Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A kamasz fiamnak családalapítá...

A kamasz fiamnak családalapítási tervei vannak! Be vagyok pánikolva! Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Idén fog érettségizni. Eddig úgy volt, hogy még elvégzi a technikumot, közben megszerzi a jogosítványt, majd veszünk neki egy kocsit.... Szóval hideg zuhanyként ért, mikor egy beszélgetésünk során elmesélte a terveit. Fél éve van egy barátnője, szintén középiskolás még, akit mi is nagyon kedvelünk. Rendes, jól nevelt lány, látszik rajta, hogy nagyon normális családból való. Na mármost a kislány szülei, akit mi még nem is ismerünk személyesen, közölték a gyerekekkel, hogy ha a fiam leérettségizik, azután oda költözhet hozzájuk. Nekik meg ez az ötlet nagyon tetszik. Tehát nem lesz technikum, meg a kocsit és a jogsit majd ő megoldja, azt mondta, mert úgyis suli után dolgozni megy. De összeköltözni mindenképp szeretnének, akár albérletben is. Hát én el vagyok keseredve, mert úgy gondolom, a fiam ezzel a kapkodással tönkre teszi az életét. Úgy gondoltuk, elég lesz nekik még pár évig, hogy hétvégente egymásnál töltik az éjszakát, együtt járnak, közben építgetik a jövőjüket. De fejest akarnak ugrani. A lány szülei meg támogatják az ötletet. Egyedül a fiatal koruk miatt vagyok kiborulva, mert a fiam 17 éves, a lány 16. Voltatok már ilyen szituban? Mit tettetek? Mit tennétek?
2014. dec. 2. 14:01
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
28%

OFF: Nem nappalin, és mondjuk félig - 4 órás melója volt mellette...

Tudod, egyébként én magam is sokkal szívesebben és nyugodtabban függök a páromtól - volt már arra is példa - mint a szülőmtől - n.b. nem hiszi azt, hogy a függésért cserébe diktálhat is, és nem ejti ki a száján a világ legaljasabb, leggörényebb mondatát, az "amíg az ééééén kenyeremet eszed..." kezdetűt... és nem akar belenyomni mindenáron a saját értékrendjébe... ami egyébként is sokkal kompatibilisebb pedig, hisz az ember a saját párját maga választja, a szüleit meg a sors dobja...

2014. dec. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
25%
31-es, nagyon betaláltál!
2014. dec. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
35%
Kedves #32, ez első sorban nem szerencse kérdése, hanem tetteké:) - másfelől szerintem a #25-ösnek sokkal-sokkal több szerencsére lesz szüksége ahhoz, hogy ők 5 év múlva még tényleg együtt legyenek, és összeköltözzenek...én szívből kívánom, hogy így legyen, és ők is együtt tapossák majd a 18. évüket is, mint mi, de ahhoz tényleg az a hihetetlen mázli kell, hogy az életfelfogásuk és periódusuk a következő 5 évben folyamatosan egyezzen...nálunk ennél azért sokkal-sokkal egyszerűbb volt a feladat.
2014. dec. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
52%

Én nem a fiadon vagyok kiakadva, hanem a kislányon!

Jövőre még csak 17 lesz, és már odabútoroztatják hozzá a fiút?!

Hova rohan a világ?

2014. dec. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
60%
Hät 31-es, én meg ezerszer inkàbb függnék a vér szerinti csalàdomtol, mint egy olyan embertöl, akiröl bàrmikor kiderülhet, hogy megcsal, àtvàg stb.De persze ez nézöpont kérdése.
2014. dec. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
67%

Nem kell aggódni,az idő elrendezi .

Elég lesz majd ha elkezd munkát keresni egy nyomorult érettségivel .

A, 3-4 hónapig nem talál majd semmit,válaszra sem méltatják és sírva rohan haza,hogy fizessétek ki neki a technikumot .

B,Felveszik valami segédmunkára,vagy a tescoba 60-70 ezer forintért ,ebből majd 30at lead a kislány szüleinek ,aztán hamar rájön,hogy ennyiből nem hogy családot,de egy vadkempingezést sem lehet megtervezni .



A végkifejlet ugyanaz .


Illetve 17 évesen erősen kétlem,hogy sírig tartó lesz a szerelem a lánykával ,ha szakítanak,akkor is hazamegy.

