Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek a szüleim hibája,...

Szerintetek a szüleim hibája, hogy elhíztam vagy az enyém?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és már kiskoromtól kövér vagyok. Jelenleg 146-7 kg vagyok. Lassan 3 éve próbálok lefogyni, de nem birok. Sajnos külön kasszán nem tudok élni így nem tudok külön bevásárolni. A szüleimet nem érdekli, hogy kövér vagyok. Kiskoromtól fogva folyton azt mondják, hogy majd lefogyok, ők ebben soha nem segítettek. Elértem már azt a kort, hogy tudjam, hogy segítség nélkül kell lefogynom, mert innen támogatást nem várhatok. Szerintem ételfüggő vagyok, szóval azt kell tudni, hogy nem azért eszek, mert éhes vagyok, hanem, mert hiányzik az étel íze. Egészséges étel nálunk sosincs. (Csirkemellre nincs pénz, sem táplálékkiegészítőre.)

Amikor külön be is vásárolok (barna kenyér, zabpehely vagy gyorsrizs) akkor sem tudok ellenállni a szar ételnek.

A szüleim is túlsúlyosak (főleg az anyám, de őt nem érdekli), egyedül a bátyám vékony a családban. Nem tudom mitévő legyek. Folyton azon gondolkodom mi lett volna, ha.. nem cseszik el az életem, nem kellett volna annyi atrocitást elszenvednem, ill. most nem itthon ülnék egyedül, barátok nélkül a gép előtt. Úgy érzem amíg itt lakom nem tudok kitörni ebből az ördögi körből. Nap mint nap belekezdek a fogyókúrába, de délutánra mindig alámerül a lelkesedésem. Mivel a konyhát nem tudom kikerülni így akárhányszor, ha WC-re vagy udvarra megyek átkel mennem a konyhán és látom a finom ételeket folyton rááll az agyam és ameddig nem eszem belőle képtelen vagyok másra koncentrálni. A túlsúlyom tönkere tette az egész eddigi életem. A szüleimmel nem tudok beszélni. Amióta az eszemet tudom soha nem beszélgettünk komolyabban és nem is tudnék velük. Szeretem őket, nem erről van szó, de maguknak valók. Viszont én már szeretnék normális életet élni és amíg nem fogyok le nem tudom levetkőzni a gátlásaim, de amíg itthon lakom, ezt szinte lehetetlennek látom véghezvinni. Ti mit csinálnátok a helyemben? Ja és lehet jönni azzal, hogy kifogás, meg, hogy akarat gyenge vagyok, de akkor azt írjátok mellé, hogy ti mit csinálnátok a helyemben. Ne linkeljétek be a body buildert, mert már olvastam és már próbáltam kalóriát számolni, de nem megy. Nem tudok akkor 1000 kalória fölé sem menni, mivel nincs itthon étel és így is néha alig jövünk ki hó végére.



2012. szept. 1. 13:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
ja és persze amig meg nem oldod azt,hogy az evéssel kompenzálsz valamit,vagy unalmasban eszel,addig akármiylen szuper étrend-életmódtervet írhatnak neked,akármiylen tancsáot adhatnak,amig nem tartod be kitörölheted vele.. akaraterő és motiváció kell hozzá. Gondolkozz,írd fel magadnak mik azok amiket nagyon szeretnél,de a súlyod miatt nem jön össze,vagy nem lehet,ez egy jó motiváció.És ha beindul a fogyás eleinte lehet ,hogy gyorsabb lesz mint az egészséges (mondjuk heti 2-3 kiló ) ,ennek a nagyrésze víz lesz,de meg fog látszani,ez újabb erőt ad majd arra,hogy folytasd,és egyre könyebb lesz.Persze mélypontok vannak,főleg amikor stagnál az ember,de megéri kitartani hidd el.
2012. szept. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:

Túl sok tanácsot nem tudok írni, csak azt, ami engem is motivál és így nemet tudok mondani a finom kajáknak: Mitől lennél boldogabb? Attól éreznéd magad szuperül, hogyha megeszed most azt a sok finom falatot, vagy ha otthagyod és egészséges leszel, csini. Na melyik a fontosabb? Az ott lévő csoki, amitől boldogabb leszel pár percre, vagy ha ott hagyod és a sikeres fogyókúra öröme?

