Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha nem fogad el a...

Mit tegyek ha nem fogad el a párom fia?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nekem is olyan problémám van, amivel szerintem mások is küzdenek! Tehát az elejétől kezdeném. A párommal 9 éve élek együtt, nekem van két lányom, akik velünk élnek, a páromnak van egy fia aki anno az anyukával maradt, de 5 éve már velünk él, mert anyagi problémákra hivatkozva megkért neveljük mi addig amíg helyre nem jön. Nem is volt ezzel probléma, megkapta a kislányom szobáját, (a két lányom most egy szobába vannak. ) Pár hónap elteltével visszamehetett volna az anyukához, de a fiú velünk szeretett volna maradni. Akkor volt 9 éves. Megbeszéltük a párommal, hogy természetesen maradjon akkor velünk. Ez sem jelentett nekem problémát, elvégre a párom is elfogadta a két lányomat. Úgy gondolom, hogy nem is voltak gondjaink a fiúval, csak annyi hogy sokszor szóba került az anyuka mert állandóan hívogatta a páromat a saját családi problémáival amit én nem hagytam szó nélkül, és hallhatta a vitáinkat mikor az anyukáról volt szó. Lehet azért kezdett el haragudni rám a gyerek, (amit mondjuk meg is értek) viszont az anyukával sem túl rózsás a helyzet, mert van mikor a gyerek egy hónapig felé sem néz. Neki azóta új családja van. Most már ott tartunk, hogy családsegítőt kellett felkeresnünk, mert a gyerek nem áll velem szóba, csak ha szüksége van valamire, (pl hajnyírás) Ha otthon vagyunk a lányokkal, de az apuka dolgozik, ki sem jön a szobából, még enni se, csak ha megjön az apuka. Én nyitott voltam vele, sokat beszélgettem vele, mondtam neki, hogy rám mindenben számíthat, volt hogy sírva jött haza az anyukától, akkor is én vígasztaltam, és mégis ide jutottunk. Az apukával is sajnos rossz a helyzete, mert szinte mindennaposak a viták, neveletlen, flegma, és bunkó. Csak az apuka meg nagyon gyenge a nevelésben. A lányaimnak sem köszön. Pedig sose bántották egymást, egyszerűen nem értem, miért kell így viselkedni, mikor én sem bántottam sosem. Nem én miattam ment tönkre a házasságuk. A gyerekeimmel nagyon jó a kapcsolat a páromnak, csak nekem nem jön össze az ő fiával a jó kapcsolat. Lehet erre az lesz a reakció hogy fogadjam el mert ez van, de ezt nem lehet elfogadni. Én főzök rá, meg mosok is rá, és legalább annyit elvárnék tőle, hogy emberként elfogadjon, ha már velünk akart maradni. És nem szeretném ha erre rá menne a kapcsolatunk a párommal. Hát röviden ennyi.
2015. jan. 28. 11:28
1 2 3
 11/23 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Vannak egyszerű eszközök. Ha nem köszön, nincs kaja, és hasonlók"


Aha, a kutyámat én is így idomítom. Ha ad pacsit, kap jutalomfalatot.

Azért azt elmondanám, hogy

1. egy kamasz képes az összeesésig éhezni, ha hatalmi játszmák ezt kívánják

2. az ételmegvonás bizonyos történelmi korszakokban volt büntető és kínzóeszköz.


Kérdező! Mi a te értelmezésedben az emberszámba vevés? Én a leírásod alapján úgy látom, hogy a fiú kerüli a konfliktust, és kerül minden olyan helyzetet, ahol nincs az apja a háta mögött. Arra kellene rájönni, hogy a kamaszodáson kívül mi váltotta ezt ki, ha korábban jó volt a kapcsolatotok. És nem hasonlítsd a lányodhoz. Egyik ember ilyen, másik olyan.

2015. jan. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Ez az hogy főtt étel mindíg van, a hűtő is mindíg tele van kajával, de az hogy nem jön ki ebédelni mert mi kint vagyunk, az azért már abszurd. Azt viszont mondtam már az apukának, hogy anyagilag már nem fogom támogatni, ha egy köszönömöt sem kapok érte. Én azt adok, amit kapok.
2015. jan. 28. 12:21
 13/23 anonim ***** válasza:
64%

"1. egy kamasz képes az összeesésig éhezni, ha hatalmi játszmák ezt kívánják"

Akkor így járt, az élet kemény. Nehogy már egy 14 éves gyerek diktáljon.


