Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A családom folyton bánt. Mit...

A családom folyton bánt. Mit tudok ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok jelenleg. A szüleim elváltak, anyukámmal élek. Mióta apa elköltözött, egész nap csak azt hallgatom hogy mekkora szemét volt ő, de ez engem nagyon bánt, mert szeretem apukámat.

Mondhatni én vagyok a család fekete báránya. Leginkább azért mert nem vagyok rasszista, sokkal inkább elfogadok más embereket mint ők. Ezért nagyon sokat bántanak (pl. Ha megvédem a melegeket vagy hasonlók). Anyám soha se kérdez olyan dolgokról hogy mit szeretek csinálni, vagy kik a barátaim, és ha én mesélek neki akkor csak forgatja a szemét. Van úgy hogy minden ok nélkül mérges rám.

Egy ideje rádöbbentem arra hogy nem akarok keresztény lenni (bizonyos okok miatt), de a családom nem tudom hogyan fogadná, mert nálunk mindenki keresztény.

A másik dolog pedig, hogy tudom magamról hogy biszexuális vagyok, de ezt sem merem elmondani nekik, viszont úgy érzem itt lenne már az ideje. Szerintetek hogy lehet "tálalni" ezt nekik?


14/L



2014. okt. 11. 11:41
 1/7 anonim válasza:
Én úgy látom hogy teljesen különbözöl a környezetedtől és a családodtól ami nem feltétlenül rossz dolog. Gondolj bele: egész életedben egy meghatározott gondolkodásmódban éltél te mégis képes voltál kialakítani egy sajátot. Szerintem ez dicséretes főleg ilyen fiatalon. Nem kell beállnod a sorba legyél olyan amilyen lenni akarsz. Szerintem az lesz a legjobb ha minél hamarabb önálló életet kezdesz és kialakítod a saját környezetedet. Nem feltétlenül kell elmondanod a titkaidat még, majd ha már a saját lábadra álltál csak súlyosbítaná a helyzetet. Sok szerencsét és szép életet kívánok!
2014. okt. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm de mégis szükségét érzem hogy elmondjam, mert mindig istentiszteletekre rángatnak, és már elegem van az egészből. Azt valahogy mégis elkéne mondanom.
2014. okt. 12. 14:13
 3/7 anonim ***** válasza:

A sexulis identitásod az amihez (szerintem)senkinek semmi köze.És amit családodról írtál azt gonolom,ne mondel,merrt csak rosszab lesz.

Az Istentisztelet iránti ellenszenvedet,megértem,de naóem az a megoldás,hogy vallást váltasz mert minden vallásban megtalálható csak a formája más.(Budhizmus-meditáció)

nyilván van benned valami ellenálás ezt viszont kinyilvánithatod otthon(lesz egy nagy veszekedés) de talán eléred a célod.Mondhatod,hogy te Istened itthonról is hall,nem kell temploba menned.

2014. okt. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha szót fogadsz 14 évesen és elmész az Isten tiszteletre, semmi bajod nem lesz! Majd ha felnőtt leszel és a saját pénzedből élsz, akkor oda mész ahova akarsz. Anyukaddal nem kel mindenről beszélni (ott vannak a barátnők) főleg olyan témáról nem, amivel kapcsolatban te már előre tudod, hogy veszekedés lesz a vége. A szexuális hovatartozásod 14 évesen még kiforratlan. Ezzel is csak bosszantani akarod a családod.

Van neked egy nagy bajod: kamasz vagy és lázadsz, szítod a feszültséget mindenütt (amíg nyakon nem vágnak).

Legyszives tanulj, tervezd a jövőd, azzal foglalkozz, hogy mivel keresed majd a pénzt, ha felnőtt leszel, ès akkor tenyleg azt csinálhatod amit akarsz. Találkozz minél többet apukáddal. A többire ráérsz addig.

2014. okt. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
...na, az utolsónak se lennék a gyereke...
2014. dec. 19. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Kedves negyedik!

Elképedek rajta, hogy egyes emberek milyen lekezelő (és egyben okoskodó) módon tudnak kioktatni másokat. Szerintem a te nemi identitásodat sem kérdőjelezték meg 14 évesen, és nem akarták rádhúzni azt ami nem vagy. Ha mégis... Nos az is sokmindent megmagyarázna.

Másrészről miért kötelező kitalált baromságokon alapuló ostoba vallási dogmákat vakon követni, ahelyett, hogy józanésszel végiggondolnánk annak értelmét és eredetét...

Nem tudom van-e gyereked, de őszintén sajnálom ha igen.

2014. dec. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

na, a 4-es nagyon jó példa az olyan emberre, akinek megtiltanám a gyerekvállalást, ilyen egyszerű érzelmi analfabéta embereknek egyedül kéne élni..


az a nevetséges, h a kérdező 14 évesen értelmesebbnek tűnik, mint az anyja.


kérdező, nehéz erre bármit írni. az biztos, h én a helyedben biztos, h nem mondanám el nekik, h biszex vagyok, biztos vagyok benne, h nem fogadná jól az anyukád.

bocs, de anyukád elég buta és egyszerű ember, és még normálisabb embereknél is megjósolhatatlan, h hogyan reagálnak arra, ha elmondod, h nem vagy hetero.


sztem értelmes szülő nem kényszeríti rá a gyerekére a vallási meggyőződését, azt meg hagyjuk is, h értelmes ember nem rasszista. de anyádnál már ott kezdődnek a gondok, h önző és veled sem nagyon foglalkozik meg annyira primitív, h apádat szapulja válás után.


ha nem tudsz rokonhoz menni, vagy kollégiumba költözni, akkor vhogy ki kell bírnod, amíg egyetemre nem mész, és elköltözöl. kétlem, h észérvekkel hatással lehetne lenni anyádra, és az sem valószínű, h megváltozik és értelmes emberré válik.

2014. dec. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!