Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit szólnátok a helyében...

Ti mit szólnátok a helyében ahhoz, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és hát belátom hülye voltam, és terhes is lettem. Ráadásul az apa nem a barátom, csak egy egyszeri alkalom volt egy haverral, akivel épp olyan jóban sem vagyok most. Ő még nem tudja a hírt. Igazából még senki, a barátnőmön kívül. A szüleimnek persze majd elmondom, ha egyszer hazajönnek, biztos hogy kapok tőlük, de ők annyira nem is érdekelnek. Igazából nem tudom, milyen témába kellett volna ezt írnom, mert nem szülő-gyerek kapcsolat ez, inkább szülőpótlóbarát-gyerek. Van egy személy, aki egyszerűen hihetetlen jófej, jószívű, megértő, kedves, segítőkész mindenkivel. Annyi idős, mint apám, van köztünk jó 20 év, de mielőtt valaki ezzel jönne, nem, nem pedofil. Bár már megkapta pár embertől. Többet törődik velem, mint a saját szüleim. Jobban megbízok benne talán, mint bárkiben, mondhatni az egyik legjobb barátomnak tekintem, aki egyben kicsit az apám is. Azért volt pár sztorim, amit inkább nem mondtam el neki, kicsit ez az apaérzés miatt, de általában mindent meg merek vele beszélni, volt már hogy a szexuális életemet is kitárgyaltuk, mert valamiben segítség kellett és máshoz nem igen tudtam fordulni. De még a házimban is ő segít, szóval mindenben. Habár ő kélem, hogy úgy néz rám, mint én rá, neki csak egy csaj vagyok a sok közül, mert mint mondtam, ő mindenkivel ilyen, mindenkit meghallgat és mindenkinek segít. Ráadásul tanár, szóval tényleg nagyon sok gyereket ismer, jórészükkel ugyanilyen a kapcsolata. Na szóval elmondanám ezt neki. De hiába ismerem sok éve, nem tudom, hogy reagálna. Ha rosszat csinálok, mindig lecsesz, de azért megértő és átvált segítőkészbe. Mondom olyan apám és barátom keverék. Lehet hogy tök hülyeség ez a kérdés, de mégis kiírom azért. Ti mit szólnátok a helyében ehhez? Hogy reagálnátok?
2015. febr. 10. 18:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%

Hogy még idótább vagy, mint gondoltam, és hogy nagyon örülök, hogy nem te vagy a lányom. Őszintén nagyon örülök.


Te mit szívtál? Flörtölgetsz a tanároddal, amikor egy vadidegen gyerekét várod? Miből fogod felnevelni a gyereked? Hogy fogsz mellette tanulni/megélni/dolgozni? Ha lányom lennél és ezt mondanád, még lehet, hogy egy nyaklevest is küldenék mellé.

2015. febr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
11%
Én mindenképpen megbeszélném vele és együtt hoznám meg a döntést a kicsivel kapcsolatban...Azért neki nem lesz egyszerű, lévén, hogy tanár, gondolj bele mekkora presztízs vesztés ez....a diákok szülei, hogy fognak hozzáállni vajon?? Mind1 nem is ez a fontos most, hanem, hogy tudasd vele...mivel idősebb, tapasztaltabb ezért hallgasd meg az érveit, ne szúrd el az éledet és a gyerkőc életét sem....vannak ismerőseim akik nem várt gyermeket hoztak világra...nem irigylem Őket, sem a gyerekeket.
2015. febr. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Előző. El sem olvastad a kérdést.
2015. febr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

Nyilván nem pedofil, a pedofil nem azt jelenti, hogy 17 éves, majdnem felnőttekkel barátkozik, hanem azt, hogy 5-10 évesekre izgul.

Annyira primitív dolog, hogy ha valaki kicsit kedvesebb, és emberszámba vesz valakit, aki nincs még 18, egyből mindenki pedofilt kiált.

De nem is ez a lényeg.

Nekem volt már részem hasonlóban, egy veled kb azonos korú lány barátom, akivel azért annyira nem volt közeli a barátságunk, mint nektek (az anyukájával majdnem összejöttem anno :D), de ő is mindent megbeszélt velem, és ő is egyszer véletlenül teherbe esett. Mégpedig alkalmi kapcsolatból, egy házas embertől.

Hogy reagáltam? Azon túl, hogy ledöbbentem, megbeszéltük a dolgokat, hogy történt, miért, és mit akar most tenni. Ennyi.

2015. febr. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%

Egyébként most én értettem félre a kérdést, vagy mindenki más? Én úgy értelmeztem, hogy nem ettől a tanár barátodtól van a gyerek, vele csak meg szeretnéd beszélni a dolkgokat, mivel ő a legfőbb bizalmasod, nem? A gyerek tök mástól van.

Vagy én értettem félre?

2015. febr. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek egy alkalmi együttlétböl van, akivel már félig-meddig összeveszett a kérdezö


A tanár meg az apai barát, azaz másik személy.

2015. febr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
#6: Akkor mégsem nekem vannak szövegértési problémáim. :D
2015. febr. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
93%

A gyerek nem a tanártól van, csak van itt olyan, aki nem tud olvasni/értelmezni.


Egyébként meg: Kérdező, annyit tudok mondani, hogy tényleg jó buta voltál, és örülök, hogy nem vagyunk rokonok...

A szüleiddel kell beszélned, ugyanis tőlük kell segítséget kapnod, nem egy idegen tanártól!

2015. febr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

Először is ki kellene deríteni hogy hány hetes terhes vagy! Egyáltalán biztos az vagy-e?! Orvoshoz kell menni gyorsan. Mivel még kiskorú vagy elveszik később is, én úgy tudom. De azért jobb lenne egy fiatal terhességet elvenni mint egy 16-18 hetes magzatot :( Én a helyedben nem ezzel foglalkoznék hogy ki mit szól ehhez, hanem a szülőknek el kellene nagyon gyorsan mondani és lépni!

Ne a pasizással foglalkozz, hanem hogy benned növekszik egy baba és valamilyen sorsot kell neki szánni.

LÉPJÉL!!!

2015. febr. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem a tanártól van a gyerek..

Ma voltam nőgyógyásznál, én is innen tudom, szóval biztos a dolog. Mint mondtam, a szüleimnek is elmondom, de még nincsenek itthon. Meg az ő véleményük kevésbé érdekel, mint az említett tanáré. A szüleim túlzottan nem foglalkoznak velem. Mindenképp megtartom a babát, bennem az levetetés fel sem merült. Nagy felelősség, és gond is lenne most, de ha már így alakult, szeretném. Nem gondolom, hogy rossz anyja lennék. Tanulok, mellette dolgozom is, ez most nem tudom hogy lesz majd, de van aki segítsen felnevelni (anyagilag is).

Az értelmes válaszokat köszönöm, továbbra is várnék még. A kérdés csak annyi, hogy hogyan reagálnátok a tanár helyében.

2015. febr. 10. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!