Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kéne tenni, hogy az anyám...

Mit kéne tenni, hogy az anyám ne cseszegessen azzal, hogy munkanélküli vagyok?

Figyelt kérdés

Az anyámnál lakunk a párommal, segítünk neki, vigyázok tesómra amíg ő dolgozik, fizetjük mindig a részünket a rezsiből.

De ő nap mint nap elmondja hogy menjek már dolgozni, járkáljak munkahelyet kutatva, ne csak itthon üljek. Kikészít ezzel a dumával már, mit tegyek ez ellen?


2015. ápr. 3. 20:30
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:

Nem a munkával van bajom, hanem az emberekkel akik közelében remegek és rosszul vagyok. Így igen nehéz dolgozni, illetve lehetetlen. És nem most kezdődött, hanem kicsi gyerekkorom óta ez van.

De anyám sem érti, ahogy ti sem, nyilván mert nem érzitek ezt...

De ahogy észrevettem a kérdésemre nem is nagyon lehet választ adni... az anyám úgysem áll le bármit mondok neki. Meg nem tudok mit tenni, max elköltözünk és akkor jobb lesz, de tudom hogy akkor is cseszegetni fog majd. Csak ritkábban. Egyedül a húgom nem szeretné hogy elköltözzünk, mert őt is mindig kikészíti az anyám, csak őt az állandó tanulással.

2015. ápr. 3. 21:40
 22/47 anonim ***** válasza:
86%
Basszus! Anyátok azt szeretné, ha lenne belőletek valaki? Hogy vigyétek valamire? Szemét r_ibanc az ilyen. Menj a gyámügyhöz, el kéne tőle venni a gyereket. Hihetetlen milyen emberek vannak...
2015. ápr. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
96%

Már ne haragudj, de ha neked szociális fóbiád van, akkor menj el vele orvoshoz és kezeltesd. Van gyógymód. Ha súlyos (neked nem olyan súlyos, hiszen tudtál kapcsolatot kialakítani) akkor kapsz megfelelő gyógyszereket rá.

Arra ne hivatkozz, hogy nincs pénz orvosra, mert ingyen van. a gyógyszerekre meg tb támogatás van. Tudod aki beteg az kezelteti magát, hogy meggyógyuljon, és nem otthon ül semmittevéssel.

2015. ápr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
97%
A szociális fóbiát - már ha tényleg az van neked és nem munkaundorod - lehet kezeltetni egy jó pszichiáterrel és akaraterővel. Te egyszerűen nem akarsz dolgozni és konkrétan felháborító, hogy édesanyád a felnőtt lányát a párjával együtt befogadja a házába, azok meg még pattognak is, hogy mi az, hogy dolgozni kell. Emeld meg azt a zsíros hátsód és költözz el onnan, akkor nem fog majd annyit piszkálni. Hidd el, elég nagy szégyen neki, hogy egy ilyen semmirekellő, lusta, tapintatatlan, mihaszna kis görcs a lánya. Én egy percig nem tűrnélek meg, úgyhogy még így is hálálkodhadsz anyukádnak. Összeséggében : vagy dolgozol vagy nem anyukád hátán élsz és nem fog cseszegetni.
2015. ápr. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
96%
Vannak egyedül végezhető munkák is, de nem baj...
2015. ápr. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
84%
Olyan szakmát kellett volna kitanulni, amivel otthon dolgozhatsz. Pl. párom informatikus, felajánlották már neki a teljes home office-t, vagy hiteles fordító is otthon dolgozik. De pl. egy rendszergazda is full egyedül van általában.
2015. ápr. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
68%
Van végzettséged???
2015. ápr. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
Úgy bírom mikor megkérdezem hogy van e végzettsége egyből mindenki lepontoz. Pontosan azért teszik mert nem trágárkodok és nem alázom porig, ez annyira szánalmas. Azét mert meg merem kérdezni hogy van e végzettsége miért kell lepontozni????
2015. ápr. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
23%
Aki nem dolgozik, ne is egyék.
2015. ápr. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
85%

Én a helyedben biztosan olyan munkát keresnék, amivel nem kell emberek közé menni. Párom is konkrétan skype-on tartja a kapcsolatot a munkatársaival. Fontos lenne tudni, hogy van-e végzettséged, hátha tudunk ajánlani valamit a pszichológuson kívül. Aki szeretne, az tud változtatni.

Nem bántásnak szánom, de később, ha már egyedül laktok a pároddal, nehezebb lesz kijönni egy fizetésből, mint most, hogy édesanyádnál laktok. Anyukát is csak jót akar neked, még ha baszogatásnak is érzed most.

2015. ápr. 4. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!