Nyilván azért tisztában vagy azzal, hogy csak te tudsz változtatni az életeden, mert senki nem fog ebben segíteni, senki más nem tudja helyetted megcsinálni. De örülj annak, hogy a szüleiddel ellentétben te igenis változtatni akarsz, rengeteg akaraterő kell majd hozzá, de ha elhatározod magad, igenis sikerülni fog.


Motivációnak nézd meg a Valaha kövér voltam című sorozat epizódjait, hátha segít.:)

[link]

2012. szept. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Szerintem is mindenképen nézesd meg, hogy nem hormon baj okozza-e elsősorban a nagy túlsúlyt mert valószínű hogy igen. Szerintem a szüleid hibája, de a lényegen ez nem változtat. Ez motsmár a te problémád, és csak te tudsz magadon segíteni.


Az előzőeknek írom, hogy azért a szülők a hibásak, mert ha gyerekként is kövér volt akkor a szülőnek kellett volna figyelni arra, hogy elvigyék orvoshoz, meg hogy mivel etetik a gyereket. A gyerek azt nem tudja magától. Főleg ha még azt is mondták neki, hogy *majd lefogysz*. A gyerek ezt nem gondolja tovább, hogy mi a fenétől fog lefogyni *majd*. Mire felnőtt, és lett annyi esze hogy rájött, ez nem így működik, addigra meg már késő. Ekkora súllyal már nem megy el az ember aerobicozni, plusz ha egész életében arra volt nevelve hogy egyen ameddig kaját lát, akkor ezen a szokáson nagyon nehéz változtatni. De lehet! Az orvos segítsége arra kell, hogy szükség esetén hormon kezelést, gyógyszert írjon fel, és megmondja hogy milyen diétát kéne követni. A többi viszont csak rajtad múlik. Vegyél erőt magadon, mert csak azon és a kitartáson múlik, hogy sikerülni fog lefogyni! Ha szeretnél vékonyabb lenni, az motiváljon amikor ellen kell állni a finom ételeknek. Mindig annyit egyél, amivel épphogy jól laksz, és ne érdekeljen mit mondanak a szülők. Eleget "segítettek". Nem kell rájuk haragudni, csak egyszerűen ismerd fel, hogy neked van több eszed, és nem az a helyes amit ők mondanak! Te tudod, hogy mi a jó neked, és 18 évesen még viszonylag könnyen lehet fogyni (az anyukádnak már nem biztos hogy menne, és ha még sokat vársz akkor neked is csökenn az esélyed az évekkel, hogy egyszer igazán jól nézz ki).

18 éves vagy, dolgozol vagy továbbtanulsz? Ha dolgozol, akkor ez után kicsivel több pénzed lesz, amit egészséges ételre költhetsz. Minden esetre azt javasolom, ne ülj sokat otthon. Pl. ha elmész felsőoktatásba, akkor a kollégiumban tudnál önállósodni. Ha nincs lehetőséged elköltözni otthonról akkor javasolnám, hogy a szabadidődet publikus helyeken töltsd. Ha nagyvárosi vagy akkor lehet sétálgatni parkban, más esetben pl. be lehet ülni egy könyvtárba ahol sok hasznos dolgot lehet csinálni, - elmerülni egy jó könyvben, tanulni iskolai, egyetemi vizsgákra, vagy csak általános-művelődni - így belefeledkezhetsz az olvasásba, és el is felejtesz enni. Ha "akaratgyenge" vagy, akkor kezdd azzal, hogy lefoglalod magad munkával, tanulással vagy más hasonló tevékenységgel amit nem otthon folytatsz, és minnél nagyobb ívben kerüld el a kajaszagú helyeket. Aztán ha már beidult a fogyás, annyival jobban fogod érezni magad, hogy meg fog jönni az akaraterő is, hogy tovább fogyj és ne hízz meg újra. Nagyon szorítok neked, majd esetleg írd meg, hogy mi lett!

