Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok, egy gyereknek...

Mit gondoltok, egy gyereknek mennyire kötelessége segíteni az öregedő vagy munkanélküli szüleit?

Figyelt kérdés

Ugyebár az elöregedő társadalom és a növekvő munkanélküliség eredményeképpen egyre több szülő szorul arra, hogy a gyereke támogassa vagy eltartsa. Ez nyilván egyik félnek sem jó, hiszen az öregek sem szeretnének más nyakán élni, a fiatalok meg nem tudnak előre jutni az életben...


Szerintetek hol van az a határ, ahol a gyerek már azt mondhatja, hogy nem segít többet? Ez nyilván összetett kérdés mert vannak nagyon jó szülők és nagyon rossz szülők, ők többnyire valószínűleg azt kapják vissza, amit maguk is adtak a gyereküknek - vagyis talán így kellene lennie, de az itteni kérdésekből is kiderül, hogy sokszor mégsem így esik.


A válasznál annyit kérek figyelembe venni, hogy ne jöjjünk a "dehát ő vállalt, ellátott, taníttatott, segített téged"-típusú válasszal, mert nyilván ezt egy szülő önkéntesen vállalta.


2014. jan. 7. 20:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Amennyire csak tudja, családhoz az öregek is hozzá tartoznak, családot meg nem hagyunk bajban.
2014. jan. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Erkölcsileg sztem abban az esetben kötelessége, ha a szülő tényleg rosszul él, és nem a saját hibájából, és a gyereket normálisan, szeretettel, felelősségteljesen nevelte. Bár az meg megint más kérdés, hogy a gyerek nem kérte, hogy megszülessen. De azért jó, ha van a gyerekben ennyi felnőttkorára.


De mondjuk azokat nem értem, akik olyan szülőkről szajkózzák, hogy megszült, ezért segítsd, akik:

-tudnának jobban élni, de nem osztják be rendesen a pénzt (költsége hobbi, játékgépek, alkohol, cigi stb.) vagy felelőtlenül hitelt vesznek fel (főleg ha amúgy felesleges holmi miatt)

-a gyereket borzalmas módon nevelték (felelőtlenül, rossz körülmények közé szültek, verték a gyereket, saját magukra többet költöttek hülyeségekre, mint hogy a gyereknek minőségi, évszaknak megfelelő kabátja, cipője legyen, lelkileg kikészítették, alkoholisták)

-teljesen jól élnek, csak követelőznek, mert még jobb módon akarnak, luxusban

2014. jan. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha van olyan összeg ami a gyereknek csak kis teher, a szülőnek pedig nagy segítség, akkor azt én odaadnám. Ez most nálunk így is megy a nagymamámmal.
2014. jan. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erejéhez mérten maximálisan kötelessége. Már normál esetben.
2014. jan. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak magamból kiindulva, a végtelenségig segíteném őket. Millió pont van az életemben, amiért hálás lehetek nekik. Amikor én szorultam rá, ők segítettek, ha ők szorulnak rá, én segítek.
2014. jan. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
11%

"A válasznál annyit kérek figyelembe venni, hogy ne jöjjünk a "dehát ő vállalt, ellátott, taníttatott, segített téged"-típusú válasszal, mert nyilván ezt egy szülő önkéntesen vállalta."


A gyerek meg ne éljen vissza azzal, hogy őt a szülőnek kötelessége volt felnevelni, ha már megszülte, neki viszont nincs semmilyen feladata visszafelé. Ha valakiben nincs meg az, hogy a szülőtől nem csak kapok, hanem egyszer majd visszaadok, annak valami nagyon nincs rendben az értékrendjével.

2014. jan. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha már kötelességként fogjuk fel, az már régen rossz.
2014. jan. 8. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Csak annyiban, amennyiben a szülei vele törődtek, amikor ő kicsi volt.


Aki csak "befektetésnek" (csinálok egyet, hogy ne legyek egyedül, hogy legyen, aki altartson stb.) tekinti a gyerekét, aki nem szereti, aki önző dög, annak a gyereke lelkileg mélyen sérült lesz, és éppen elég nehéz lesz a saját kis életét egyben tartania, nemhogy az önző dög szüleit a nyakába vegye.


Ugyanis általában mindig azok követelőznek az öregkori eltartással, akik maguk nem voltak jó szülők, vagy pocsék szülők voltak, vagy szülőnek, embernek sem nevezhető szörnyetegek voltak - mert sajnos van ám ilyen is.


Akik szerették a gyerekeiket, és valóban szerették, nem csak a szájukkal, azoknak a gyerekei érzik, hogy segíteniük kell, ha a szülő egyedül van, megrokkan, megbetegszik stb. A hála érzése belülről fakad, nem erőszakolható ki semmivel. Ha igen, az nem hála, hanem más, hála néven.


Csakhogy épp a jó szülők nem szoktak a gyerekeikre akaszkodni, és mindent megtesznek azért, hogy a felnőtt gyerekeik a következő nemzedéket fel tudja nevelni.

Mert ez a normális átlagélet útja: én megöregszem, meghalok, de a fiam-lányom továbbviszi azt, amit tőlem tanult, és hozzáteszi azt, amit ő maga tanul élete során. Ez a fejlődés útja.


Ezért baromság ez a Fidesz-KNDP-éca a kötelező szülő-tartással. Viszont remekül hangzik egy kortesbeszédben és remekül lerúgja a mindenkori kormány felelősségét az öregekkel szemben.

2014. jan. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ez azért nem teljesen igaz. Szomszéd néni nagyon jó anya a volt,még a házbeli gyerekeket is nagyon szerette, mégis jó ha félévente egyszer felé néznek. Sajnos az embert a környezet is nagyon befolyásolja nem csak a szülők.
2014. jan. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
57%
Nem kötelessége egyáltalán. Mindenki a saját erkölcsi normája alapján tud ebben döntést hozni és persze az anyagi helyzete alapján. A nagyszüleimet mig éltek a szüleim támogatták annak idején, mert a gyógyszereik nagyon sokba kerültek és a nagymamámnak lábprozézist és elektromos kerekesszéket is kellett venni.
2014. jan. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!