Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy az emberek...

Miért van az hogy az emberek kíváncsiak mások életére? Miért nem tudnak törődni a sajátjukkal? Csak engem idegesít ennyire hogy hülyék az emberek?

Figyelt kérdés

Elegem van abból hogy állandóan megállítanak az emberek és az én magán életemről kérdezősködnek.

Félre síklott az életem és ez úgy látszik tetszik néhány embernek..Mindenkinek van saját szennyese,azt teregesse!!



2012. máj. 29. 12:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt olyan időszakom, amikor előszeretettel kérdezgették, hogy vagyok. A legjobb ellenszere a dolognak nem a veszekedés volt. Egyetlen dolog van, amiről az emebrek jobban szeretnek beszélgetni mások bajánál, a sajátjuk. Ha rámkérdeztek, egy mondattal lezártam, hogy "Már telejsen jól vagyok, és a ........Józsika.......Jucika.........Marika .........stb.?" És már fossa is másról a szót. 5 perc múlva sietve elköszönök és kész. Nem baszogathatnak , mert kedves voltam, de pont nem meséletem semmit. Ő meg úgy érzi, milyen jót beszélgettünk, mert végig pofázhatott és valaki 'figyelt'. Tipikus helyzet.
2012. máj. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha idegesít, ha nem, ez mindig is így volt és így is marad! Az emberek ilyenek, kíváncsiak, gonoszak és kígyóskodnak!

Tanuld meg kezelni a helyzetet, átsiklani felettük és nem figyelembe venni!

Mások hülyeségén soha nem szabad idegesíteni magunkat!

2012. máj. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez engem is iszonyat módon irritál. Nem tudom miért, de ha találkozok valami ismerőssel, egyből az az első kérdése, hogy dolgozom e. És amikor elmondom, hogy nem, mert kirúgtak, akkor azonnal: Hol dolgozol. Mondom még sehol. És akkor jönnek a szánakozó, meg lesajnáló tekintetek, hogy na, ezt is a pasija tartja el. Közbe meg nem tudnak semmit se rólam, se a családomról, se a helyzetemről. Az meg sem fordul a fejükben, hogy szerencsétlen még nem talált munkát... csak az van előttük, hogy nem akarok dolgozni. És néha olyanok is beleszólnak, akiknek meg aztán tényleg semmi közük hozzá, pl szomszédok.
2012. máj. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A másik oldalon meg ott vannak, akik szeretnek belesírni a világba és panaszkodni. Ezzel felhatalmazzák a környezetüket a beleszólásra. Ez nem rád értem.

Ha annyira zavar akkor máskor tartsd magadban ha valami probléma van, keress egy bizalmast, aki meghallgat a többieknek meg mosolyogni szépen és felvenni a minden rendben álarcot.

2012. máj. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mikor én voltam rossz passzban, nekem is rosszul esett... De mikor találkoztam a múlkor egy olyan barátommal, aki most van padlón (meghalt a gyermeke) akkor én kérdezgettem őt a magánéletéről... Végül is ha belegondolunk, miről kellett volna kérdezgetnem? A munkájáról, az időjárásról? :( Nem... Van akinek jót tesz, ha kibeszélheti magából a bajokat, és van aki nem szereti, ha ezek szóba kerülnek. Én is ilyen vagyok...


Szerintem kellő tapintattal rá lehet a kérdezőt (aki nem feltétlenül rossz szándékú) ébreszteni, hogy nem akarsz erről beszélni.

2012. máj. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de milyen emberek? Csak úgy jönnek az utcán idegen emberek és megkérdezik, hogy mi újság veled? Kétlem.

Ha meg csak egyszerű ismerős, szomszéd, akkor azt mondom, köszönöm megvagyok, most mennem kell ne haragudjon. Ennyi. Nem értem miért kell egyáltalán ezen fennakadni. Ha nem akarsz nem válaszolsz. :)

2012. máj. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez az egyik oldal, a másik meg az ha a kutyát sem érdekli mi van veled.


Nyilván ha a negativ dolgokról kérdeznek akkor rosszul érint,de vannak pozitiv dolgok is mikor jólesik ha valaki megkérdezi mi van veled.Pl babavárásnál,esküvőnél.

2012. máj. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én tudom kinek mit mondhatok el,és ehhez is tartom magam.A hol dolgozol kérdésre mindig füllentek valami nagy hülyeséget,mert ehhez sincs senkinek semmi köze,meg alapjáraton semmihez..:)
2012. máj. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az emberek szeretik látni,hogy másnak rosszabb,mint nekik.Talán ebből merítenek erőt saját szürke hétköznapjaikhoz.Valóban azzal tudod megvédeni magad tőlük,ha kifelé azt mutatod,hogy minden rendben van,és hogy meg tudsz birkózni a nehézségekkel.Még jobb,ha rögtön elmeséled,mit profitáltál a szorult helyzetedből.

Legközelebb már nem fognak megállítani a hülyeségeikkel.

2012. máj. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Olyan is előfordult,hogy bementem a kórházba beutalóval és a recepciós nő ,pedig nem is ismerem,-de hozzá kell tennem hogy ez egy kis város-olyat kérdezett tőlem hogy majdnem elájultam.Én nem is ismerem őt de ő tud mindent rólam meg az én életemről!Én csak egy rövid igennel meg egy mosollyal válaszoltam,de igazából betudtam volna szólni neki,mert hogy veszi a bátorságot ahhoz h az én magán életemben vájkáljon.
2012. máj. 29. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!