Remélem értettél ebből valamit, bonyolultan fogalmazok. Sok sikert neked!!:)

2012. szept. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy a szüleid elég nagy szerepet játszottak abban, hogy ide jutottál. Mindennek megvan a maga oka. Ha ilyen körülmények között nőttél fel, akkor marha nehéz utána saját akaraterőből lefogyni. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de amíg a szüleiddel élsz, addig 100%, hogy nem fogsz tudni ellenállni a kajának. Túl nagy a kísértés. Mintha egy drogfüggő mellett egyfolytában marijuánát szívnának. Lehetetlen. Függetlenedj, kérj segítséget.
2012. szept. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

shapeshifter.blog.hu


Éhezés nélkül, ízletes ételekkel fogyhatsz, nem kell semmi csodaszer. Viszont mozogni, azt kell.

2012. szept. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

A szüleid és a tiéd. A szüleidé azért, mert nem tanítottak hogyan kell táplálkozni, a tiéd pedig azért, mert felismervén az állapotodat sem tettél ellene. Már maga a kérdésed is csak bűnbakot keres (nem tökmindegy, kinek a hibája?), de a kifejtés is tele van kifogásokkal és ellentmondásokkal. Pl: tele a konyha finom kajákkal, és neked el kell menned mellette vs. nem tudok kalóriát számolni mert úgy nem érem el az ezret, és amúgy sincs pénz kajára. Akkor most sok finom van, vagy nincs semmi sem?

A szimpla kalóriaszámoláshoz semmiféle pénz nem kell, néhány szelet zsíroskenyérrel is lehet fedezni a napi kalóriaszükségletet. Ez természetesen nem egészséges, de 50kg+ felesleg sem az!


Azt kellene eldöntened, hogy teszel e az állapotod ellen, vagy nem, de azon mélázni hogy ki tehet róla, nos, annak semmi értelme.

Ha eldöntötted, akkor otthon is menni fog, csak találd ki, mit teszel kajálás HELYETT, és felejtsd el a kifogásokat.

Sok sikert.

2012. szept. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Húú, ha tudnád, mennyire sajnállak és hogy mennyire együtt érzek veled! Bár nekem "csak" 20 kg súlyfölöslegem van/volt, de ezt is baromi nehéz leadni, minden nap kajanaplót vezetni, számolgatni, kimenni sportolni, és odafigyelni, hogy egy pillanatra se gyengüljön el az ember, ne lankadjon a lelkesedés. DE! Nem lehetetlen, és ez a fontos! És pontosan tudom, milyen az, amikor nem támogat a család! Én már nyár óta külön főzök magamra, mert amit anyum főz, egészségesnek alig mondható és csupa anti-fogyókúrás étel. Zsíros húsok, olajban tocsogó sültkrumpli, fehér kenyér, sütikék, pizza stb. És nekem nap mint nap látnom kell, hogy ők milyen élvezettel habzsolják ezeket, ellenállni a kísértésnek, miközben én fogyókúrát tartok... De ami a legfájóbb az egészben, nem is az, hogy le kell mondani ezekről, mert az sem könnyű, hanem hogy anyum egész nyáron egyszer sem mondta, hogy akkor édes lányom, ma főzök valami olyat, amit te is nyugodtan elfogyaszthatsz, mit szeretnél, hogy szeretnéd... De túl kell lépni ezen, egyszerűen amikor ők esznek, én nem megyek be a konyhába és kész, nincs mese!

Ami szerintem a legfontosabb! A motiváción, kitartáson és önuralmon kívül, persze. Tereld el a gondolataidat, foglald le magad valamivel, olvass, filmezz, barkácsolj, biztos van valami, ami örömet okoz. Mert ha egész nap az ételen meg a kalóriákon kattogsz, abba egy idő után bele fogsz zavarodni, igen, komolyan kell venni, de nem kell beleőrülni! Meg ha naphosszat a kajáláson agyalsz, nagyobb is az esélye, hogy elrontod a diétádat, olyat eszel, amit nem lenne szabad. Nagyon szorítok neked, remélem, sikerül kitörnöd ebből az ördögi körből!

2012. szept. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 poiu ***** válasza:

Egy 140 kilós embernek semmire sincs "szüksége". Nem javaslom a teljes koplalást, mert nehéz betartani, illetve aki betartja, nem biztos, hogy ki tud szállni időben. De élettanilag ez lehetséges. Nincs több szénhidrátra szüksége, egyébként szénhidrátra senkinek sincs szüksége. Van eszenciális zsír, van eszenciális aminosav, nincs eszenciális szénhidrát.

