Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megtehetik ezt velem a szüleim...

Megtehetik ezt velem a szüleim? Eltilthatnak a szerelmemtől?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 éves lány vagyok. Tavasszal felkeresett a 22 éves fiú másodunokatestvérem Facebookon, akiről egészen addig azt sem tudtam hogy létezik,mivel nem tartottuk velük a kapcsolatot.

Minden rendben is ment,hétvégente beszélgettünk,de a nagy távolság miatt csak nyáron találkoztunk. Csak unokatesókként tekintettünk egymásra, jól elvoltunk. De aztán nyár vég3n mindketten elkezdtünk többet érezni a másik iránt. Ugyanakkor azt is tudtuk,hogy ez nem helyes,és próbáltuk elfolytani magunkban ezt az érzést. Viszont a szív legyőzte a józanészt... mostmár egyikünk sem tudott ellenállni ennek a mindent elsöprő érzésnek.


A szüleim,amikor elmondtam nekik,teljesen kiakadtak, órákon át azt hallgattam,hogy hogy lehetek ennyire hülye,meg hogy többet néztek volna ki belőlem,illetve hogy ők nem akarnak beteg unokákat.

Ez nagyon rosszul esik,mert szeretem ezt a srácot,és a sok nehézség ellenére úgy érzem,képes vagyok harcolni érte,viszont az,hogy minden nap háborúznom kell a saját szüleimmel,nagyon nehéz.

Hétvégén már odáig jutottunk,hogy el sem engedtek hozzá,és ő se jöhet.


Szerintetek jól teszik hogy eltiltanak tőle? Ti mit csinálnátok az ő illetve az én helyemben?


2014. nov. 3. 07:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
49%
Ez nem a legideálisabb helyzet .. dehát most ez van ... Valószinűleg nem egymás mellet fogjátok leélni az életeteket ,nem lesztek férj és feleség ... De én is voltam tizenéves ,nem felejtettem azokat a lángoló szerelmeket .. Én a helyedben (bár nem szép dolog a hazugság) ,azt mondanám a szüleimnek ,hogy már nincs közöttünk semmi .. pár titkos lopott óra is több a semminél ;-) . Fogjátok fel úgy tart ,amíg tart ... lesz egy szép emléketek egymásról ,a szerelmetekről .32/N
2014. nov. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
34%
Nem Kérdező, természetesen nem tilthatnak el. És hát természetesen azt csinálnám a helyedben, amit jónak látnék.
2014. nov. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
48%

Engem szülőként zavarna az a tudat, hogy egy rokonnal szűri össze a levet a lányom, mert ez nagyon furcsa. Főleg ha másod unokatestvér úgy, hogy valamelyik szülőnek a testvérének a gyerekének a gyereke..


De egy biztos. HA az élet úgy hozza, hogy családot alapítotok akkor mindenképpen kérjetek alapos dns vizsgálatot, mert sosem lehet tudni.Nyilván te sem akarsz tartósan beteg gyerekeket világra hozni.

2014. nov. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
40%
Te mit nem értesz ezen,hogy rokonok vagytok? Másod unokatestvér, az eléggé közeli méghozzá. Ha gyerekeitek lennének, az vérfertőzés, nagy a valószínűsége, hogy betegek lennének. Itt az észnek kellene felülkerekedni nálatok, nem a szüleid ellen harcolni.
2014. nov. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
35%
Igen, lenne rá esély, hogy az ő gyerekük mondjuk egészséges lesz, de annak a gyereke is születhet rendellenességgel. Ez genetika, nincs mit magyarázni rajta.
2014. nov. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
75%

#15, azért nem véletlen, hogy a törvény ezt a fajta kapcsolatot ENGEDÉLYEZI, tehát adott esetben teljesen nyugodtan össze is házasodhatnak, szó sincs semmiféle "vérfertőzésről". A genetika-témában a szakemberekre érdemes hallgatni, nem a dolgokat tudni vélőkre...

(nekem is van haverom, aki a másodunokatestvérével házasodott, van 2 gyerekük is - már felnőttek, épek, egészségesek. De ha valaki nagyon felelősen akar gondolkodni, akkor fogja magát a pár, és elmegy egy genetikushoz tanácsot kérni, és az a családi anamnézisek, a családokban előforduló betegségek, és azok hajlamainak öröklődése ismeretében korrekt, személyre szabott tanácsot fog adni)

2014. nov. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
37%
Én meg fogyatékosokkal foglalkozok, és nagyon sok ilyet látok, sok az olyan gondozott, akik ilyen okok miatt betegek.
2014. nov. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
89%

#17 tessék itt az orvosi tanács másod-unokatestvérekre:

Dr. Csuth Ágnes válasza a genetika témában

Másodunokatestvérek esetében a kockázat nem nagyobb, mint az átlagnépességben, de ha van örökletes betegség a családban, akkor genetikai szakrendelést keressenek fel!

[link]

(tkp ugyanaz, amit mondtam - és persze, hogy tapasztalsz genetikai betegségeket ilyen kapcsolatban, ahogy vadidegenek esetében is... de tudod, amióta az OEP minden betegségi adatot országos adatbázisokba gyűjtöget, teljesen konkrétan le lehet szűrni, hogy egy bizonyos rokonsági fok mennyivel emeli a kockázatokat, nem kell már helyes vagy épp nem helyes egyéni elvekre hagyatkozni...)

2014. nov. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
37%
Nem gondolom, hogy ilyen témában a netről kellene tájékozódni. Ha neked ez hiteles, olvasgass a Habsburgokról, azok kihalásának okáról, hogy rokonságon belül házasodtak, harmad, és másod unokatestvérek, és ez a beltenyészet milyen károkat okozott. Nem véletlen, ha olyan betegsége van valakinek, aminek kezeléséhez genetikailag hasonló, közel álló embertől kaphat segítséget, akkor elsősorban a családban, rokonságban keresik a megfelelő alanyt. Ettől függetlenül igen, joga az van rokonnal házasodni, de érdemes nem figyelmen kívül hagyni a lehetséges kockázati tényezőket az utódoknál. A vérrokonság, az azért vérrokonság, mert hasonló genetikai állománnyal rendelkezünk. Ami utódnemzésnél beltenyészetnek számít, és számos kockázatot rejt magában. Ezt lehet nem elfogadni, és így cselekedni, de nincs olyan orvos, aki 100% biztosra megmondja, egészséges lesz e a közös utód. Még genetikai vizsgálattal sem, mert nem tudnak minden kiszűrni.
2014. nov. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

" de nincs olyan orvos, aki 100% biztosra megmondja, egészséges lesz e a közös utód. " - látod ez igaz... a világ minden egyes szülésére... még akkor is, ha két eltérő kontinensről származik a két szülő...


Ha jól rémlik, a mai diagnosztika meg orvoslási lehetőségek mellett a letális öröklődési rendellenességek kockázata olyan 1:500 (0,2%), az enyhékkel együtt összesen olyan 1:25 (4%) általánosságban. (csak úgy az érdekesség kedvéért)

További érdekesség, hogy a fejlődési rendellenességgel születettek száma nagyjából konstans Magyarországon, tehát a szülések éves számának mintegy 33%-os csökkenését kockázatikag kiegyenlíti az átlagos szülő kor mintegy 8 éves növekedése.


Na, másod-unokatestvérek esetén pont ugyanezt tapasztalod, nem jelentősen eltérő adatokat, ezt jelenti az, hogy nem növeli érdemben a kockázatot. Nem azt, hogy ebben a spáci esetben bárki is garantálni tudná a tutin egészséges utódot.

2014. nov. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!