Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El akarok költözni a szüleimtő...

El akarok költözni a szüleimtől, nem bírom már velük! Szerintetek?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, elsőéves egyetemista. Most kezdtem egy 6 éves szakot államilag támogatottan. A szüleim folyton veszekednek egymással is, velünk is, és elég undorító stílusban (csúnyán beszélnek, átkozódnak, ordítoznak). Pénzt sosem kapok tőlük, bár legalább a bérletet megveszik, illetve fodrászra adnak, de amúgy a nyáron megkeresett pénzemből járok el ide-oda, illetve abból veszek ruhát is magamnak, meg minden egyéb kiadásomat abból fedezem. Pedig lenne pénzük, de nem bírnak bánni vele, plusz cigiznek nagyon sokat, és minden nap isznak.

Utálok itthon lenni, én nem is cigizem, ők meg mindenhol szívják, és nincsenek tekintettel senkire, hiába kérem őket, hogy legalább akkor ne cigizzenek a konyhában, meg a fürdőben amikor én ott vagyok, vagy megyek oda. De erre sem hajlandóak, ekkor is csak a veszekedés jön, én pedig nem bírom a cigi szagát, levegőt se kapok tőle...

Tanulni sem tudok itthon, mert folyton ordítoznak, ha nem velem, vagy nem a két húgommal, akkor egymással... És ez minden napos, így nem lehet tanulni.

Szóval se pénzt nem kapok, se szeretetet, annyi, hogy kapok kaját, meg bérletet és fizetik helyettem a számlákat, de a többi dolgomat tényleg én állom, plusz ott van hogy cigiznek a pofámba, megy a minden napos veszekedés, és én ezt már nem bírom.


Arra gondoltam, hogy veszek fel diákhitel 1-et, így kapok havi 50 ezret, ebből elmegyek kollégiumba, és úgy 11 ezer lenne a havidíj, amiért egy 3 ágyas szobában lennék, amihez külön van a fürdő a szobában. Illetve nem kellene számlákat sem fizetnem ugye, csak kaját és bérletet kellene vennem. A bérlet és a kollégium havi kb 15 ezer, és akkor marad 35 ezrem egy hónapban kajára, meg erre-arra. Szerintem ez megoldható lenne, főleg ha nyáron végig dolgozom a nyarat (kivéve a hétvégéket). Akkor még ruhát is tudnék venni magamnak, illetve talán a nyaralás is beleférne.

Egyedül az zavarna, hogy kiszámoltam a diákhitel kalkulátorával, és így felvennék összesen 2millió 600 ezret, és vissza kellene fizetnem 6 milliót... Ha nem törlesztek előre, akkor havi 22.500 lenne elméletileg a törlesztő részlet és 47 éves koromra végeznék vele. Ha előtörlesztek, akkor persze hamarabb.

Viszont önállósodhatnék, és megszabadulhatnék a mindennapi méregtől, amit itt kapok, nem kellene hallgatnom a mocskos beszédüket, tudnék tanulni.


Nyáron és ünnepnapokon nyitva van a kollégium? Mert csak akkor tudnék elköltözni oda.



2014. dec. 14. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
12%

6 éves osztatlan képzés nem sok van, és ezekre az értelmesebbje kerül be.

Azok meg nem a gyakorin kérdezik meg, család témakörben, hogy mikor van nyitva a kolesz.

Hatásvadász kamu.

2014. dec. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kollégium nincs nyitva nyáron és ünnepekkor sem. Én Sote-ban voltam, ott így volt. Illetve azt is kalkuláld bele, hogyha helyi vagy, nem biztos hogy fogsz kollégiumot kapni, ha nincs elég férőhely, akkor olyanoknak tartják fent akik minéll messzebb laknak.
2014. dec. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azért raktam a családiba, mert itt többen vannak, illetve az egész a családi kapcsolataimból indul ki... Nem kamu kérdés, komolyan gondolom.

Az biztos hogy felvesznek a koliba, mert vannak ott mások is akik Budapestről mentek oda, szerencsére nem egy túlzsúfolt kollégium. De ezt sajnálattal hallom, hogy ünnepekkor zárva. :( így nem lenne igazi külön költözés, csak feleslegesen adósságba verném magam.

2014. dec. 14. 15:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha dolgozni kezdesz, azért havi 22,5 ezer annyira nem vészes törlesztő szerintem meg ha úgy adódik, néha még talán töbebt is tudnál fizetni, hogy letudd minél előbb. Mondjuk suli után olcsó albérletet meg melót találni se egyszerű, de ha ilyen szar a helyzeted otthon, én nagyon erősen megfontolnám ezt a lehetőséget.
2014. dec. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tanulj pl könyvtárban. Elhiszem hogy rossz a helyzet otthon, de szerintem mégsem annyira rossz, hogy ezt magadra vállald és ilyen adóságokba vesd magad fiatalon.
2014. dec. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Egész nap ezen gondolkodom, és engem is ez aggaszt, hogy még el se kezdek élni de már adósságot halmozok... Ugyanakkor már tényleg nagyon kiakaszt az itthoni helyzet, tudom hogy vannak akik nálam rosszabb helyzetben vannak, de én így nem tudok boldog sem lenni, mert otthon nem vár a nyugalom, a boldogság, a szeretet... Csak a veszekedés, a cigi, meg a gyűlölet. Ennél még lehet, hogy az adósság is jobb lenne, és legalább tudnám élvezni a hátralévő 5 évemet az egyetemen.

Nem tudom... :(

2014. dec. 14. 22:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!