Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi zsebpénzt adtok kamasz...

Mennyi zsebpénzt adtok kamasz (10-13 éves) fiatoknak?

Figyelt kérdés
2015. febr. 15. 17:37
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

""nálunk egyenlőre heti 2ezer a "juss", ha a fele megmarad hónap végéig, akkor azért plusz pénz jár

ha akar valamit, természetesen azt külön megkapja"


Elég hülyén neveled a gyermeked, remélem tudod.. Én ennyi idősen napi 100ft-ot osztottam be, ami bőven elég volt mert ugye ennivalót azt mindig vittem otthonról. Csak akkor kaptam plusz pénzt, ha hétvégén mentem bulizni haverokkal, de akkor se mindig. Félre ne értsd, nem pénzszűkében voltak a szüleim, csak azt akarták, hogy becsüljem meg azt ami van.. Gondolom ha ezen felül meg is veszel neki mindent, nem sokat dolgozott eddig életében. Kíváncsi lennék rá, hogy milyen felnőtt lesz belőle."


bulizni a haverokkal?? ennyi idősen? na akkor ki is lett hülyén nevelve?? miért dolgozott volna??

ételt persze, hogy kap...pont, hogy a pénz kezelését, beosztását akarom megtanítani neki...

2015. febr. 15. 20:13
 12/26 A kérdező kommentje:

igen, a suli büféje veszélyes hely:)

bár ő nem hordja magánál, itthon tartja a pénzt...az egészet nem tudja elbüfézni egyszerre...

2015. febr. 15. 20:14
 13/26 anonim ***** válasza:
81%
Én ugyan lány vagyok, semennyit sem kapok, de nem is kérek.
2015. febr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Én max úgy kapok, hogy mivel szerdánként nem tudok hazamenni enni, kapok kajára pénzt, meg ilyesmi.
2015. febr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem kaptam zsebpénzt.

Mindig volt nálam pénz.

Hogy hogyan? Nagyon egyszerű: ruhát, bérletet, egyéb költségeket a szüleim fizették. Ha ezen felül szerettem volna valamit, akkor kinyitottam a számat, és kaptam. Hétvégén kb 2-3000 Ft-ból megoldottam a szórakozást. Ha maradt, akkor megtartottam.

Szülinapra, ilyenekre kapott pénzt beosztottam, vagy spóroltam.

2015. febr. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Amikor annyi idős voltam HAVI 1000 Ft-ot kaptam. Persze ezen felül ha kellett valami megvették, kaját vittem itthonról stb.
2015. febr. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

"nálunk egyenlőre heti 2ezer a "juss", ha a fele megmarad hónap végéig, akkor azért plusz pénz jár

ha akar valamit, természetesen azt külön megkapja"


Ha külön megkap bármit, akkor mire való a zsebpénze? Mire fog így gyűjteni?

2015. febr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
azért nem úgy megy, hogy amit kitalál, rohanunk megvenni...de pl. tud gyűjteni játékra...a cél amúgy nem az, hogy többet tudjon költeni, vagy kényeztetve legyen, hanem hogy megtanulja kezelni a pénzt...
2015. febr. 17. 23:30
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Én már 40 éves vagyok, de emlékszem, hogy 15 évesen havi 2000 Ft.-ot kaptam. Ha valami drágább dolgot szerettem volna venni, akkor a minimum felét össze kellett gyűjtenem, és kipótolták.
2015. febr. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
25 éve havi kétezer mást jelentett, mint ma havi kétezer...
2015. febr. 19. 16:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!