A Kérdező nem tud mindenből kevesebbet enni, ha tudna, megtette volna. Az ő esetében egyszerűbb mást enni, azaz bizonyos dolgoknak nemet mondani. A bizonyos dolog a koncentrált, gyors szénhidrát.

2012. szept. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Szia!

őszinte leszek hozzád

igaz, rajtam "csak " 30kilo felesleg volt 16 évesen de én belevágtam,

én is a szüleim okoltam érte, és a mai napig azt mondom hogy tehetnek róla és arról is tehetnek, hogy most meg az anorexiából alig bírok kimászni, mert ez lett belőle

de már felnőttem 19 éves vagyok te 18

itt nem a közös kassza meg stb a lényeg

barátaim nekem se voltak, egész nap itthon ültem mert nem volt senkim, nos ez miatt pedig egy szociális fóbia alakult ki ami a mai napig gátol és szorongással tölt el egy váárlás is de

mostmár kár sopánkodni és magunkat sajnáltatni és valakit is hibáztatni, mert abból előrébb nem haladunk

nagy vagy már, arról a szüleid nem tehetnek, hogy nem bírsz megálljt parancsolni önmagadnak

nem kell ide csirkemell meg stb ha tartasz egy mértéket akkor minden renden és ez nem a szüleiden múlik hanem csak rajtad, ő nekik ha ez így jó akkor nincs mit tenni de ha neked nem jó akkor te tudsz ellene tenni, és be tudod önmagadnak és a környezetednek bizonyítani hogy igenis le tudsz fogyni és ehhez nem kell pénz és akkora nagy változás

ha nem eszel 2 tányér ételt hanem csak egyet, ha amit eléd raknak csokit nem eszed meg, ha az üdítő helyett vizet iszol.. ezek mind mind kis változtatások, de nagyon sok jelentőségük van

ha fel kelsz fél órával előbb és egy kicsit megmozgatod magad ha egy megállót gyalog teszel meg, ha takarítasz, besegítesz már már nagy jelentőségüek, pedig nem tettél meg sokat

mit tanulsz, hol laksz, hova jársz suliba

a szüleid fizetéséből pedig alig jöttök ki, jön a fűtési idő, 40ezres számlák, mi lenne ha hétvégén vállalnál diákmunkát, így nekik is segítenél egy kicsit és nem lennél otthon egész nap, nem lenne étel kisértés

melyik megyében laksz?

2012. szept. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy nézem, az egészséges táplálkozás meg a fogyás mibenlétével alighanem tisztában vagy, csak nem sikerül megvalósítani, vagy nem olyanok a körülmények. Mindenesetre egyelőre az a probléma, hogy el kéne kezdened valahogy az életmódváltást, úgyhogy koncentráljunk a legelső lépésekre.


Iskolába jársz még vagy otthon vagy? Nos, ha otthon vagy, azt javaslom, valahányszor bemennél a konyhába, hogy egyél valamit, menj el inkább sétálni. Egyszerűen fordulj meg a konyha küszöbéről, és azonnal ki az utcára, hogy ne legyen időd meggondolni magad. A konyhától távol a kísértés is csökkenni fog. Sétálj egy jó másfél órát, vigyél magaddal MP3-at, hallgass zenét közben, hogy ne unatkozz. Ezt csináld meg naponta kétszer vagy háromszor. Ezzel az ételtől is picit távolabb tartod magad, és azt a mozgást is letudtad, amit a túlsúlyod még lehetővé tesz.


Amikor meg eszel, minden étkezés előtt igyál meg fél liter vizet - egy pohárral 10 perccel előtte és egy pohárral közvetlenül előtte is. Evés közben ha van bármi olyan, ami kevesebb kalóriát tartalmaz (pl. uborka, saláta), igyekezz abból enni először, és a lehető legtöbbet. És figyelj oda, hogy a finom kajákból lassan egyél, a lehető leglassabban. Így már kevesebb elfogyasztott kajánál is bekövetkezik a jóllakottságérzés.


Nasinak meg, ha szereted a répát, egyél néha répát - nem drága egyáltalán, és jól kitölti a gyomrot, szintén kevesebbet fogsz tudni enni a hízlaló kajákból.


Egyébként ha a tesód ott van a közelben, őt is megkérhetnéd, hogy segítsen. Ha valaki noszogatna nap közben, hogy mozogj és ne egyél, biztos az is nagy különbséget jelentene.

2012. szept. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
a
2012. szept. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!