Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj, hogy gazdag? Ennek...

Miért baj, hogy gazdag? Ennek mi értelme van? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Hónapok óta jóban vagyok egy férfival és február óta együtt vagyunk.

De anya nem kedveli és mikor megkérdezem, hogy miért, annyi a válasz, hogy nem érti, miért nem egy korombelit találtam és hogy mégis mit gondolnak rólam az emberek, miért foglalkozik velem egy ilyen gazdag férfi.

Szóval nem az számít, hogy boldog vagyok, hanem hogy a szomszéd, meg az x. unokatestvér mit gondol.

Nem örül, ha Pesten vagyok a barátomnál, de azt sem szereti, ha ő van itt. Semmi nem jó neki.


Amúgy a korkülönbség sem vészes, a barátom 28 éves, én 17 vagyok. Anya és a férje között 14 év van.


Már belefáradtam a megjegyzések hallgatásába, hogy soha semmi nem jó.

Nem azt mondom, hogy örökre együtt leszünk a barátommal, nem tündérmesében élek. De most boldogok vagyunk és szerintem anya is befoghatná végre.


2015. márc. 26. 09:51
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
30-as, én elhiszem, hogy egy kapcsolat alapja a kommunikáció, és én is így gondolom, de ebben az esetben figyelmedbe ajánlanám a kérdező többszöri leírását, miszerint szexkapcsolatnak indult a dolog...tehát nem hinném, hogy hű de sokat kommunikáltak az élet nagy dolgairól napokig/hetekig a randik alkalmával.
2015. márc. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
88%
Látom visszatértél a régi sémáidhoz. Bár még mindig nagyon unalmasak a kamukérdéseid. Nem igaz, hogy te még nem untál rá. Elég szánalmas életed lehet, ha neked az ilyen kérdések kiírogatása jelenti a szórakozást...
2015. márc. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:

ennél már csak az a szánalmasabb ha kamu kérdésekre ilyen kell valakinek válszolgatnia.

miért nem a saját dolgoddal foglalkozol, ha érdemi választ nem akarsz adni?

2015. márc. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:

Most őszintén, szerintetek az anyám tudja, hogy szexkapcsolatként indult ez az egész?

Ne legyetek már ennyire naivak, könyörgöm.

Volt egy párkapcsolatom, aminek tavaly júniusban azért lett vége, mert a barátom a kapcsolatunk alatt 14 (!) lánnyal csalt meg és itt nem csókra kell gondolni.

És a jelenlegi barátomat használtam búfelejtőnek, mert már akkor is flörtölt, próbált közelebb kerülni hozzám. Egész nyáron elszórakoztattuk egymást, utána októberben mondtam, hogy én szeretnék másokkal is ismerkedni, meg ilyenek, szóval lekoptattam. Elég sokáig csak a közös ismerőseink által találkoztunk, de nem kommunikáltunk semmit.

Januárban megint találkozgatni kezdtünk, de ő 2 hét után mondta, hogy az ő részéről már vannak érzelmek is és esetleg megpróbálhatnánk komolyabban ezt az egészet és én akkor megint kikosaraztam. Nem adta fel és februárban összejöttünk, mert nekem is lettek komolyabb érzelmeim iránta és nem csak a helyes pasit láttam benne, akivel levezethetem a feszültséget.

Nem attól párkapcsolat ez, hogy "elmegyünk pár helyre két alkalom között", kedves 25. válaszadó! :)


Nem nagyon beszélgetünk az iskoláról, tekintve, hogy már alig jártam be idén. Hogyhogy mik a közös témáink?! Hát minden. Közös barátaink vannak, ugyanazokra az eseményekre járunk szinte. Ez olyan, hogy pl Te miről beszélgetsz a pároddal, ha nincsenek közös barátaitok, meg nem is ugyanaz az érdeklődési körötök?

Nekünk ugyanaz, ugyanazok a dolgok érdekelnek minket, nagyon jól megvagyunk.



Azért írtam ki a kérdést, hogy mit csináljak, hogy az anyám ezt befejezze.

2015. márc. 26. 13:48
 35/44 anonim ***** válasza:
21-es: az, hogy egy 17 éves gyerek felnőttes kifejezéseket használ ÉS felnőtt viselkedési mintázatokat UTÁNOZ, az nem jelenti azt, hogy az agya mindezt fel is tudja dolgozni a megfelelő módon. Ui. nem tudja. Ez pszichológiai tény.
2015. márc. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
92%
Gyanítom befejezné anyukád, ha egy érett, felnőtt nőt látna benned, mit aminek te is gondolod magad, de egyértelmű, hogy ez nem így van. Igen is egy 17 éves tini lány vagy, aki középiskolába jár, és a szerelmi drámák helyett, meg hogy "jaj, mit csináljak, hogy anyu ne mondja azt rólam hogy...meg, hogy anyu szeresse a barátomat..meg, hogy ne gondolja azt, hogy én ilyen-olyan vagyok..", inkább a tanulással kellene foglalkoznod még, meg az iskolával. Tipikus tini. :)
2015. márc. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:

Attól, mert vannak gondjaim, még nem lehetek jó tanuló? :)

Ennyire ne legyünk már korlátoltak...