Az óvszer miatt én nagyon komolyan elbeszélgetnék vele. Legalábbis arról,hogy a szemem elé ne merjen kerülni ha gyereket csinál a saját felelőtlenségéből egy 16 éves gimnazista csajnak.

2014. dec. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
22%

#35, miért, a "vér szerinti családodról" nem derülhetnek ki bármikor hasonlók?

Tudod, a jó múltkor nézegettem a gyerekek ellen elkövetett bűncselekmények statisztikáját, és ha hiszed, ha nem, az ilyenek 80%-át a legszűkebb vér szerinti családja, az apja meg az anyja követi el... kb fele-fele arányban - a maradék 20%-on meg osztozik az egész világ többi része...

2014. dec. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
# 33, 25ös vagyok, szerintem nektek amúgy is szerencsétek volt, nem azon múlt hogy együtt laktok-e vagy sem, ráadásul egyértelmű volt hogy egy az életritmusotok, mivel mindketten dolgoztatok, két dolgozó mindig hamarabb össze tudja egyeztetni az életét mint egy diák és egy dolgozó, hiába laknánk együtt.. Ilyen szempontból pedig szerintem ez egy jó próba is a kapcsolatunknak, ha már most kis piti dolgokban ( mert végül is nem lakunk együtt, túl nagy dolgokról nem kell közösen döntenünk) nem egyezik a véleményünk, és emiatt tönkremegy a kapcsolat, akkor nem kár érte, persze, ez kiderülne együtt lakás során is, de szerintem ilyen fiatal korban ki lehet bírni hogy még nem laktok együtt, ha szeretnétek is. Nem egy olyan ismerősöm van akik még 7-10 éve együtt vannak,tényleg szeretik egymást, dolgoznak és mégsem költöznek össze, mert jobban tudnak pénzt gyűjteni ha otthon laknak
2014. dec. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
bocsi, még helyett már, korán van :D
2014. dec. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
35%

Kedves #38 (#25), ilyen szempontból csakugyan szerencsénk van, csak nem azért, amire gondolsz... n.b. ha jól visszaemlékszem, volt az egy fél év is, amíg a párom állást talált... ugye már 98-ban sem feltétlen kapkodtak egy frissen érettségizett 0 munkatapasztalatos emberért...

A szerencse inkább abban mutatkozik szerintem, hogy pont az általunk választott út miatt nem vált "csereszabatossá" a kapcsolatunk... ugyanis együtt, egymással hoztuk és hozzuk meg a fontos döntéseket, jártuk és járjuk az utat... lett érdemleges múltunk, ami egymáshoz köt, mint habarcs...

Tudod, arra gondolok, hogy itt egyre többen kapunk frászt, hogy milyen hülyeségekért képesek a másiknak azt mondani, hogy "válj el" - illetve lelépni, meg megkérdőjelezhetetlen evidenciaként kijelenteni, hogy "márpedig nekik a gyerek az első" - pedig hát ezek többnyire egyszerű következményei annak a gondolatmenetnek és útnak, amit itt leírsz. Csinálj egy tesztet magadnak, mondd el a szüleiddel való kapcsolatodra akár csak ugyanazt, amit az előbb a párodra, hogy "nem egyezik a véleményünk, és emiatt tönkremegy a kapcsolat, akkor nem kár érte"... csak hogy meggyőződj róla, hova sorolod te magad a párod...

Ez az egyik. A másik, hogy ennek kétfféle kifutása van az esetek nagyon nagy százalékában, az első, hogy mire összeköltöznek végül, addigra egyből jön a gyerek, ami selyempapírként tépi szét azt a kapcsolatot, ami mögött nincs kettesben élt közös élet, közös múlt, közös munka, ugye a válási csúcs... a másik, hogy erre rájönnek a felek, akarnak közös életet kettesben, és az első gyerek vállalása tolódik ki a harminconévek közepére...

Amit mi léptünk, ahhoz őszintén leginkább is egy dolog kell: az, hogy az embernek a párja legyen az első, egyértelműen a szülei előtt, és a saját karrierje előtt is... és ennyi. És valójában ebből jön a hosszú kapcsolat, nem valamiféle szerencséből...

2014. dec. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!