Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit szólnátok a helyében...

Ti mit szólnátok a helyében ahhoz, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és hát belátom hülye voltam, és terhes is lettem. Ráadásul az apa nem a barátom, csak egy egyszeri alkalom volt egy haverral, akivel épp olyan jóban sem vagyok most. Ő még nem tudja a hírt. Igazából még senki, a barátnőmön kívül. A szüleimnek persze majd elmondom, ha egyszer hazajönnek, biztos hogy kapok tőlük, de ők annyira nem is érdekelnek. Igazából nem tudom, milyen témába kellett volna ezt írnom, mert nem szülő-gyerek kapcsolat ez, inkább szülőpótlóbarát-gyerek. Van egy személy, aki egyszerűen hihetetlen jófej, jószívű, megértő, kedves, segítőkész mindenkivel. Annyi idős, mint apám, van köztünk jó 20 év, de mielőtt valaki ezzel jönne, nem, nem pedofil. Bár már megkapta pár embertől. Többet törődik velem, mint a saját szüleim. Jobban megbízok benne talán, mint bárkiben, mondhatni az egyik legjobb barátomnak tekintem, aki egyben kicsit az apám is. Azért volt pár sztorim, amit inkább nem mondtam el neki, kicsit ez az apaérzés miatt, de általában mindent meg merek vele beszélni, volt már hogy a szexuális életemet is kitárgyaltuk, mert valamiben segítség kellett és máshoz nem igen tudtam fordulni. De még a házimban is ő segít, szóval mindenben. Habár ő kélem, hogy úgy néz rám, mint én rá, neki csak egy csaj vagyok a sok közül, mert mint mondtam, ő mindenkivel ilyen, mindenkit meghallgat és mindenkinek segít. Ráadásul tanár, szóval tényleg nagyon sok gyereket ismer, jórészükkel ugyanilyen a kapcsolata. Na szóval elmondanám ezt neki. De hiába ismerem sok éve, nem tudom, hogy reagálna. Ha rosszat csinálok, mindig lecsesz, de azért megértő és átvált segítőkészbe. Mondom olyan apám és barátom keverék. Lehet hogy tök hülyeség ez a kérdés, de mégis kiírom azért. Ti mit szólnátok a helyében ehhez? Hogy reagálnátok?
2015. febr. 10. 18:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%
Te azon aggódsz hogy egy "haver" mint szól hozzá? Neki aztán semmi köze hozzá, hogy terhes vagy e vagy sem! Inkább azon aggódnál a szerencsétlen szüleid hogy fogadják majd a nagy "örömhírt"! Ja, meg a gyereked apjának is van némi köze hozzá, nem?
2015. febr. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
33%

#11: azon aggódik, hogy egy számára fontos személy, a legjobb barátja, aki apja helyett is apja volt, mit szól hozzá.

A többi kérdést már lerendezte magában.

2015. febr. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
26%
DE azt ugye tudod hogy a szüleid nem kötelesek Téged és a babát támogatni? Vannak sajnos ilyen szülők, kidobják otthonról a saját lányukat és unokájukat :( (vagy nem sajnos, nem tudom eldönteni) Értjük mi hogy neked ez a férfi sokat számít, bár valljuk be, igazából semmi köze hozzá..... Mit fog szólni? Valószínűleg ki lesz akadva.....
2015. febr. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
75%

Hulye vagy? Vetesd el!

17 vagy , ahogy latom egyetlen segitseged, tamaszod egy tanar meg ki tudja meg ki. Toluk varsz tamogatast? Hogy fogsz sulizni, dolgozni? Nagyon erdekelne....

2015. febr. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
64%
Most komolyan, felcsináltattad magad 17 évesen egy egyéjszakás pasival, és nem az a problémád, hogy mi lesz most, mit szólnak a szüleid, mit fog szólni az apa, felborul az egész életed, hanem az a legnagyobb gondod, hogy egy barátod hogy fog erre reagálni??? :DDD
2015. febr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
72%

Van egy olyan megerzesem, hogy a tanar nem a barat, hanem a nagy Ő , es ezert ennyire fontos a velemenye... hogy mit szol majd a babahoz ha megtudja...

Nagy butasag megtartani 17evesen egy gyermeket... ok a sulit valahogy megcsinalod, es minden bulibol, kimaradsz mig a veled egykoruak nyaralnak, tanulnak, szorakoznak, addig te egyedul leszel terhesen nagy hassal, szuleskor nem egy olyan ferfi var majd, akinek tenyleg szetelembol szulnel... egyedul hetvegen, a jatszoteren, az oviban, este, gyerek siras, szoptatas, pelenkazas stb. Es a benned

levo szomorusagot a baba erezni fogja! En ezt nem tennem egy kis elettel!

Menj el az iskola Pszichologushoz, beszelgess azzal, egy kivulallo teljesen maskepp latja a dolgokat, mint most Te, mondhatni realisabban.

2015. febr. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Beszélj a szüleiddel, a tanárral, pszichológussal, minél több olyan személlyel, akik megérthetik a helyzetet. Talán ez a tanár reálisabban látja a dolgokat, hogy nagy hiba megtartani a babát. Ahogy írtál a szüleidről, nem hiszem, hogy támogatnának ha megtartod, mi van ha még ki is dobnak otthonról, akkor hova mész? Mégis, hogy szeretnél dolgozni és tanulni a baba mellett, ha nem támogatnak és nincs is hol laknod?

Az apukának is joga van tudni, és ha megtartod, bizony kötelessége lesz fizetni is. Valószínűleg nem fog foglalkozni a gyerekkel, később meg majd élhet a lelkiismeret furdalással. Te megpróbálsz majd helytállni, szeretni őt, de amikor a kamasz gyereked majd kihoz a sodrodból, akkor ki fog csúszni a szádon, hogy hiba volt megtartani és elvette a legszebb éveidet.

2015. febr. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
50%

A fejemet fognám, és szerintem elhatárolódnék a dologtól.

17 évesek felelőtlensége nem tartozik rám - mondjuk, már az elég gáz, hogy mindenkivel jófejkedik.


Szüled mit szóltak, amúgy?

2015. febr. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
55%

"A kérdező kommentje:


Mindenképp megtartom a babát, bennem az levetetés fel sem merült."


Kedves kérdező! A gyereket a hasikádból nem levetetik, hanem kikaparják. Legalább ennyit tudjál a nemi élet rejtelmeiből. Hogy ne ess hibába legközelebb.

2015. febr. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!