Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Semmi nem jon ossze az eletben...

Semmi nem jon ossze az eletben, erre a csaladom se hagy nyugton, folyton szekalnak, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Magyarul egy nagy kalap sz.ar az eletem. Elkezdtem egy egyetemet, de nem birtam, otthagytam, elkezdtem egy masikat, tudtam, hogy nem lesz konnyu, de mindent megtettem azert, hogy menjen, de nem ment, a vizsgaim fele se volt meg, ezert ujra kellett volna kezdjem az evet, plusz meg rengeteget kellett volna fizetni. Lattam, hogy semmi sikerelmenyem, ezert meg is mondtam nekik, hogy nincs ertelme tovabb eroltetni.

Hazajottem, de azota minden nap megbantanak. Lehet, hogy en is ingerlekenyebb vagyok, de semmihez nincs kedvem, semmi nem sikerul. Minden nap ugy vegzodik, hogy nem sikerul semmi. Anyum nem all velem szoba, mert mondott valamit, ami nagyon rosszul esett, bejottem a szobamba, jott utanam, csapkodott is, es napok ota hozzam se szol.

Nagymamam folyton szapul, hogy "hey, kisasszony miert nem mentel ide vagy oda". Ahova persze nem is kotelezo menni, csak hobbybol jartam gitarozni, es lett volna 1 kisebb fellepes, de elotte 2 nappal szoltak, a tagok fele nem tudott menni, illetve meg is voltam fazva. Nem szabad 2 lepest tegyek zokniban, mert veszekednek velem.

Apumtol kerdezek valamit, mintha nem is hallana, ram se nez, semmi.

En elhiszem, hogy nekik se konnyu, de nem az o eletuk nem ugy sikerul, ahogy akarjak.

Megprobaltam volna munkat keresni egy gyarnal, de nem engedik, mert azt mondjak, hogy barhova, de oda ne menjek, nem becsulik meg az embereket... Mashova meg nincs lehetosegem, mivel elegge el vagyunk szigetelve.

Szerelmi eletem megint 0, 3 es fel eve szerelmes vagyok egy pasiba, akin latom, hogy bejovok neki, de nem lep, es minden egyes nap latom, hogy mas csajok kepeit likeolgatja.

Magyarul semmiben nem vagyok jo, a csaladom nemhogy probalna lelket onteni belem, de meg jol eltipor, elni sincs kedvem...

20L


2014. okt. 30. 11:41
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Mindig derulato voltam, de mar semmi kedvem elni. Vasarolni nem vasarolhatok magamnak semmit, mert nem adnak penzt, ha megis kapok valahonnan penzt, es mondom, hogy adjak ide, akkor nagy ordibalas, veszekedes aran adjak ide, ugy, hogy buntudatot keltenek az emberben, veszekednek, ordibalnak velem. Ha pedig megis valakitol Forintot kapok es rendelek konyvet, vagy valamit, akkor az a baj, hogy miert koltom el, miert nem sporolom.

Ha elmondom velemenyemet, vagy felemelem a hangomat, bezaravnak a szobamba, meg olyanokat mondanak, hogy ne is lassalak....

2014. okt. 30. 11:47
 2/13 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem inkább tanulj valami szakmát, amit szeretsz és majd keresni is lehet vele. Ha mellette van időd, akkor meg dolgozz, mindegy hogy hol, csak legyen némi önálló jövedelmed.

Már nem azért, de így emberszámba vesznek? Ennyi erővel nyugodtan elmehetsz a gyárba dolgozni, legalább lesz pénzed és nem leszel nekik otthon láb alatt.

2014. okt. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem rossz szemszögből nézed, ők csak védeni akarnak, azt szeretnék ha nem csökkenne az önbecsülésed és lelkes lennél. Én úgy gondolom azért nem engedik, hogy egy gyárban dolgozz, mert többre tartanak és szerintem ez tök pozitív, hogy inkább maradj még otthon munka nélkül, minthogy egy gyárban dolgozz. Szerintem ebben semmi bántó nincs. Tehetetlennek érzed magad mert nincs munkád, ezért szeretné a mamád ha foglalkozásokra járnál, ha abban lenne siker érzeted. Nagyon könnyű beleesni depresszióba, én tudom. De tudatosítanod kell magadban mit szeretnél elérni, és afelé menni. Ha nem egyetem akkor tanfolyam és így tovább. Én tudom sajnos milyen amikor kicsúszik a lábad alól a föld. De neked él mindegyik szülőd és ennél nagyobb kincs nincsen. Próbálj pozitívan állni, mindenben keresni a jót. Remélem egy kicsit tudtam neked segíteni
2014. okt. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3

De egyaltalan nem erzem azt a viselkedesukbol, hogy szeretnenek. Mondom szoba se allnak velem, anyum napok ota, apumat meg ha barmirol kerdezem, akkor mintha nem is hallana.

