Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha nem fogad el a...

Mit tegyek ha nem fogad el a párom fia?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nekem is olyan problémám van, amivel szerintem mások is küzdenek! Tehát az elejétől kezdeném. A párommal 9 éve élek együtt, nekem van két lányom, akik velünk élnek, a páromnak van egy fia aki anno az anyukával maradt, de 5 éve már velünk él, mert anyagi problémákra hivatkozva megkért neveljük mi addig amíg helyre nem jön. Nem is volt ezzel probléma, megkapta a kislányom szobáját, (a két lányom most egy szobába vannak. ) Pár hónap elteltével visszamehetett volna az anyukához, de a fiú velünk szeretett volna maradni. Akkor volt 9 éves. Megbeszéltük a párommal, hogy természetesen maradjon akkor velünk. Ez sem jelentett nekem problémát, elvégre a párom is elfogadta a két lányomat. Úgy gondolom, hogy nem is voltak gondjaink a fiúval, csak annyi hogy sokszor szóba került az anyuka mert állandóan hívogatta a páromat a saját családi problémáival amit én nem hagytam szó nélkül, és hallhatta a vitáinkat mikor az anyukáról volt szó. Lehet azért kezdett el haragudni rám a gyerek, (amit mondjuk meg is értek) viszont az anyukával sem túl rózsás a helyzet, mert van mikor a gyerek egy hónapig felé sem néz. Neki azóta új családja van. Most már ott tartunk, hogy családsegítőt kellett felkeresnünk, mert a gyerek nem áll velem szóba, csak ha szüksége van valamire, (pl hajnyírás) Ha otthon vagyunk a lányokkal, de az apuka dolgozik, ki sem jön a szobából, még enni se, csak ha megjön az apuka. Én nyitott voltam vele, sokat beszélgettem vele, mondtam neki, hogy rám mindenben számíthat, volt hogy sírva jött haza az anyukától, akkor is én vígasztaltam, és mégis ide jutottunk. Az apukával is sajnos rossz a helyzete, mert szinte mindennaposak a viták, neveletlen, flegma, és bunkó. Csak az apuka meg nagyon gyenge a nevelésben. A lányaimnak sem köszön. Pedig sose bántották egymást, egyszerűen nem értem, miért kell így viselkedni, mikor én sem bántottam sosem. Nem én miattam ment tönkre a házasságuk. A gyerekeimmel nagyon jó a kapcsolat a páromnak, csak nekem nem jön össze az ő fiával a jó kapcsolat. Lehet erre az lesz a reakció hogy fogadjam el mert ez van, de ezt nem lehet elfogadni. Én főzök rá, meg mosok is rá, és legalább annyit elvárnék tőle, hogy emberként elfogadjon, ha már velünk akart maradni. És nem szeretném ha erre rá menne a kapcsolatunk a párommal. Hát röviden ennyi.
2015. jan. 28. 11:28
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

öcsém most 16, pont mostanában beszélgettünk anyuval erről, és mondta, hogy velem (lány vagyok) mennyivel kevesebb gond volt kamaszkoromban. ha nekem bajom volt, bőgtem, meg hisztiztem, azzal ugye lehetett mit kezdeni, beszélgetéssel vagy egy-egy jól irányzott döféssel az egómba simán helyrehozható voltam. tesóm viszont dettó mint amit leírtál. kb mintha második dackorszaka lenne. duzzog, morog, bunkózik mindenkivel, ha valami nem tetszik neki, az mindenki más hibája és összeesküdött ellene a világ. beszélgetni viszont nem lehet vele. anyuék ezt úgy kezelik, hogy isssszonyú sok türelemmel kommunikálnak vele, magyaráznak hogy mit hogy kéne, érdeklődnek felőle, stb. viszont nekem kicsit azért más vele a kapcsolatom, és elmondta, hogy az hiányzik neki, hogy kíváncsiak legyenek a véleményére. mert a kamasz gyerek felnőtt helyzetekbe van kényszerítve, új neki az egész komolykodás, még magát sem ismeri, és emellett olyan elvárásokat támasztanak felé, amiket felnőttként is nehéz teljesíteni. csak a szülőben benne van a nevelési szándék, a gyerekben meg a függetlenedési.

szóval kommunikáció. és ezt most mint egy kamasz fiú pszichológia szakos nővére mondom. :)

2015. jan. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsodat.
2015. jan. 28. 16:44
 23/23 A kérdező kommentje:
Az anyagi támogatást úgy értem, mivel az anyja élettársa egy nagyon minimális összeget fizet a gyerek után, így én is nagyban támogatom mindenben.
2015. jan. 28. 16:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!