Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg finoman...

Hogyan mondjam meg finoman anyukámnak, hogy ha továbbra is erőszakosan beleszól a bátyámék életébe, akkor előbb-utóbb nem lesznek rá kíváncsiak?

Figyelt kérdés

Sosem volt minden lében kanál, de amióta megszületett a kisfiuk, rémes. Mindenről elmondja a véleményét, aztán amikor legközelebb jönnek számon kéri a sógórnőmet és ha nem úgy csinálja, lecseszi. Mondták már neki szépen, csúnyán, ritkábban is jönnek. De anyukám úgy van vele, hogy azt úgysem teheteik meg hogy egyáltalán nem jönnek. Pedig nem állnak távol tőle...


Most épp az a baja, hogy miért tömi mindenféle "modern szarral" azt a szegény gyereket. A sógórnőm szeret kísérletezni, de az olyan dolgok mint brokkoli, cukkini, avokádó stb szerinte felesleges flancolás, egyen a gyerek pörköltet meg rántott húst.

Ma amiatt veszett össze velük, hogy medvehagyma-krémelevest adtak a gyereknek.


Tényleg nagyon átlépi a határt. Mit mondjak neki, hogy ne sértődjön meg?


2013. máj. 7. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgyis meg fog sértődni, ha ilyen..
2013. máj. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Majd rájön ha nem mennek többet. Kérdezd meg neki hogy esne ha őt oktatná ki valaki.
2013. máj. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok minden újat nem tudsz neki mondani, úgy gondolom kicsit "átszellemült" és ő nem veszi észre, hogy már nagyon sok.... Az ilyen ember (nem túl okos) a saját kárán tanul, ha a tesódék nem tudnak rá hatni szép szóval, akkor tényleg hanyagolják kicsit a látogatások számát és adják is tudtára, hogy ezért nem jönnek. Majd ha normálisan áll hozzájuk, akkor lesz megint látogatás.
2013. máj. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmondod a véleményedet, akkor tedd meg egyenesen és egyszerűen, pl. így: "anya, szerintem ez túl sok, amit művelsz. ha továbbra is így folytatod, elmarod magadtól a fiadat is, és a családját is."


Ne menj bele több részletbe, ne menj bele vitába, mert csak annyit érsz el, hogy anyukád minden frusztáltságát és dühét rajtad fogja kitölteni.


És anyukád nagyon is tévedésben van: miért ne tehetnék meg, hogy nem jönnek? Ki akarna oda menni, ahol csak akadékoskodást, csesztetést, bántást kaphat, szeretet és elfogadás helyett? Még azt is megtehetik, ha sokáig játssza ezt a játszmát, hogy egyáltalán a tájára sem néznek. Láttam már ilyet, nem is egyet.


Anyukádnak semmi köze nincsen ahhoz, hogy a sógornőd hogyan neveli a saját gyerekét. Maximum elmondhatja a véleményét, de az messze esik attól, amit most csinál. Most kontrollálni akarja őket, hülyét csinál belőlük, kisgyerekként kezeli őket, mert ő jobban tudja... - nem csoda, ha elmarja magától a tesódat és a családját.

2013. máj. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4-es voltam, lemaradt: nem tudod úgy elmondani a véleményedet, hogy ne sértődjön meg, mert mindenképpen meg fog sértődni, ha nem az ő akarata teljesül. Rá kell hagyni: duzzogjon, ha akar, majd abbahagyja, ha megunja, vagy ha megjön a jobbik esze. Ugyanezt teszi az ember egy butus háromévessel is, aki mindenáron hisztizni akar. Ne sajnáld: csak azt kapja, amiért megdologozik.


Tudom, hogy durván hangzik, nem bántásnak mondom. Ezt így érdemes csinálni. Ha elkezdesz neki pedálozni, és "jajcsakmegnebántsam"-ot játszani, akkor csak olajat öntesz a tűzre. Itt egyértelműen ő a hibás, mert mindneáron bele akar abba avatkozni - elég durván -, ami nem az ő dolga.

2013. máj. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
24%
hé muter... take a chill pill. hagyd rá a csajra, ha medve hagymát akar, akkor medve hagyma lesz! értve? véletlen a nagy muter nem elvált vagy ötvegy? lehet kicsit kikéne elégiteni
2013. máj. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem tehetik meg. Nálam már írásban is átlépte a határt. Szembe mondanám meg neki, hogy vagy megtartja magának a véleményét, vagy nem megyek többet. Mázlija van a menyével, hogy nem én vagyok az. Ezt nem lehet szépen megmondani. Llégy hozzá őszinte, hátha még észbekap! Vagy mutasd meg neki ezeket a válaszokat!
2013. máj. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Én nem biztos, hogy beleszólnék. Majd észreveszi magát, ha nem jönnek tesódék. Mert bizony a sógornődnek ebben nagyobb szava lesz, mint anyukádnak, bármennyire is nem tetszik ez neki. Meg készülj fel arra lelkileg, hogy rád is ez vár, ha lesz gyereked.
2013. máj. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Kései Sirató ***** válasza:
83%

Az én anyósom is elkezdett szekálmni a házasságom első hetében és úgy megmondtam neki a véleményem, hogy leesett az álla. Azt szekálják, aki hagyja. Én például viszontszekálnám. Megkérdezném tőle, hogy mama

, magának mért nem fontos a gyerek egészsége, hopgy lehet ilyen felelőtlen? Nem hallotta még, hogy a gyümölcsben van a vitami, nem a rántott húsban? Tessék olvasni, fejlődni!! Ilyeneket mondjanak neki, ha nem érti, akkor nagy ívben elkerülném, mert ezt érdemli. Majd írd meg a fejleményeket!

2013. máj. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kései Sirató ***** válasza:
100%
.. és még annyi, hogy miért kellene tapintatosnak lenni vele, amikor ő következetesen tapintatlan, és bunkó? Nem is értené, ha valamit tapintatosan mondanának neki.
2013. máj. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!