Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha ezeket bevallanám, máshogy...

Ha ezeket bevallanám, máshogy néznének a barátomra? Beleőrülök ebbe

Figyelt kérdés

A szüleim nem annyira kedvelik a barátomat. Csak egy elkényeztetett bajkeverőnek tartják, aki szerintük szórakozik velem. Ezt a pletykákból gondolják, nem ismerik a barátomat.

Nem mondtam el nekik, hogy négyszer húzott ki a bajból, megakadályozva azt, hogy nagy bajba kerüljek, egyszer megmentette az életemet és egyszer megmentett attól, hogy megerőszakoljon valaki... De anyáék egy visszahúzódó, jól nevelt kislánynak hisznek, azon kiborultak, hogy anélkül vágattam 10 centit a hajamból, hogy szóltam volna nekik.

De már ott tartok, hogy inkább vállalom, hogy kiakadjanak rám azért, amiket tettem a magam hülyesége miatt és lássák, hogy a barátom nem olyan, amilyennek hiszik.


Ne gyertek azzal, hogy a barátom tényleg olyan, amilyennek gondolják és én azért hiszem másnak, mert szerelmes vagyok. Ez nem így van, baromi félreismerik anyáék, azelőtt elítélték, hogy ismernék, csak azért, mert x gyereke és y meg z ezt meg azt mondott róla.


13 hónapja vagyunk együtt (hivatalosan csak 9, de már előtte is találkozgattunk, meg ilyenek), anyáéknak fél éve mutattam be, azóta ez megy és ez nagyon zavaró.



2014. júl. 31. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Hány éves vagy?
2014. júl. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
17.
2014. júl. 31. 16:19
 3/9 anonim válasza:
31%
A filmekben van jelentősége az igazság ismertetésének . Semmi nem változna , mert az alap jellem és a beidegződés az megmarad . Nincs jelentősége más gondolatain filózni és másokat szembesítve átalakítani . Én sem járok sikerrel e területen és én is hibákkal vagyok telítve .
2014. júl. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Ideje elmondanod anyáéknak az igazat. A teljes igazságot. Mi értelme a titkolózásnak? Csak magadnak és a szerelmednek ártasz vele :) Figyu, akár tetszik nekik, akár nem, nagylány vagy már, ideje szembesülniük vele. Ne kezeljenek gyermekként végre. Ülj le velük (a barátod nélkül) és mondj el nekik mindent. Kezdd úgy, hogy szeretnél rájuk számítani egész életedben, és a problémáidat velük akarod megbeszélni, s nem mással. Ettől meghatódnak majd, és másképp fognak rád nézni. Nyilván van abban a fiúban valami, hogy beleszerettél, és hogy még mindig együtt vagytok :)
2014. júl. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

"A filmekben van jelentősége az igazság ismertetésének . Semmi nem változna...és másokat szembesítve átalakítani...."


Az őszinteségnek nagyon nagy jelentősége van. Nem átalakítani kell, hanem elfogadtatni, megismertetni a fiút a családdal. Másképp tekintenének rá, hogy tudnák hogy nem egy nyámnyila fickó, hanem az aki kiáll a gyermekükért. A lányuk -nagybetűs- Szerelme. Ha ezt nem tisztelik, akkor tény, hogy nem tud a kérdező mit tenni, de tételezzük fel, hogy kulturált, normális gondolkodó emberek a szülei. És szerintem azok, mert a kérdést feltevő is intelligens, mint ahogy a soraiból kitűnik. Azt gondolom van remény, csak rá kell világítani őket, hogy az általuk nem tisztelt család fiúgyermeke lehet más, mint amilyennek elképzelik. Végül is lehet, hogy egy család lesznek :))))

2014. júl. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Ha a saját példámból indulok ki, akkor idővel meg fog ez oldódni. Idővel meg fogják szokni és érteni a kapcsolatotokat. Anno engem sem bírtak anyósomék, azóta meg azt mondja, a fia vagyok.
2014. júl. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%

Én hiszek neked.

" négyszer húzott ki a bajból, megakadályozva azt, hogy nagy bajba kerüljek, egyszer megmentette az életemet és egyszer megmentett attól, hogy megerőszakoljon valaki."

De ha anyádék ilyenek, lehet, hogy azt mondják, hogy ő vitt bele téged ilyen helyzetekbe.

2014. júl. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Beszélj a szüleiddel. Ha szeretnek téged, elfogadják azt a fiút is akit te szeretsz. Még ha belegebednek, akkor is :) Tapasztalatból mondom, mert én is anya vagyok, a legnagyobb fiam 19 éves.
2014. júl. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia!


Hát igen rossz lehet az hogy ha elitélik anélkül hogy megismernék probáld meg a szüleiddel megismertetni barátod jó oldalát és bebizonyítani hogy ő nem olyan amilyennek hiszik . Az igazságot visszont jobb minnél hamarabb elmondani hisz nincs olyan a világon ami ki nem derülne .

Remélem segítettem :)

2014. aug. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!