Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők! Ti mit szólnátok, ha...

Szülők! Ti mit szólnátok, ha a 16-17 éves lányotok terhes lenne és mindenképp meg akarná tartani?

Figyelt kérdés
2014. okt. 29. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
hát ha a kapcsolata is helyén van, és komolya a férfi, akkor nem erőltetném, hogy vetesse el. de felvilágosítanám mindenről. az elején segíteném míg lesz valami végzettsége, de ennyi. én, attól hogy az anyja vagyok nem kényszeríthetem arra hogy elvetesse a saját gyerekét. így belegondolva ha nem lenne normális férfi mellette akkor is támogatnám és együtt nevelnénk fel, de a suli és a munka az kötelező.
2014. okt. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem csapkodnám az ülepemet a földhöz örömömben, de ha meg akarná tartani, mi mást tehetnék szülőként, mint hogy támogatom? És azon lennék, hogy idővel képes legyen a saját lábán is megállni szülőként, mind önállóság terén, mind anyagilag. Például minden eszközzel arra ösztönözném, hogy folytassa a tanulmányait.

Illetve persze az apát, és az apa szüleit is bevonnám a dologba, hiszen nekik ugyanúgy gyerekük/unokájuk lesz az a baba.

2014. okt. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Az jobb lenne ha el akarná vetetni? Tudod emberi élet szentsége meg ilyenek.
2014. okt. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
15 voltam mikor az elsőm született. Kis bonyodalom árán, de együtt vagyunk az apukájával és ma már van diplomám is. 27 éves vagyok és jön a kis tesó. :) Szerintem nevelés kérdése az egész. Ha föl tudja érni ésszel mindkét gyerek, hogy ez nem olyan egyszerű és muszáj tanulni, dolgozni, kitartani minden áron, mert a kicsinek szüksége van rájuk, akkor biztosan támogatnám.
2014. okt. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igyekszem majd jól nevelni a lányom,hogy tudja nem fekszik le az ember akárkivel,ha meg lesz egy barátja,akivel szeretik egymást,és le is fekszik vele,és teherbe esik,mert ugye 100%os védekezés nincs de egy értelmes,megbízható érett lány,mindenképpen mellette állnék,segíteném,hogy az anyaság mellett a sulit is tudja csinálni,aztán mehessen továbbtanulni,és dolgozni,ez azért is simán menne mert egy idő után a baba mehet bölcsibe,oviba, van egyéni tanrend lehet magántanuló,tehát meg lehet oldani.
2014. okt. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű, nagyon kiakadnék, hogy ilyen felelőtlen, és hatalmasat csalódnék benne. De attól még a lányom. Elmondanék neki minden lehetőséget, és az ezekkel járó dolgokat. Ha még ezek után is meg akarja tartani, támogatnám benne. Remélem erre sosem kerül sor, hála isten addig még van pár évem "rendes lányt" nevelni belőle :)

2éves kiscsajszi anyukája

2014. okt. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na ez a a kérdés, amire sose szeretném megtudni a választ!!


Fgalmam sincs, hogy reagálnék, nagyon sok mindentől függ: körlmények, gyerekem érettsége stb. Remélem, hogy támogatnám, hogy tudnám támogatni emberileg és anyagilag is. A helyzet az, hogy valljuk be, nem tudna anyja lenni annak a gyereknek, nekem szülné, aztán átvenné tőlem a nevelését pár év múlva. Nagyon ellenzem az abortuszt, de őszintén remélem, lesz annyi esze a lányomnak, és lesz olyan jó a kapcsolatunk, hogy ne kerüljünk soha ilyen helyzetbe. Ha mégis megtörténne, részben az én hibám is lenne, anyaként hatalmas kudarcként élném meg.

2014. okt. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%

Hát az én lányom 22 éves múlt, s a múlt héten szólt, hogy jön a baba. Még emésztgetem így is! Pedig dolgozik 2,5 éve, a vőlegényével együtt él 2 éve (saját ház hitel nélkül, kocsijuk van). Az esküvő már le volt foglalva a nyárra.

De 16-17 évesen szerintem nagyon el tudja rontani mindenki életét egy baba. Nehéz kérdés!

2014. okt. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Először természetesen sokkolna a hír, de próbálnék józanságot kierőszakolni magamból, és mellettük állnék, ahogy csak tudok. Az abortusz lehetősége bennem sem merülne fel, ezért erre adott a válasz, de mindenképpen megpróbálnám fokozott tempóban önállóságra nevelni a lányomat. A baba persze nem kifogás, ha a tanulmányainak a befejezése a téma, és meg kellene értenie, hogy egy gyerek felelősséggel jár, úgyhogy nagyon gyorsan fel kell nőnie a feladathoz. Emellett persze igyekezném a másik nagyszülői párossal összehangolni az életünket, hogy minél jobban segíteni tudjuk a fiatalokat.
2014. okt. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A 22 éves, dolgozó menyasszony anyukája, ahol tehermentes ház és kocsi van, nemtom mit emésztget, örülnie kellene
2014. nov. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!