2015. márc. 26. 14:20
 38/44 anonim ***** válasza:
32%
Mi lenne, ha jobban összeismertetnéd őket? Én nem találom olyan vészesnek, 17 évesen én is érettebb voltam és ha a kérdező a sráccal boldog, miért ne? Miben használja ki? Át fogja vágni? A vele egykorú barátja is átvágta, kihasználja, mégis mivel, amivel a vele egykorú nem tette volna? Nem értem.
2015. márc. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
39%

Mert az emberek felszínesek és előítéletesek.

Mert sokak agyában iszonyatosan primitív, túlegyszerűsített kép él: ha a két fél a számmal mérhető paraméterekben megegyezik, akkor illenek egymáshoz, jó kapcsolat lesz belőle, ha a számértékben kifejezhető paramétereket illetően különböznek, akkor nem illenek össze, rossz lesz a kapcsolatuk, sőt, a pasi biztos, hogy egy erőszakos bunkó.

Ez a nagyon hamis, és végtelenül primitív előítélet sokak fejében ott él.

Azt gondolom, nem kell sokat ecsetelni, hogy mennyire nem igaz. Köztem és barátnőm között 14 év van. Szüleim között 10. Nagyszüleim között 10. Első komolyabb kapcsolatomban a lány 4 évvel volt idősebb nálam, mégis tök jól megvoltunk. A legfélresikerültebb kapcsolatomban pedig mindössze 2 év volt a korkülönbség. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a nagy korkülönbség mellett jobban működik egy kapcsolat, mert ez nem igaz. Hanem azt, hogy baromira nem ezen múlik. 11 év a korkülönbség. Ettől még ez a kapcsolat lehet jó, lehet átlagos, lehet rossz, de lehet szuperjó is. Ha mondjuk 1 év lenne, akkor is ugyanezek a lehetőségek fennállnának. Mert nem pár számon fog múlni. Az meg, hogy vagyoni különbségek vannak? És? Egy valamire való kapcsolatban ez baromira nem számít.

Egyébként meg alig 1 év, és felnőtt leszel. Nehogy már mások akarják megmondani, hogy egy felnőtt kivel járjon.


Egy dolgot jegyezz meg: akkor leszel boldog, ha a saját boldogságodat nézed, és lesz..rod, hogy mások mit szólnak rá. A te életed, te jársz vele, te öleled, te csókolod, és nem anyud/unokatesód/szomszédnéni/stb.


U.i.: az, hogy most meddig lesztek együtt, 1-2 hónapig, pár évig, vagy örökre, előre nem lehet megmondani. De ez is tök független a kortól. Ilyenen felesleges agyalni. Ismerek olyan embert, aki 15 évesen látta meg a közel 10 évvel idősebb leendő férjét. Ki gondolta volna, hogy egy 15 éves szerelme örökké fog tartani? 18 éves korában összeházasodtak, 20 évesen gyerekük született. Ő a nagymamám. Előre nem lehet tudni, hogy mi meddig tart majd. :)

2015. márc. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező!


Ha most azt írtad volna, ki, hogy 17 éves vagy, májusban 18 leszel és anyukád elvárja, hogy te is aktívan vedd ki a részed a háztartási munkából, vagy azt, hogy elmenj dolgozni júniustól a suli után, de Te úgy érzed, hogy ennek még nincs itt az ideje, hiszen gyerek vagy, akkor a válaszolók nagy része felnőttnek nevezne és lehurrogna, hogy igenis nem vagy már gyerek, tessék ezeket csinálni.... De ezt csak halkan jegyeztem meg, meg persze azért, hogy legyen mit lepontozni.

Azt meg pláne halkan jegyzem meg, hogy érdekes módon most nincs egy olyan "bezzeg régen" válaszoló sem, aki más kérdéseknél rögtön rávágja, hogy bezzeg régen az ennyi idős lányok már egyedül vezettek háztartást és eladó sorban voltak....


A kérdésedre annyit tudok válaszolni, hogy mondd el még egyszer anyukádnak, hogy te most így boldog vagy, igyekszel nem rózsaszín ködben bolyongani és legalább ne veszekedjen. Megkedvelni a srácot úgysem fogja, ha eddig nem tette. De lehet ő ezeket nem tudja, amit itt leírtál, hogy te sem tervezel örökre és nem hiszed el a tündérmesét, hogy mostantól halálotokig együtt lesztek.

Arra viszont tényleg vigyázz, hogy nehogy terhes legyél. Ahhoz egy sokkal hosszabb és sok mindent kipróbált kapcsolat lenne az alap.

2015. márc. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!