2012. szept. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 poiu ***** válasza:

B@sszus, senki sem hibás és mindenki. Vegyétek már észre, az elhízás úgy terjed, mint a járvány, minden 5. gyerek túlsúlyos nálunk, és a magyar nők a legkövérebbek az EU-ban (a férfiak "csak" negyedikek). A szülők felnőttek valamiben és azt adják át a gyereknek. A különbség annyi, hogy 40-50 évvel ezelőtt a fagyi, csoki ritka csemege volt, hamburger, csipsz nem létezett.

Amit írsz, abból egyértelműen látszik, hogy inzulin és leptin rezisztens vagy. Csináld 1 hétig az Atkins étrendet. Egyél naponta nem több mint 1,5-2 kg zöldséget összesen, semmi más szénhidrát. Ehetsz húsokat számlálatlanul - zsírosat is, tehát ez lehet nagyon olcsó fehérje is. Egyszerűbb bizonyos ételeket (kenyér, süti, tészta) kizárni, mint számlálni a kalóriákat. Ne éhezz. Az első héten le fog menni 5-6 kg. Közben nézz utána az Atkins-nak. Nem mondom, hogy így egyél egész életedben, de az inzulin rezisztenciától meg kell szabadulnod. Ez pedig nem megy cukorral és keményítővel.

Beteg vagy! Vagy már most cukorbeteg vagy (nézesd meg léci), ha nem, nincs 10 éved a diabetesig. A szüleid nem tehetnek arról, ami eddig történt, de ha ők tartanak el, ez mostantól az ő felelősségük is. Níugodtan mutasd meg nekik ezt a levelet. A lényeg az, ha kölcsönt is kell fölvenni az étrend váltáshoz, meg kell tenni, mert számodra ez életmentő gyógyszer.

Nem tudom, milyen mozgásra vagy képes. Nyilván ne fuss, de ha a térded engedi, sétálj minél többet, nagyon jó a súlyzózás is. A mozgás növeli az inzulin érzékenységet és neked most erre van szükséged.

Az első 20-30 kg. nem lesz nehéz. Addig meg van időd kitalálni, mit jó neked és mi működik.

2012. szept. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Orvos,dietetikus. Számolni kell keményen a kalóriákat,ami mégfontosabb,a szénhidrátot.nem ajánlom hogy betartsd amit az utolsó írt, egy 140 kilós embernek sokkal több szénhidrátra van szüksége mint ami 1 kiló paradicsomban vagy uborkában van,nem kell a ló túlsó oldalára átesni mert ájulást lehet a vége,és a szivet,vesét is nagyon megterheli ha ilyen drasztikus ch megvonás következik .

A "nincs pénz normális kajára" pár éve még lehet,hogy megállta volna a helyét,amióta 300 ft egy kiló kenyér és egy óra múlva ugyanolyan éhes az ember ,azóta /számomra/ ez érthetetlen kifogás. Mozgást azt meg had ne mondjam,hogy életveszélyes beiktatni egyelőre.Maximum séta ,azt is mondjuk napi 10 percről indítva,biztos vagyok benne,hogy az is 130-140es pulzuson menne.

A zabpehely párszáz ft egy fél kilós kiszerelés ,és sokáig elég reggelire. Olcsó(bb) fehérjeforrás még a tojás,bár az is 700 ft 10 darab,de elég egy darabig mondjuk tízóraira,zöldséggel . Rizs +hús mehet ebédre, uzsonna túró (lidlbe szokott akció lenni ) ,natúr joghurttal ebből a leggagyibb márka is megfelel,esetleg kevés gyümölcs.

Vacsorára megint eszel tojászt,vagy húst,halat zöldséggel ,savanyúsággal .

Nagyvonalakban annyi a lényeg,hogy napi 5-6 szor kell kisétkezés,mellé legalább napi 3 liter VÍZ ,nem üditő,nem tea,nem gyümölcslé,víz. Viszont a mennyiségeket csak a dietetikus fogja neked beállítani .Mivel nincs már valós éhségérzeted ,ezért nem ajánlom az otthoni kisérletezgetést . Ha túl kevés lesz 2 nap után csődöt mondasz,elájulsz,vagy rosszul leszel,vagy egyszerűen elmegy a kedved az egésztől.ha túl sok,az egyértelmű,akkor nincs sok értelme.

2012. szept. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!