Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim tönkretették az életem?

A szüleim tönkretették az életem?

Figyelt kérdés

Durva lelki és fizikai terrorban nőttem fel, apukám már 3 éves korom óta vert. Emiatt olyan durván zárkózott lettem, hogy a barátom mellett sem tudok feloldódni, akivel lassan 2 éve együtt vagyunk, együtt is élünk.

Olyan szintű korlátaim vannak, hogy néha nem merek köszönni, társaságban enni, megszólalni. Ha boltba megyünk, nem merek szólni, ha kell valami, magamnak se merem megvenni.

Szegénységben nőttem fel, most is úgy élünk (nincs mosógép, kevés kaja). Mindketten tanulunk, és mellette munkát keresünk.

Sosem voltam pszichológusnál sajnos. Odahaza azért nem, mert nem tudtam volna úgy megoldani, hogy ne tudódjon ki, most pedig azért nem, mert külföldön élünk, és nem tudok olyan magyarul is beszélő pszichológust, akit meg tudnék fizetni, mivel a napi kétszeri étkezés is gondot okoz.

Sajnos a barátom nem az a típus, akivel lelkizni lehet, így a legtöbb gyerekkori traumámat elfojtottam.

Nem tudom, mihez kezdjek, úgy érzem, teljesen tönkrement az életem.


21N


2015. jan. 9. 22:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
17%
Persze a legkönnyebb dolog a gyerekkort hibáztatni, meg a szülőket meg a nevelést. Ez a te életed te alakítod. Van, hogy ki kell lépnie az embernek a konfortzónájából. Nehéz megtenni, de kifizetődő.
2015. jan. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%
Az életeden változtatni kell, olvassál a szorongásról szóló cikkeket.Biztosan fog rajtad segiteni.Vagy keressél szakembert a neten, és irjál neki.pl/Keresztes Attila üsd be a nevét keresõbe/.
2015. jan. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
94%
#1 Lehet, hogy nem, de nekem úgy tűnik nem tudod, milyen olyan családban felnőni, ahol fizikai terrort alkalmaznak, az enyém hasonló, de csak lelki. A kérdésben sajnos nem tudok segíteni, de drukkolok neked, sok sikert, ne aggódj, minden rendben lesz!
2015. jan. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

szia!

azt nem nagyon értem, miből élsz és tanulsz külföldön, de a lényeg, hogy először valami megélhetést kell keresni, hogy tudd fizetni a pszichológust.

én is külföldön élek, és skypeon megy a pszichológussal a konzultáció.

az se mindegy, hogy így kb fele-harmada árban megúszom, mint amibe a külföldi pszichológus kerülne.

én olyan pszichológust választottam, aki amúgy csak rendes, személyes üléseket tart, de megkértem rá, hogy csináljuk skypeon.

nyilván jobb lenne személyesen, de nekem ez is már sokat segít.

2015. jan. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Mire gondolsz, első?


20 évesen leléptem otthonról,mert nem bírtam tovább. Ez volt a maximum, amit tenni tudtam. Közben mindketten elvesztettük a munkánk.

2015. jan. 9. 22:28
 6/22 A kérdező kommentje:

4-es, ezt bonyolult és hosszú lenne leírni ide

Sem én, sem a barátom nem vagyunk magyar állampolgárok, máshonnan származunk, így vannak dolgok, amik ránk máshogy vonatkoznak (főként rá)

2015. jan. 9. 22:29
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, az elsőre ne hallgass, nem tudja, miről beszél.

nálam "csak" lelki terror volt (és van, valahányszor hazamegyek), de ettől is már rettenetes hátrányba kerültem másokkal szemben.

minél előbb kerülsz pszichológushoz, annál jobb.

feltehetően évekig kell folytatnod a kezelést.

de jól esik, hidd el. nekem is eltartott egy darabig, mire rendesen a bizalmamba fogadtam a pszichológust, de most már mindig várom, mert mindig kicsit könnyebb utána.

az életem is változott, pedig én még nem is járok olyan régóta. érzem, hogy sokat fejlődök tőle, és nagyon fontos nekem ez az egész.

viszont neked magadnak is kell tenned, pl. próbálj megszólalni idegenek előtt, stb.

előszörre elég, ha csak annyit mondasz, hogy köszönöm, stb.

fokozatosan tágítsd a határaidat.

én már kb. 14 éves korom óta próbálok javítani a szociális képességeimen, és mindig újabb és újabb helyzetekbe helyezem magam, és látom, hogy képes vagyok rá.

nem vagy még lekésve semmiről, legalább barátod van.

nekem az ment a legnehezebben.

sok sikert,

és bátorság :)

2015. jan. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

6-os válaszod nem értem, mire vonatkozik.

(4-es válaszoló vagyok)

2015. jan. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Szegénykém.. Át erzem picit a problémád. Engem. Anyam vett mindenért. Ed en is lelki terrorban nőttem fel. De en kemény kis gengszter gyerek voltam. Egy toreleny kislánynak akinek szeretere lenne szüksége és ezt kapja sokkal sokkal nehezebb lehet. Bar csak tudnék. Valahogy segíteni.. Ha dumcsizni szeretnel vagy. Valami irj ram nyugottan. Velem lehet lelkizni. 28f
2015. jan. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm, utolsó :)


Próbálkozom, természetesen, a 15-16 éves énemhez képest fejlődtem, de még nem értem el azt a szintet, amit egy normális gyerekkorral rendelkező egyénre jellemző.

Amint lesz munkám, első dolgom lesz felkeresni egy pszichológust, de sajna nagyon nehéz és bonyolult az életem, nem megy könnyen semmi.

(Sajna a 3. depresszióm kellős közepén vagyok)

2015. jan. 9. 22:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!