Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetek anyukámnak?

Hogyan segíthetek anyukámnak?

Figyelt kérdés
Anyukám fél éve összeveszett a testvérével annyira, hogy azóta nem is beszéltek egymással. Nem akarom részletezni, a lényeg hogy elárulta az anyukámat. Sajnos anyu egyre rosszabbul van lelkileg. Nem tudja feldolgozni, hogy így hátbatámadta az, akit ő annyira szeretett. Nagyon sokat sír, éjszakákat virraszt és csak azon gondolkodik, mit kellett volna tenni, hogy ez az egész másképp alakuljon. Kibékülés lehetetlen, elég keményfejű egy család vagyunk. De valahogy csak bele kell nyugodnia.
2013. ápr. 25. 00:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell beleavatkozni,
2013. ápr. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Beszélgess sokat anyukáddal. Ha tudsz beszélgess a testvérével is. És próbáljanak túllépni, nem szabad és nincs értelme évekig rágódni és haragban lenni
2013. ápr. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es igazad van a harag sokáig nem jó, de lássuk be annak nehezebb a békülés, akit megbántottak, nem pedig annak, aki bunkó volt, az nyilván hamar túl tud lépni a dolgon. (Pedig neki kellene indítani keményen a bocsánatkérést.)


Kérdező szerintem nem nagyon tudsz neki segíteni, inkább csak lelkileg, hogy sokat beszélgetsz vele kimozdultok, hogy ne üljön otthon állandóan. Egy jó kis film... De a testvérével való kapcsolat nem rajtad fog múlni.

2013. ápr. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb, amit tehesz, hogy egyszer végighallgatod a sirámait (már az is nagy teher ám!), és utána, ha újrakezdi, elküldöd őt pszichiáterhez. A többi nem a te dolgod!


Édesanyád szégyellhetné magát, de jó mélyen, hogy a testvérével kapcsolatos dolgait, sérelmeit a saját gyereke vállára teszi és attól várja a megoldást! Nem a te dolgod és nem a te felelősséged, bárhány éves is vagy. Ez kizárólag az édesanyádra és a tesvérére tartozik.

2013. ápr. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Valamit nagyon félreértettél, vagy én nem fogalmaztam egyértelműen. Már felnőtt vagyok, saját családdal. Anyu nem velem akarja megoldatni a problémájukat és nem is terhel vele. Viszont nem vagyok vak, látom mennyit fogyott az utóbbi időbe, látom mennyire begubózott. Egyedül az unokái tudják ebből kizökkenteni. De sajnos mi nem egy helyen élünk, nem találkozhatunk minden nap. Pszichológushoz nem hiszem hogy elmenne. Ő még másik generáció. Szerintetek ha újra és újra meghallgatom és átbeszélünk mindent az segíthet? Vagy az a jobb, ha terelem az egészet és szóba sem hozzuk?
2013. ápr. 25. 09:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!