Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek a szüleim hibája,...

Szerintetek a szüleim hibája, hogy elhíztam vagy az enyém?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és már kiskoromtól kövér vagyok. Jelenleg 146-7 kg vagyok. Lassan 3 éve próbálok lefogyni, de nem birok. Sajnos külön kasszán nem tudok élni így nem tudok külön bevásárolni. A szüleimet nem érdekli, hogy kövér vagyok. Kiskoromtól fogva folyton azt mondják, hogy majd lefogyok, ők ebben soha nem segítettek. Elértem már azt a kort, hogy tudjam, hogy segítség nélkül kell lefogynom, mert innen támogatást nem várhatok. Szerintem ételfüggő vagyok, szóval azt kell tudni, hogy nem azért eszek, mert éhes vagyok, hanem, mert hiányzik az étel íze. Egészséges étel nálunk sosincs. (Csirkemellre nincs pénz, sem táplálékkiegészítőre.)

Amikor külön be is vásárolok (barna kenyér, zabpehely vagy gyorsrizs) akkor sem tudok ellenállni a szar ételnek.

A szüleim is túlsúlyosak (főleg az anyám, de őt nem érdekli), egyedül a bátyám vékony a családban. Nem tudom mitévő legyek. Folyton azon gondolkodom mi lett volna, ha.. nem cseszik el az életem, nem kellett volna annyi atrocitást elszenvednem, ill. most nem itthon ülnék egyedül, barátok nélkül a gép előtt. Úgy érzem amíg itt lakom nem tudok kitörni ebből az ördögi körből. Nap mint nap belekezdek a fogyókúrába, de délutánra mindig alámerül a lelkesedésem. Mivel a konyhát nem tudom kikerülni így akárhányszor, ha WC-re vagy udvarra megyek átkel mennem a konyhán és látom a finom ételeket folyton rááll az agyam és ameddig nem eszem belőle képtelen vagyok másra koncentrálni. A túlsúlyom tönkere tette az egész eddigi életem. A szüleimmel nem tudok beszélni. Amióta az eszemet tudom soha nem beszélgettünk komolyabban és nem is tudnék velük. Szeretem őket, nem erről van szó, de maguknak valók. Viszont én már szeretnék normális életet élni és amíg nem fogyok le nem tudom levetkőzni a gátlásaim, de amíg itthon lakom, ezt szinte lehetetlennek látom véghezvinni. Ti mit csinálnátok a helyemben? Ja és lehet jönni azzal, hogy kifogás, meg, hogy akarat gyenge vagyok, de akkor azt írjátok mellé, hogy ti mit csinálnátok a helyemben. Ne linkeljétek be a body buildert, mert már olvastam és már próbáltam kalóriát számolni, de nem megy. Nem tudok akkor 1000 kalória fölé sem menni, mivel nincs itthon étel és így is néha alig jövünk ki hó végére.



2012. szept. 1. 13:49
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Azok alapján, amiket írsz, teljesen együttérzek veled! Igaz, engem sosem tömtek, hanem mindig az ellenkezőjét hangoztatták, amivel többet ártottak... Igen, a szüleid felelősek azért, mert ide jutottál, de az már, hogy nem tudod leküzdeni a problémádat, a te felelősséged. Marhaság, hogy ha egészségesen eszel, az drága - sokkal drágább, ha telenyomjátok a hűtőt szeméttel, ezt a szüleidnek is elmondhatod. Ha szeretnek, fontos nekik az egészséged, és elvisznek dietetikushoz, bár tartok tőle, hogy félnek attól, hogy sikkerrel jársz, mert akkor ellenkezel a nevelésükkel - itt az ideje -, és nekik is el kell gondolkozniuk a saját túlsúlyukon. Én elhúznék otthonról, minél hamarabb. De ne engedd, hogy eltántorítsanak, és ne add fel! Sok sikert a diétához, jó egészséget!
2012. okt. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Te nyitottad ma ezt a kérdést?


http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__35..


Hidd el, semmi értelme azon rágódni, hogy a szüleid hibája-e. Nem bűnbakokat kell keresni, hanem változtatni a dolgokon, ezt pedig neked kell egyedül véghezvinned, felnőtt vagy.

2012. okt. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Azóta te változott semmi, mit csináljak?
2015. jan. 23. 07:51
 24/25 anonim ***** válasza:
Azt, amit eddig nem csináltál: egyél kevesebbet, mozogj többet. Senki nem tudja helyetted ezt megcsinálni.
2015. jan. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Tudom nem efféle válaszra vársz/vágysz de én szívesen ismerkednék veled:)

Ha gondolod írj rám:)

20|l

2020. febr. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!