Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám megszerettetni...

Hogyan tudnám megszerettetni magam apám élettársával?

Figyelt kérdés

Az a problémám hogy bármennyire is próbálok igyekezni, egyszerűen zsigerből utál és ott fúr engem ahol tud.

21 vagyok, apám 52, ő pedig 42 éves.

Kezdetben még mielőtt ideköltözött én mondtam apámnak hogy nekem semmi ellenvetésem nincsen hogy ideköltöztessen még valakit, úgyis olyan üres a ház(meg nyilván hogy jönnék én ahhoz, hisz apám tart el jelenleg, mivel 2 év meló után most érettségizni kezdtem apám unszolására, így esti iskolába járok s csak hétvégente vállalok diák melókat)


Tehát próbáltam jól kijönni vele, de ő valahogy ezt nem nagyon akarja. És ha valamibe bele tud szólni akkor azt egyből kegyetlenül megteszi, mocskol engem apámnál.

Ilyeneket motyog neki lefekvás előtt(halottam) neki hogy "ne hagyja hogy én megtévesszem meg én akarok neki rosszat...stbstb"


Olyan dolgokba is beleugat amivel előtte soha sem volt dolga. Én még egyszer sem fakadtam ki rá, inkább mindig vigyorogtam rajta vagy ilyesmi nem mentem bele a játékba...


Van neki egy kisgyereke, aki nyilván nem apámtól van.(semmi gond vele az én szempontomból egyáltalán nem zavar) talán ő ezt így eltervezte hogy addig fog csesztetni amíg el nem megyek és akkor vígan élnek 3-an, és most fészket rak, de az előző alomból való kölyköt ki kell előtte ütni? (nem tudom mire gondoljak)

ha ott vannak a konyhában és én is odamegyek már húzkodja a száját, pedig ha valami ebédet csinál akkor is mindig megköszönöm stb, próbálok okos lenni, de annyira ösztönös és egyszerű hogy nem tudom hogyan lehetne megszűntetni a feszültséget, nővérem aki am pesten él már első pillanattól tartva utálja pedig az elején még én mondtam neki is hogy "legyél vele kicsit előzékenyebb, nem rég jött ide biztos furcsa még neki az új család"...


Amint végeztem a sulival és tudok teljes állásban dolgozni én úgy tervezem el fogok menni a saját életem élni, de addig is ez durva amit csinál. Mit tegyek? Vegyek neki csokor virágot, vagy csokit, vagy mégis mit, hogy leakadjon rólam és ne mocskoljon a hátam mögött?


2015. máj. 10. 22:02
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megválaszoltad a kérdésedet.

Kiakar túrni téged a helyedről, és berakni a kis pereputtyát.

Ne foglalkozz vele, nézz át rajta, akármit mond, vedd elő a telefonod, vagy foglalkozz magaddal, mintha ott se lenne, egy ideig ideges lesz, aztán megunja és békénhagy

2015. máj. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
91%

Ne hogy már te keresd az "idegen" betolakodó kegyeit! Ne hunyászkodj meg, te előrébb való vagy mint a nő a pulyával.


Előjogaid vannak, ne feledd!

Nem írtad h L/F ?

2015. máj. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se keresd a kegyeit, semmi okod rá, és még azt is ki fogja használni. Ő költözött be abba a házba, amely jelenleg még a te otthonod is.

Apád hogy áll hozzá mindehhez? Ha mocskol a hátad mögött, azt ő sem nézheti jó szemmel.

Ha így áll hozzád, kezeld idegenként, ignoráld, ne mutass semmilyen érzelmet irányába, se pozitívat, se negatívat.

2015. máj. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
Egyik régi barátnőm jutott eszembe, nála ugyanez volt a helyzet, csak még durvább. A nevelőanyjának is volt egy fia, együtt éltek négyen a barátnőmmel és az apjával. A nő egyfolytában csesztette a lányt, teljesen leépítette az önbizalmát, egy aljas kis kígyó volt. Szegény csaj olyan lelki terrorban élt, hogy szerintem teljesen tönkrement. Bár ő több mint 10 évet húzott le abban a családnak nevezett birkatömegben. Én sokat voltam náluk, úgyhogy láttam, hogy viselkedik az a nő, gusztustalan. Szerintem csokival és virággal nem mész semmire. Egyedül azzal segíthetsz magadon, ha apukáddal össze tudsz tartani és meg tudjátok KETTEN beszélni. Ezt a nőt nem érdemes belevonni, mert ennek olyan is a lelki világa, hogy örökké csak rombolni és tönkretenni akar. Jelenleg a ti családotokat zúzza szét. És ha apukáddal beszéltél, talán ő is rájön, hogy nincs szüksége egy ilyen társra, aki elszakítja a gyerekeitől.
2015. máj. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, őszinte mosollyal adnád át a virágot, próbáld meg :) De igen, egyetértek 1˝essel, megválaszoltad a kérdésed, lehet h a virág után is fúria marad..
2015. máj. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:

Srác vagyok, őszintén szólva csak sajnálom, nem akarom bántani, inkább a viselkedését szeretném pontosan meg érteni...meg nem vagyok ilyen szájkarate mester sem, inkább ilyen jó fiú, nem szeretem az ilyesmit. A bibliában is azt olvastam hogy a "gonoszt" jóval lehet legyőzni, ezért gondoltam hogy talán a kedvében kellene járnom, de egyszerűen nem hagyja...a sz.gépéhez hülye, abban sem engedi hogy segítsek neki, ha nincs netje akkor is "biztos én piszkálok a routert hogy neki ne működjön"

Az előbb apámtól kértem fogkrémet, közben halottam hogy mikor meglátta apámat hogy hozza nekem elkezdi hogy "a fiad túl sok fogkrémet használ neki tovább is kitart..." (talán többet mosok fogat mert most kivehetős fogszabályzóm és kajálások után érdemes megmosni a fogaim mert ha úgy teszem vissza akkor erősen büdösödik és nem jó a fogaknak sem)

2015. máj. 10. 22:16
 7/44 anonim ***** válasza:
Nehogymár még te kedveskedj a hárpiának. Ő egy senki a ti házatokban, örüljön, hogy megtűröd, semmi köze semmihez, és még ő ugrál. Én már elzavartam volna a francba a helyedben, mit képzel ez magáról???
2015. máj. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
mennyi idős a gyereke amúgy? Apád ugyanúgy áll hozzád, ahogy a nő előtt?
2015. máj. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem esik le a tantusz? A nő ráakarja venni apádat arra, hogy te vagy a rossz, és eléri, hogy kirakjon téged..

Az ilyen hárpiákat likvidálni kellene a nyolcadik kerületbe

2015. máj. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
Apámank csak nagyon finoman mondtam, de ő meg nagyon ködösít apám ilyen "jajj kisfiam, biztos nem úgy gondolta ő..." típus.
2015. máj. 10. 22:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!