"2. az ételmegvonás bizonyos történelmi korszakokban volt büntető és kínzóeszköz."

Azért itt nem ez a helyzet, itt ugyanis van étel, csak feltételekhez van kötve. A normális viselkedés pedig nem egy teljesíthetetlen feltétel.


De mint írtam, ezt apukával is meg kell beszélni.

2015. jan. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Most itt félreértés ne essék, itt nincs szó étel megvonásról. Itt csak arról van szó, hogy kerül minket, ez így van, de nem adtam rá sose okot, hogy így viselkedjen velem. Az emberszámba vevés nálam azt jelenti, hogy köszönök ha hazajövök.
2015. jan. 28. 12:24
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyet értek abban, hogy a viselkedése, stílusa = Kamasz. Aztán meg jönnek a családi problémák. Szerintem nem veled van konkrétan baja. Vagy tud valamit felhozni a beszélgetésekkor, ami nem tetszik neki benned, ahogy viselkedsz vele, viszonyulsz hozzá? Az írod, a lányaidnak sem köszön, gondolom akkor ők is beletartoznak a "világba" akire most haragszik. Szerintem neki az anya-fia kapcsolat a problémája főleg. Nem tudja feldolgozni, hogy csalódott az anyjában. Ezt azért gondolom, hogy csalódott benne, mert azt írtad, átmenetileg költözött hozzátok, majd önként maradt, és az anyjával való találkozások után zaklatott volt. Látja gondolom, hogy te, és a lányaid között jó, szeretetteljes a viszony, ő is azt szeretné, hogy az anyja, és közte is olyan legyen. Természetes igény, még ebben a korban is, hogy szeresse, elfogadja az anyja a gyereket, és ő ezt gondolom nem érzi. Így minden bosszúját, haragját rajtatok tölti ki, látványos duzzogással. Az baj, hogy az apja ahogy írod, gyenge a nevelésben, mivel ő a másik szülője, neki kellene elsősorban közös hangot találni vele. Családsegítő mit mondott egyébként?
2015. jan. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
74%

Pontosan, egyetértek Andizsuzsival! A kutyámat nevelem úgy, hogy nem kap ételt ha nem viselkedik jól. Könyörgöm, nem a középkorban vagyunk!

Ha velem ezt eljátszotta volna valaki fiatal koromban, 18 évesen úgy elhúztam volna onnan hogy soha többé nem látnak és undorodnék az illetőtől. És ezt a mai napig így gondolom, pedig nem vagyok gyerek. Kérdező szerintem ne ilyenekkel próbálkozz.

Szerintem túlzottan rá van mindenki pörögve a témára. Hagyni kéne egy kicsit leülni dolgot. Élni az életed, hagyni, hogy azt csináljon amit akar (normális kereteken belül, azért valljuk be, attól nem omlik össze a világ, ha nem köszön neked, akármennyire rosszul esik). Nem kell pátyolgatni, meg kiszolgálni, meg pénzzel sem kell támogatnod de lovagolni sem kell folyton a témán.

2015. jan. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
A családsegítőben ugyan ezt mondták amit te leírtál.
2015. jan. 28. 12:34
 18/23 Andizsuzsi ***** válasza:
60%
Mit is jelent az konkrétan, hogy anyagilag támogatod?
2015. jan. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Az utolsó kommentelőnek meg annyi, még egyszer leírom, itt nem volt szó étel megvonásról. Nem is értem honnan jött ez szóba. Én csak annyit írtam, hogy nem jön ki enni, ha mi otthon vagyunk. A másik, hogy nem pátyolgattam, nem szolgáltam ki sosem, és hagytam élni. Most is hagyom, de igenis az a minimum hogy köszön!!!
2015. jan. 28. 12:38
 20/23 Andizsuzsi ***** válasza:
60%

Az ételmegvonást az egyik válaszoló javasolta neked, mint lehetséges eszközt.

Megmondod, hogy mit jelent az anyagi támogatás?

2015. jan. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!