Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarnak anyámék mindenbe...

Miért akarnak anyámék mindenben irányítani? Miért nem elég az nekik, hogy oda megyek fősulira, ahova akarják?

Figyelt kérdés

Végzős gimnazista vagyok, két hét múlva leszek 18 éves. és lány, ha számít :P


sok gondot okozott a fősuliválasztás, de végül is beadtam a derekam, és oda megyek, ahová anyáék szeretnék. nem ez minden vágyam. egyáltalán.

van egy kis gazdaságunk, és anyáék szeretnék, hogy agrármérnöknek menjek, mert az milyen jó lesz majd a gazdaságnak, pályázatok stb... engem egyáltalán nem érdekel ez, inkább mennék a média irányába vagy tanárnak.. nagyon sok vita volt... már olyanokat is a fejemhez vágtak, hogy jajj ki tudja ők mennyit élnek, még ennyit sem tudok megtenni értük... (40 évesek...)

jó, úgy döntöttem, akkor megyek mezőgazdaság irányba, hogy boldogok legyenek.


na de akkor jön a kérdés, hogy kollégista legyek e vagy albérletbe menjek. anyáék már régebben megígérték, hogy mehetek majd albérletbe, mert tudják, hogy mennyire emberfóbiás vagyok :P

most kapcsolatban vagyok, imádom a páromat. és ami a legjobb, ő a sulitól 10 pernyire lakok (ugyanabban a városba lakik), én viszont 90 km-re. szóval milyen jó lenne, ha hozzá költöznék, nem kéne a kollégiumban idegenek közt vergődnöm. de anyáék nem engedik!!


komolyan, nem hiszem el... 18 leszek, felnőttnek számító ember, jogokkal. de bele akarnak szólni mindenbe. miért nem elég az nekik, hogy oda megyek, ahová ők akarják, miért kell még azt is megmondaniuk, hogy hol lakjak?


ma már azt is a fejemhez vágták, hogy nem fogok bejutni fősulira... tavaly kitűnő voltam év végén, idén maxi 1-2 4-esem lesz....


szerintetek mit tudok csinálni, hogy engedékenyebbek legyenek? még azt sem engedik meg, hogy a páromhoz elmenjek, csak ő jöhet hozzám, vagy félúton talizhatunk. (Ő Pest, én vidék)


Segítsééééég!!!


2015. febr. 8. 18:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Ne haragudj,de ha odamentél,ahova ők akarták,mégis mit vársz,hogy leszálljanak?Behódoltál nekik,így azt hiszik,még azt is megszabhatják,mit gondolj.Bennem volt anno annyi kurázsi,hogy megmondjam anyámnak,hogy nem leszek tanár,mert utálom a gyereket és tanárnak mentem,mert ő akarta?Nem!!!Mondjuk azóta végképp utál,de ez más tészta.

Ne haragudj,de ha felnőtt emberként ilyen pipogya vagy,edd meg,amit főzettek veled!Azt a felnőtt embert nem tudom sajnálni,aki ennyire nem tud kiállni magáért.


Ui.:Egy tanárnak meg egy médiában dolgozó embernek be kell bizonyítania egy rahedli embernek,hogy tudja képviselni az érdekeit és,hogy pályára alkalmas,de ahogy látom,te erre még egy minimális szinten se vagy képes.

2015. febr. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Első hozzászólás javítása:

*gyerekeket

*Tanárnak mentem,mert ő akarta?Nem!!!

2015. febr. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

kedves első, de ha nem akarok egész életemben rosszban lenni anyámékkal, akkor mégis mi a frászt tehetek? tényleg szeretek őket, sosem tudnék úgy élni, hogy haragban vagyok velük.

marha sok lelki "terrort" kaptam a suli miatt, ezért "hódoltam be", ahogy fogalmaztál. ha a képedbe vágnák anyádék, hogy mi nem fogunk sokáig élni, te mit tennél? nem szeretnéd őket boldognak látni?

egyébként is... elég gyenge embernek tartom magam ilyen téren. tudod, én vagyok az a lány, aki a suliban mindig a sarokban ül, senkihez sem szól, csak a barátnőihez... viszont a gyerekeket szeretem, és már tanítottam őket, szóval azzal nincs gondom.

2015. febr. 8. 18:39
 4/14 anonim ***** válasza:
31%
Egyelőre még fel se vettek, addig kár a lakhatáson aggódni. Amúgy meg: 18 után oda költözöl, ahova akarsz.
2015. febr. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
sajnos szerintük egyáltalán nem oda költözök, ahova akarok. egyáltalán nem értik meg, hogy nekem lehetnek saját döntéseim.
2015. febr. 8. 18:51
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

A párodnak saját lakása van vagy még a szüleivel lakok? Ez nem mindegy. De ha a párdohoz költözöl, akkor ő fog eltartani, mert neked nem lesz kereseted? Vagy továbbra is a szüleid tartanak el?

Ezeket is gondold végig. 18 évesen ugyan nagykorú vagy, de amíg tanulsz, nem tudod eltartani magad, nem vagy felnőtt.

2015. febr. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Na jó, de érted a dolgot, a kollégiumi jelentkezést neked kell leadni majd, neked kell befizetni, ergo ha nem adod le, nem fizeted be, akkor nem leszel kollégista, még ha a szüleid a fejükre is állnak. Hátizsák összepakol, elutazik, pasihoz beköltözik. Csak nem lőnek le az ablakból hátulról...
2015. febr. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

hatos, a páromnak saját lakása van. nem is keres rosszul. viszont persze felmerült, hogy majd én is elmegyek dolgozni suli mellett, ha felvesznek valahova. meg van biztosításom, amire anya mondta, hogy akkor használhatom fel a pénzt, ha fősulira megyek. az kb 30.000 ft havonta.


hetes, ezen jót nevettem :D lehet tényleg ezt fogom majd csinálni :D

2015. febr. 8. 18:55
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
:) Bár azért jobb, ha békésen rendezitek a dolgot. Most pihentesd a témát, tényleg korai még ezen rágódni. Talán addigra ők is kicsit felnőttebbnek tekintenek - bár ahogy ezt a szülőtípust ismerem, nem fognak...
2015. febr. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
pár napja jött fel ez a téma, én gondoltam is, hogy jó fejezzük be, majd folytatjuk júliusban. erre ma nem felhozták az egész család előtt?? (unokatesók, nagyszülők)
2015. febr. 8. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!