Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kell tennem, hogy úgymond...

Rena15 kérdése:

Mit kell tennem, hogy úgymond elvegyenek a szüleimtől?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, ez nem az a sztori, ahol mindenki rossz és csak én vagyok a jó és ezért akarom, nem...

Depressziós vagyok, mióta nagypapám meghalt.

Nincsenek barátaim, egyetlen unokatesómra számíthatok bármikor, de ő sajnos messze él tőlem. Nincsenek olyanok, akikkel elmehetek valahova, nem hallgat meg senki.Van két tesóm is, egy húgom, és egy bátyám, aki már nem velünk lakik. Járok pszichológushoz, pszichiáterhez. De a szüleim utálnak engem, és ez sem vicc, kicsit sem.

Anyukámmal nem úgy beszélgetek, mint más lányok, hogy " jajj anya képzeld ez meg ez volt a suliban" ... alig beszélünk, többnyire veszekedik velem, én pedig már vissza sem szólok szinte, inkább minthogy veszekedjünk.

Apukám hozzám sem szól, pedig nagyon jó kapcsolatban voltunk. Mostanában anya mindennel bánt, a fejemhez vágja, hogy beteg vagyok, mintha magamtól nem tudnám, a suliban lejáratott a tanárom az osztályom előtt, úgy kezelnek, mint egy leprást, nem szól hozzám senki, rám néznek és mindenki elfordul. Bárcsak meghalhatnék. Segítséget szeretnék kérni, valaki mondja meg, hogy hová kellene fordulnom, hogy elvigyenek a szüleimtől? Nem bírok itt tovább élni, nincsen senkim, szeretnék meghalni.



2015. jan. 9. 19:27
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Kosaraztam sportként, de kiderült hogy a szívem is gyenge.

Ezért nem terhelhetnek.

Súlyos depresszióm és skizofréniám van. Ezért fordulnak el tőlem.

2015. jan. 9. 19:50
 12/26 anonim ***** válasza:

Próbálkozz kevésbé megterhelő sporttal. Ping pong, tollas. Vagy menj táncolni.. Egy a lényeg.,Mozdulj ki otthonról, szerezz új ismerősöket, barátokat.

Az iskolaváltás nem segítene?

2015. jan. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Ezt a pszichológusodtól, pszichiáteredtől kellene megkérdeznek, milyen módja van annak hogy elkerülj a szüleidtől. De szerintem nem ez az egyetlen megoldás. Hanem a lelki fejlődés. gyógyszereket szedsz?

Szivesen segítek,bíztatlak írhatsz privátot.

2015. jan. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Az állami gondozásban szerinted neked jobb lenne? Az nem úgy van ám, hogy ott te vagy egyedül. Ha a "sima" suliban is beilleszkedési gondjaid vannak, akkor szerinted mondjuk egy csapat vert/elhanyagolt/szexuálisan bántalmazott gyerek között tök jól ellennél? Nem hiszem. Egy barátnőmék egy ilyen bentlakásos otthon mellett laknak. Volt, hogy a kis cigánylány felgyújtotta az otthonbn a szobájukat, hogy kiszökhessen. Ez tuti nem lenne jobb.
2015. jan. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

"Súlyos depresszióm és skizofréniám van. Ezért fordulnak el tőlem."


Na, pont ezekkel a betegségekkel nem tudod reálisan megítélni sem a magad, sem a környezeted cselekedeteit. Ne a szüleid ellen fordulj, hanem folytasd a kezeléseket, a terápiát és szedd a gyógyszereidet, egy idő után jobb lesz. Kitartás!

2015. jan. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
45%
ilyen gyenge idegrendszerrel jobb neked otthon
2015. jan. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló elég csúnyán írta le ugyan, de abban igaza van, hogy ezekkel a betegségekkel egyáltalán nem lenne neked jó állami gondozottként.

Viszont amit nem értek, hogy mi az, hogy a szüleid nem fizetik tovább az orvosokat. Ha nem fizetik, hát ne magánrendelésre járj, ugyanolyan pszichiáter van a TB-s rendelésen is, és ugyanúgy nem kell fizetni, mintha a háziorvoshoz mennél.

2015. jan. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Skizofrénia? Mire kaptál ilyen diagnózist? Milyen tünetekre?
2015. jan. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Utolsonak:

Vizsgalatok alapjan 42 kulonbozo hangot hallok a fejemben. Amik nem epp a legjobb dolgokra biztatnak es azt sugjak, hogy egy senki vagyok es semmit nem erek. Bar ezzel en magam is tisztaban vagyok mar.

Felvagtam az ereimet. Lanc csortetest hallok egesz ejjel a szobamban. De kintrol hangszigetelt.

Es bocsanat de telefonrol irtam igy nem tudok ekezeteket tenni

2015. jan. 10. 14:48
 20/26 anonim ***** válasza:
És szedsz valamilyen gyógyszert?
2015. jan. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!