Mindig erzekeny voltam, de ezek utan, ami tortent velem, persze, hogy mindenen elsirom magam, minden rosszul esik. kiakadok azon is, ha nem olyan hangnemben beszelnek velem, es persze, hogy elsirom magamat, es bant.

De ok nemhogy probalnanak megerteni, hanem meg kemenyebbek velem. Mit gondolnak mit fognak ezzel elerni?

2014. okt. 30. 11:54
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Miért kell feltétlenül egyetemre menned? Keress egy szakmát, aztán ha megvan munkát vele és húzz el otthonról. Negatív környezet.
2014. okt. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

Ha nem szeretnének azt mondanák, kifizettük az egyetemet nem sikerült aztán újra. úgyhogy eredj a gyárba dolgozni mert abból lesz kajád amit megkeresed és innentől fizess bele a rezsibe is. De te tudod....

Szerintem fel sem fogod mennyire nincs nagy gond:(

2014. okt. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
Hagyd abba a siránkozást, kezdj el valami szakmát (estin az első iskolarendszerű képzés az mindig ingyenes), és utána talán lesz valaki, aki önálló emberként tud rád nézni, mert jelenleg csak egy siránkozó kisgyerek sorait látom, aki azon bőg, hogy nem sikerül neki semmi, ellenben nem is tesz semmit. Így mi sikerülne? Szóval, emeld fel a hátsód, tanulj nyelveket, amíg otthon vagy, képezd, fejleszd magad, és akkor talán lesz miért becsülni téged. A pasit meg felejtsd el, nem jössz be neki. Ha meg három év alatt nem képes megkeresni azt a bizonyos micsodáját, hogy eléd álljon, és elhívjon valahová, akkor olyan pasira hidd el, hogy nincs is szükséged. Csak egy lúzer.
2014. okt. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
Önsajnálatból még nem épült vár. Keress új célokat, utat a megvalósításhoz, és kezd el végrehajtani a tervet! A pasival ne foglalkozz, ez halott ügy, te is tudod! Tiltsd le facebook-on, és foglalkozz az igazán fontos dolgokkal. Az új célok új embereket hoznak majd az életedbe, és idővel feleszmélsz, hogy már minden megváltozott! Gyerünk! Most, ma! Dönts és cselekedj, nem fogod megbánni! :)
2014. okt. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nyelveket tanultam, es nem ment!!!

Nem sirankozok, csak ha mast is ennyi csalodas erne, es semmihez nem tudna kezdeni, annak se lenne eletkedve. Nem engedik, hogy tanfolyamot kezdjek, mivel azt akarjak, hogy egyetemre menjek, amit en kellene fizessek, de persze keresetem nincs. Szeretnek kimenni kulfoldre par honapot dolgozni, de altalaban tavasszal van munka.

Szeretnem megszerezni a jogositvanyt is, de amikor emlitem nekik, csak kacagnak...

2014. okt. 30. 12:09
 10/13 anonim ***** válasza:
56%
Elég sok 20 éves létedre a 'nem engedik' az életedben. Mondok egy meglepő dolgot: olyat kell tenned, amivel nem értenek egyet és amit nem engednek. A saját lábadra kell állnod és azt kell kezdened az életeddel, amit TE akarsz! Ingyenes okj, esti tanfolyamok, keress valamit és menj el és végezd el. Nem kell hozzá senki engedélye. Utána meg engedély nélkül keress munkát és engedély nélkül költözz el! Ilyen az élet. A felnőttek úgy élnek, ahogy akarnak, maguk hoznak döntéseket, és nem úgy élnek, ahogy a szüleik engedik nekik! N31
2014. okt. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!