Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim nem kíváncsiak a...

Szüleim nem kíváncsiak a barátomra, mert ő már a 4, és az otthonunk nem átjáróház szerintük. Ti ezt hogy látjátok?

Figyelt kérdés
15 éves korom óta komoly kapcsolataim voltak, így jött össze 4 férfi. Az előző 3 átjöhetett hozzánk, szüleim beszélgettek velük, elmentünk nyaralni is közösen. Viszont a mostanit látni sem akarják, nem engedik hogy átjöjjön, akkor sem ha csak a szobámban lennénk. Szégyellem előtte hogy ilyenek a szüleim, mindig magyarázkodnom kell hogy mínusz 10 fokba miért nem jöhet fel hozzám. (Nála nem tudunk kettesben lenni) Szóval az utcán, autóban fagyoskodunk, néha panzióba járunk. Ősszel szeretnénk albérletbe költözni, mert ez így nem állapot. Nem igazán értem, hogy a gyerekszerelmeket támogatták, a leendő éllettársamat, férjemet pedig ellenzik? Ő az akivel komolyan gondoljuk a jövőnket, szeretnénk gyereket is 2 év múlva, ő már nem fiatal, nem csak szórakozik velem mint az előző srácok.
2015. jan. 1. 12:32
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Igen elvált, a ház a nőé lett, és utánna még maradt adóssága, meg persze a gyerektartást is fizeti, lehetetlen lett volna egyedül fenntartania egy albérletet. Ezért költözött haza, aminek az anyuka csak örült, mert idős, beteg, szüksége van a segítségre, és nem számíthat más rokonra. Szóval ha elköltözünk is gyakran haza fog\fogunk járni hozzá. Szó sincs arröl hogy ő ne akarna kitörni ebből, vagy ne szégyellné, dolgozik, még másodállásokat is vállal. A költözés azért ősszel aktuális, mert addigra letellik az adóssága, meg persze gyűjtögetni is kell ez a pár hónap, sokmindenre szükségünk lesz, bútorozatlan lakást szeretnénk. Nem az albérletbe akarunk gyereket, addigra ha minden jól megy, hitellel lesz saját lakásunk. Szüleim fizetik a lakástakarékot nekem, sajnos csak addigra tellik le, plusz az évek alatt mi is félrerakunk amit tudunk az albérlet mellett.
2015. jan. 1. 13:39
 22/37 anonim ***** válasza:
44%
Jesszus, ugye ezt nem gondolod komolyan?? 38 éves es a mamaval alszik egy szobában?? Dolgozik egyáltalán? Egyébként nekem a 2. pasi utan mar ezt mondtak a szüleim. Érthető. En se szeretnek idegeneket kerülgetni.....
2015. jan. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
78%

Én egy kicsit úgy érzem igazuk van...


Mármint én nagamtól gndotam így, ahoyg ők.

1 fiúval nem volt komoly, de bemutattam otthon, (csak csókolózós barat volt)16 éves voltam


2 ő aludt először nalunk / de csúnyán megcsalt/ (18 éves voltam


3. 1,5 éves kapcsokat, sokat volt nalunk (19-20,5 eves)



Ekkor döntöttem el, hogy ezek után csak a férjemet viszem haza...magyarul nem pár hónap után



Jötta. Férjem, és 4,5 hónap után közölte, hogy meg akarja ismerni a szüleimet, nem hagyott választást, ez 22 előtt volt picivel. Vegül beadtam a derekam, pbemutattam, végül tényleg nekem is igazamlett, mert rá 1 évre összeköltöztünk, és már azőta hazasok is vagyunk..l



Én is úgy gondoltam, hogy 3 fiű után már csak olyat mutassak be kmolyaban, akivel tenyleg úgy gondolom.

Nem is annyira a szüleim miatt, hanem nekünk összetartő családunk van, mire a keresztszüleim, nagyszüleim is megszereteik, aztán pár hónap műltán szaktunk, és amikor úgy van egy újabb fiút kell elfogadniuk..ez nem fair..

Van az amikor elég..


Egyébként 8 év alatt 4 párkapcsolat nem sok, ha a tinikor is benne van...ennek ellenére megértem a szüleidet

2015. jan. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
79%

Megértem a szüleidet. Egy férfi (?) aki az anyjával lakik, semmije sincs, csak(!) kihasználja a gyerekemet.

Se lakás, se autó, de hitel, az igen.

Nőként nagyon megalázva érezném magam, ha én fizetném a panziót. Nem érdekel az egyenjogúság, van amiben nincs, és ez az a helyzet. Te ragaszkodsz ehhez a kapcsolathoz, ábrándozol a semmire, tervezgetsz, közben meg még prostira sem kell költenie, hiszen még a panziót is fizeted..

Ne add már ilyen olcsón magad!!

2015. jan. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
72%
Valahol a szüleidet is meg lehet érteni, lefáradtak arról, hogy már x+1-dik embernek vagy az ágyasa. Valószínűleg férjhez szerettek volna adni, egy kedves és biztos férfi mellé, akivel egy boldog családot építhetsz. Elfáradtak.
2015. jan. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
82%
Miért kérdezel, ha nem birod a kritikát?
2015. jan. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom ez a szülőknek is olyan, hogy az első pasi még újdonság, a másodiknál még örülnek hogy "na ő majd jobban szereti a kislányom". Aztán a sokadiknál meg már unalmas hogy x+1-edik férfi akihez igazodni kell, és folyton ott lóg.


De a 38 éves elvált, anyjával élő, gyerektartást fizető férfi azért nem egy főnyeremény. Gondolom nem értékelik azt sem hogy olyan korúval vagy, aki az apád lehetne.

2015. jan. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
95%

Az én szüleimnek se tetszett, mikor összejöttem a 4. komoly pasimmal, aki aztán a férjem lett. Az előző 3 pasit is megismerték, megszokták, kerülgették, etették, aztán eltűntek. Az utolsóval 4 évet voltam együtt, nyilván megszokták, megkedvelték, furcsa volt nekik, hogy most megint egy idegen pasas kezd el járni hozzánk. De mondjuk feljöhetett, csak annyit kértek, hogy ne aludjon ott. Ezzel nem is volt bajom, tényleg fura lett volna, alig ismerik egymást és ő már ott mászkál kisgatyában. Aztán nem is volt szükség erre, mert kb 1-2 hónap után összeköltöztünk. Persze azóta megszerették a férjemet, ma már családtag, de akkor idegen volt..

De nálatok kicsit más a helyzet a nagy korkülönbség miatt, amiatt, hogy ő elvált, van gyereke, az anyjával él.. Nyilván nem a legjobb parti akit el tudnak képzelni a lányuknak, ezért nem is akarják megkönnyíteni ezt a kapcsolatot. Ha tényleg olyan erős, akkor túlvészelitek ezt az időt és külön költöztök. Ha ebbe tönkremegy a kapcsolat, akkor amúgyse lett volna tartós.

2015. jan. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 Költőnő? ***** válasza:
93%

Sztem nem a mennyiséggel van bajuk...

Sokkal inkább nem akarnak bazsajogni egy korukbeli elvált (szemükben lúzer) fickóval, aki épp a kislányukat döngeti.

2015. jan. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
76%
23 évesen ideje lenne elköltözni otthonról, igaza van a szüleidnek.
2015. jan. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!