Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Spermadonor ferfiak kivancsiak...

Spermadonor ferfiak kivancsiak neha a gyerekukre?

Figyelt kérdés

Az en apukam magvtalan volt, igy spermadonor biologiai apam van, es igazabol az apukam az apukam, o nevelt fel es en hozza tartozom, de neha ugy hajt a kivancsisag, hogy hogy nezhet ki az akinek a magvabol lettem? Aki spermadonor, az szokott ilyenen gondolkodni, hogy pl. hany gyerekem lehet vajon? Vagy milyen a gyerekem? Sikeres-e?

Varok minden fele ehhez kapcsolodo velemenyt!



2014. júl. 23. 01:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

A bátyám (43) spermadonor. Egyszer kérdeztem tőle, hogy kíváncsi, hogy születtek -e gyerekei?

Azt mondta, hogy nem. Amúgy is ha akarná sem tudná meg, mert az egyik alapkövetelmény, hogy sem a donoradó sem az anyuka nem tudhatja meg, hogy kitől van, illetve hogy néz ki a gyerek. Azt is mondta, hogy az sem biztos, hogy a spermáját felhasználják. De határozottan nem érdekli az egész.

Hajlok arra, hogy aki spermadonor azok nem foglalkoznak a további kérdésekkel, hogy gyerek vagy sem...

2014. júl. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van. Mondjuk az en szemszogembol, hogy en spermagyerek vagyok, mas a helyzet. Sokszor mikor kerdezik, hogy anyai-apai agon milyen betegsegek voltak... akkor mindig eszembe jut, hogy hat ezt peldaul honnan tudjam.
2014. júl. 23. 01:40
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Ezért nem kellene spermadonortól gyerek. A tulajdonságait (külső, belső) 50%-ban egy tök ismeretlentől kapja.

Hatalmas lutri.

2014. júl. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ezért tök hülyeség ez a törvény,h nem tudhatja meg.. és ha egyszer érdekli? ár ilyen estben inkább fordulnék egy olyanhoz,akit ismerek
2014. júl. 23. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Ha kiváncsi lenne nem lenne sperma donor.Én biztos nem szülnék egy vadidegen pasitól.Biztos szép is lehet mikor 2 sperma testvér egymásba szerelmesedik....kicsi a világ elő fordulhat.
2014. júl. 23. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A donáció előtt alapos orvosi kivizsgálás és kikérdezés történik a családban előfordult betegségekre. Így valószínűtlen, hogy ismeretlenebb lenne a családi kórelőzmény, mint bárhol máshol. Egy férfi sem gondol arra, hogy egyetlen maszturbáláskor sokszáz millió spermiumja egyenként milyen élőlényt eredményezett volna, ha mindegyik találkozik egy-egy petesejttel.

A legális sperma donációnál valóban lehet előfeltétel az anonimitás, de nem minden országban.

Egyébként sem az számít érzelmek szempontjából, hogy ki a biológiai szülő. Szeresd és becsüld a felnevelő apádat, mert nagyrészt ő alapozza meg az életed (és anyád). Lehet persze érzelmeket vinni az ilyen tárgyszerű orvosbiológai technológiákba (pl. vérátömlesztés, szervátültetés), csak éppen nem vezet sehová. Az anonimitás egyik oka elsősorban a jogi buktatók elkerülése, hogy pl. vagyonjogi követelések eleve kizárhatók legyenek.

2014. júl. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
2013-tol nyugaton mar legtobb orszagban nem lehet valaki nevtelen spermadonor. A gyerek 18 eves koratol kaphat informaciot a donorrol, ha keri.
2014. júl. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Nem vagy 'spermagyerek'. Ugyanolyan gyerek vagy,mint bárki más.

Isten gyermekei vagyunk mindannyian.

Indoklás: a legfontosabb dolgok az emberben szabad erők: a gondolkodás, a beszéd, a szociális érzék. Ezeket - vagyis az emberré levést az ember az embertől tanulja. Nem függ a génektől. Ha egy Sárbogárdi kisbabát elvisznek Tokióba, és ott nevelkedik, pont úgy fog beszélni- és azon keresztül szavakkal gondolkodni, mint egy kis japó. És fordítva. Az, hogy külsőleg nem úgy néz ki, másodrendű dolog. A beszéd, és azon keresztül a gondolkodás a lényegi. És nem genetikai meghatározottságú. Az apád így apád, nevel Téged, és ez a fontos. Az orvosok nagyon körültekintőek a donor ügyben: nyugodtan gondolhatod, hogy NEM volt a családban semmi halmozott nehézség, betegség.

A szabad erőkkel kapcsolatban, ha tovább is érdekel, tehát -a gondolkodás, a beszéd, az ember emberi lényege- erről küldök írásokat,ha kéred privben.

2014. júl. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

Engem csak akkor érdekelne, ha anyám szingli vagy leszbikus lenne, és apa nélkül kellett volna felnőnöm. Akkor megkeresném őt, hiszen mégiscsak az ő gyereke vagyok. De amúgy én is úgy tudom hogy a törvény szerint a donor nem tarthat igényt a gyerekeire, mivel ő csak egy "eszköz" arra hogy azoknak is lehessen gyereke, akiknek sehogy máshogy nem lehet.

Szerintem ne foglalkozz vele, hisz van apád, még ha biológiailag nem is ő, akkor is sokkal inkább apád, mintha lenne egy igazi apád akivel anyád szakított és az nevel fel akivel most van együtt. Nem vagy zabigyerek, te egy hihetetlen nagy összetartás és szeretet gyümölcse vagy, gondolj bele, nem minden nő maradna együtt egy olyan férfival akinek sose lehet gyereke...

2014. júl. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

Nem, a frjem spermadonor volt, igazándiból úgy tekint az egészre, mint véradáskor.. Segített valakinek, de semmi köze hozzá..


Mert en is kerdeztem tőle. Ő azért ment el, mert így egy ingyenes spermavizsgálatot is magáénak tudhatott, plusz kapott pen is érte. Az egyetemen akkor többen adtak...

Azt mondja nem is tudja lett-e gyereke így, de nem tekinti annak, nem ismeri, nincs hozzá köze...ez nem yan, mint amikor adoptálod a gyerkeedet, hiszen már a kézsülésnél sincs ott az ember

2014. júl. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!